Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kishúgom gyakran mond...

A kishúgom gyakran mond nagyot, így nem tudom elhigyjem neki, hogy pedofillal találkozott. De a kétség bennem van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kishúgom kilenc éves, sokat van a kiscsaládommal, mert anyukánk 12-16 órákat dolgozik. Egy 500 lelkes faluban lakunk, mindenki ismer mindenkit.

Tegnap délután úgy jtt haza, hogy egy idegen bácsi útbaigazítást kért tőle, miután nem tudta elmondani, megkérte hogy szálljon be a kocsiba és segítse neki megkeresni. Ajánlott csokit is.

Szerencsére tudja hogy nem szabad beszállni senki kocsijába, akkor se ha haza akarják hozni.

Elültette a bogarat a fülemben, ezért felhívtam az osztályfőnökét annyival, hogy nem volt-e szó "cukros bácsik"ról mostanában. A tanárnő egyértelműen kijelentette, hogy nem.

Hiszem is meg nem is. Mondtam a húgomnak, hogy ilyennel ne vicceljen. De néha teljesen beleéli magát a sztoriba, el is hiszi.

Jár is nev.tanba emiatt.

Azon gondolkodom, hogy szólok a polgárőröknek, hogy figyeljenek oda.


2011. nov. 14. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nem ártasz, ha a polgárőröket megkéred, figyeljenek. Ha mégis igazat mond a kishúgod? Majd komolyan veszed, ha baj lesz? Akkor már késő lesz sajnálkozni.

A húgodban pedig tudatosítsd, hogy okos volt, hogy nem szállt be, máskor sem szabad és szóljon, ha megint találkozik ilyennel.

2011. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már szóltam is. Ha hazaér a húgom akkor megkérem, hogyha legközelebb látja a bácsit, akkor jegyezze meg az autója rendszámát. A tanárnőt is felhívom, hogy hiszi-e vagy sem, beszéljen erről az iskolában!
2011. nov. 14. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Kislánykoromban engem is molesztált egy ,,KEDVES,,rokon de én nem mertem senkinek sem elmondani ,örülj hogy elmondta és szólj valakinek aki segíthet,nehogy túl késő legyen.Bennem megmaradt mai napig amit velem tettek és hidd el egész életemet elkiséri...
2011. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt azért nem lehet fél vállról venni. Lehet, hogy csak élénk a fantáziája, de lehet, hogy megtörtént. Mindenképpen ki kéne deríteni az igazságot!
2011. nov. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mai gyerekek is tul vannak informalodva manapsag...de lehet hogy igaz,akkor veszelyben van a kislany... odakell ra figyelni nagyon,vagy menjed az osztalytarsaival hazaig...nem nagy a falud,tehat biztos valakinek utba esik...
2011. nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt nekem is megtanították, hogy ne szálljak be idegen kocsijába, és semmit se fogadjak el idegenektől.
2011. nov. 28. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!