Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hova vigyem 5 éves fiamat,...

Hova vigyem 5 éves fiamat, ahol megmondják van e baja, vagy nincs? Viselkedésről van szó!

Figyelt kérdés

Szóval oviban mintagyerek, de tudom, hogy feszült, hisz ahogy kilép az óvódából kifordul önmagából.

Itthon maga a kisördög, kárt tesz a másik dolgaiban, nem viseli el a tesót, önállótlan, nincs önálló véleménye, agresszív, már a torkát szorongatja.

egyébként okos, jóképességű , ami érdekli abban kiemelkedik.

Nem viseli el a "nem2 szót, dühös lesz, ordít. Olyanokat csinál, mint egy kisbaba, ledúrja az ételt az asztalról,a könyveket a polcról, ha egy pillanatig felügyelet nélkül marad.

-Ovi azt mondja nincs vele semmi baj.

- Neurológus azt mondja, szorong és a hiperaktív tünetek jellemzik.

- Pszichológus azt mondja okosabb az átlagnál és ezt nehezen éli meg, hisz sokmindent tud de nem ért+ testvérféltékenység.

- Gyógypedagógus azt mondja van egy kis idegrendszeri "szakadék", éretlen az idegrendszere.

Most ezek után mondjátok meg hova menjek aki megmondja végre hol a probléma. Mert ez így nem lesz jó, felőről mindenkit ez az egész itthoni viselkedése.

Az sem számít ha pestre kell menni, csak legyen már valami!Segítsetek!


2011. nov. 12. 09:39
1 2
 1/15 zkriszti3 ***** válasza:
Probléma van.Azt nem értem miért nem foglalkozik vele egyik szakember sem ha megállapít valamit.Valószínű velük is gond van.Nem hiszem el,hogy nincs gond az oviban,szerintem a feszültség otthon csapódik le,hiszen az oviban viselkedni kell.Ha van rá lehetőséged fizetős szakemberhez vidd el.
2011. nov. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A neurológus fizetős volt :( Nem is kevés. De ez kisváros, kevés lehetőséggel, kevés szakemberrel.
2011. nov. 12. 10:06
 3/15 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem melyik város?

Hátha tudok segíteni.

2011. nov. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szentes
2011. nov. 12. 11:33
 5/15 anonim ***** válasza:
Hozd át Szegedre, ha más nincs utaltasd be ide a háziorvossal. Biztosan fogadják majd.
2011. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De hova, kihez??
2011. nov. 12. 13:03
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Annyira nem értem, miért nem tudsz vele Te elbeszélgetni? Már látta boldog-boldogtalan, azt várod, hogy valaki szedálja le, nyugtatózza be és hallgasson el végre? Mert azon túl, hogy mindenki más betegséget lát és mást adna rá, nem egyértelmű semmi. Mi van, ha nem is beteg? Ha tényleg hülyén viselkedik vele a testvére és eleve elege van belőle? Miért nem beszélgetsz vele többet? Ha az oviban rendesen tud viselkedi, akkor otthon is képes lenne, csak nincs meg az a fegyelem, amit talán az oviban elvárnak. Nem biztos, hogy rögtön a gyerekben keresném a hibát, magammal kezdeném.
2011. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Halvány lila gőzöd nincs mi zajlik nálunk. Honnan tudod te, hogy mennyit beszélgetek vele? Biztos rengeteg a pénzem és jobb dolgom sincs szabadidőmben mint hogy őt hordozgassam mindenféle szakemberhez. Sejtelmed nincs mi zaljott itthon az elmúlt pár évben ami miatt ennyi emberhez hordtam...de biztos azért mert sz@r anya vagyok, aki nem törődik a gyerekkel inkább hordja ide oda mert olyan jó móka :(
2011. nov. 12. 13:15
 9/15 anonim ***** válasza:

Sorstárs vagyok,az én kisfiam is ugyanezeket produkálja.

A pszichológus szerint figyelmi nehézség,idegrendszeri értelenség

A neurológus szerint középsúlyos hiperaktivitás

A gyógypedagógus szerint idegrendszeri éretlenség


A gyógypedagógus egyben TSMT terapeuta is és ő tudott egyedül használható megoldást kínálni,vagyis a mozgásterápia a legfontosabb ezekenka gyerekekenek,hogy az idegrendszeri éretlenség a megfelelő irányítottsággal érjen,kapcsolódjanak az idegpályák és ha ez megtörténik javul az önkontroll a viselkedés.

Nálunk valószínű súlyosabb a baj,mert nálunk az oviban is van probléma és alvásproblémák is vannak.


Ez valóban enm olyan egyszerű,hogy jól elbeszélgetünk a gyerekekkel...sokszior saját magukkal sincsenek kibékülve ezek a gyerekek,nem is tudják megfogalmazni mi a bajuk.


A szorongás nálunk is jelen van,nyugtalan,rágja a körmeit,rosszul alszik.

Biztosra mondom,hogy annyit foglakozunk vele,hogy abban nincs hiány...viszont talán érzik ezek a gyerekek ,hogy miattuk anyu aggódik ,mert valami nincs rendben velük,plusz egy csomó kudarc éri őket az indulatkezelési,figyelmi problémák miatt,emiatt simán szoronghatnak.

2011. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Még az előzőhöz annyi hozzáfűzni valóm van, hogy nem lehet vele beszélgetni, nem figyel, elrohangál, elneveti. ettől független próbálkozok, de a kétéves tesóval komolyabbn el tudok beszélgetni :(
2011. nov. 12. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!