Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lányom 3 éves és egyre több a...

Lányom 3 éves és egyre több a panasz az óvodában. Nem lehet vele csoportfoglalkozást tartani, hamar hamar elvegzi a kiadott feladatot, hogy mehessen jatszani, igy zavarja a többieket is. Egyre kezelhetetlenebb. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem te nem sokat tudsz tenni vagy mit javasoltak az óvónők?

Hiszen egyébként pont ez az ovi lényege, hogy betartsa a szabályokat, tekintettel legyen másokra, ha csoportfoglalkozás van, akkor ne játszon stb stb.

Lehet hogy éretlen még a közösségi nevelésre. Ki kell venni és majd egy év alatt hátha változik és érettebb lesz.

De ha nem tudod kivenni mert járnia kell, nem hiszem, hogy sokat tudsz tenni.

2011. nov. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogy mit lehet tenni azt nem tudom,de leírnám amit gondolok.:-)

Gondolom most kezdte az ovit...nem hiszem,hogy egy 3 éves gyereknek(aki kb 2 hónapja került be egy közösségbe),feltétlenül ki kell bírnia akármennyi időt is egy helyben,konkrét feladatot csinálni.Persze később abszolút elvárható,de sztem még szokja a dolgot.Ettől még nem éretlen az ovira.Az óvónő dolga,hogy felkeltse a figyelmét,és egy idő után majd a közösség is húzza (pl. az evésnél is így van,ha mindenki eszik,ő is fog előbb-utóbb).Az én fiam kisebb még,így nem jár oviba,de pl a zenebölcsiben ha tornáznak a gyerekek és nincs kedve menni,kb 2 perc után már beáll mert látja a többieket.Sztem ez majd alakul nálatok is.Panasz lehet rá,de ezt mondjuk nem is értem,mert ott helyben az ovónő dolga,hogy ezt megoldja,te mit tudsz tenni ha nem is vagy ott????

2011. nov. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsonak igaza van.

Ne izgulj mert a lanyod pont ugy viselkedik ahogy egy atlagos gyerek szokott amikor bekerul az oviba...kisse felhaboritonak tartom viszont azt hogy az ovoneni panaszkodik neked...mit var toled hiszen o a szakember neki kell kezelni a problemat!

2011. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 joci23 ***** válasza:
Ha 3 éves a gyereked, akkor nyilván kiscsoportos. Kiscsoportban még nem megengedett a kötelező foglalkozás. Legalábbis nálunk tiltja a pedagógiai program (azt hiszem ez közös elem mindegyikben). Megpróbálhatja az óvónő elfoglalni különböző foglalkozásokkal, de ebben a korban a gyereknek vagy van kedve, vagy nincs. Nekünk is panaszkodtak az óvodában ilyesmi miatt, aztán mikor visszakérdeztünk a kötelezőségre már csak pironkodtak.
2011. nov. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előzőnek. Ha itt a kiscsoportosoknak kötelező foglalkozás, meg kiadott feladat van, nézd meg az óvodai programot az óvónénikkel együtt, és utána ha lehet, vidd el onnan a gyerekedet.

Ebben a korban az óvónénik játékokat kezdeményeznek, felkínálnak különböző tevékenységeket a gyerekeknek, de semmi nem kötelező, csak az alapvető közösségi normák betartását várják el, illetve tanítgatják. Nem teheti tönkre a másik alkotását, osztozni, néha várni kell, a játékokat rendeltetésszerűen kell használni, és a napirendhez alkalmazkodni. Például ebédkor mindenki az asztalhoz ül, senki nem szaladgál, nem játszik...

de egy beszoktatós gyereknél bőven belefér, hogy némelyik szabály nehézséget okoz, hiszen otthon nem találkozott ilyen helyzetekkel. Kb. decemberig a fő feladat, hogy "Óvodás" váljon a kisgyerekből.

2011. nov. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Szerintem is igazatok van . A lányom járt bölcsibe is , ott nem volt ilyen jellegű panasz rá,persze mert ott szabad játékon volt a hangsúly és nem a mindenféle munkafüzetek megoldásában.
2011. nov. 8. 08:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaza van előzőeknek.

Te pedig ne fogadd el, bármilyen rosszul is esik, és az ovónéni kedvében is akarsz járni - hogy kezelhetetlen, zavaró stb.

Még kicsi, mint írták, nem kötelező ott lenni minden egyes feladatnál. Az ovonőt kérd meg, hogy a korához megfelelően kezeljék. Minden gyerek más, fogadják el őt így. Biztos fog alakulni az óvodai szokásokhkoz. Én örülnék, hogy egyáltalán megcsinálja a kis feladatot. Van amelyik abban egyáltalán nem szeret résztvenni. Ha kész akkor hagy menjen, de kössenek vele üzletet, hogy ne zajongjon szépen engedjék el játszani.

Első a te gyereket, ne írd le, de ne mutatkozz az ovónő ellenségének sem, mert azt is a gyerek bánhatja.

Beszélj te is a kicsiddel, hogy ügyes, hogy megcsinálja a feladatát, utána kérje meg az ovónénit, hogy csöndben játszhasson mást.

2011. nov. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!