Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahangon találkozott már...

Ultrahangon találkozott már valaki ilyennel?

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok. Múlt héten azt mondta az orvos, hogy lehet, hogy ikrek lesznek, mert a petezsák közepén van egy csík, ami kettéosztja. A bal oldaliban van egy 3 mm-es embrió, a másikban még nincs. Tegnap visszamentem, továbbra sincs másik embrió. Kb. negyed óráig nézte az ultrahangot és nem tudta eldönteni, hogy akkor most ikerterhességet jelent vagy mást. Végül is a papíromra azt írta rá, hogy "a petezsákon belül bal oldalon keskeny septumszerű képlet látható, mely az embrióval összefüggést nem mutat". Hiába kérdeztem, ő maga sem tudta, vagy nem akarta mondani ???, hogy mi az. Volt már valakinek ilyen? Amúgy mi a jelentése a septumszerű képletnek?
2011. aug. 18. 10:43
 1/1 anonim ***** válasza:
A septum maga sövényt jelent. Ugyanazt írta a papírra, amit neked elmondott. Mivel nem lát összefüggést a baba és a sövény között, lehet hogy csak a szikhólyag egy része fűződött le, lehet, hogy a sövény árnyékolja a benne levő embriót és azért nem látszik. Idővel egyértelmű lesz, ne aggódj, a babádnak ettől semmi baja.
2011. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!