Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megbanta valaki, hogy szult?...

Megbanta valaki, hogy szult? Hogy tobb a gond, mint az orom, gondolja ugy valaki? elsot varom, es en biztos vagyok benne, ketseg nelkul alig varom mar, de neha olvasok ezt-azt

Figyelt kérdés
pl.terhesseg rovatba tegnap irtak paran.csak kivancsi vagyok
2011. aug. 4. 04:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
sose.2 gyerekem van,és egy percig se bántam meg.kisebbik fiam jó nagy korkülömbséggel született,de minden percét élvezem hogy ujra szültem,2,5 éves,dacos és rosszalkodni is szokott,van hogy mérges és tehetetlen vagyok,de egy másodpercre se jutott még eszembe hogy miért is szültem.A felmerülő gondokat meg kell oldani,és kicsit lazábban venni ezt az anyukás kérdést.nem görcsölni azon hogy ki hogy csinálja és az enyém miért nem.nem szgyelni segítséget kérni és sokat pihenni.a lakás érted van te viszont a kicsiért.ne elgyenek kétségeid,élvezd át az anyaság minden pillanatát,és ha gond van keress segítséget,old meg legjobb tudásod szerint,de attól még élvezheted hisz ez is az anyasággal jár.de igy kerek.
2011. aug. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt bevallani senki se fogja. Voltak pillanatok, amikor éreztem hasonlót, de azt inkább a kezdeti tehetetlenség okozta. Amikor megoldódtak a problémák el is szállt ez az érzés.
2011. aug. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen volt,amikor kamasz korba értünk.De csak rövid ideig futott át az agyamon.
2011. aug. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én épp azt érzem, hogy egész más dimenzióban élek, mióta anyuka vagyok. sokkal értékesebb az életem.


tény, hogy nehézségeket is hozott az új élet, de nem hiába vannak áldozatok. (pl.számomra az a legnehezebb, hogy mostantól az hogy én mit szeretnék, mire vágyom, az teljesen háttérbe szorult. teljesen a babámhoz kell igazodnom. és több ygerekkel ez még hatványozódni fog.)

2011. aug. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán amikor hazajöttünk a kórházból és ott voltam "egyedül", fáradtan, kimerülten, nagy káosz (hiába minden készen állt és segíteni is jöttek -de ez még csak jobban idegesített)

úgy éreztem, "Úristen, mit csináltam?? Van egy gyerekem! El tudom én majd látni? Én fáradt vagyok! Már sose pihenhetek??? ÉS ráadásul ezek a ....(segítő rokonok:) is itt szaladgálnak. Menjen már mindenki haza. De mit fogok kezdeni itt "egyedül"?


Egyedül= mert hiába az apa, a rokonok, akkor is ANYAként egyedül én vagyok.

Hát....fel kell dolgozni.


Aztán a harmadik napon belenéztem a tükörbe és azt mondtam: összeszedem magam!!

És akkor levettem a hálóinget és felöltöztem :DDDDDD

Sőt!!! Meg is fésülködtem!!:DDD


Azóta meg (1 hós a babóm) tök csinin öltözködök, van mindenre időm, nagyokat sétálunk, vásárolgatunk :) és imádom, ahogy mindenki megnézi a picit, gratulál és kérdezi, mikor, mennyi időre, hogyan született. (Na ezt nem mesélem el senkinek, mert már szülés közben mondtam, hogy én többet ilyenre nem vetemedek :D úgyhogy nem is szeretek róa beszélni, nagyon sz*r volt!!)


De mindegy!

Szóval, ha gondolsz is ilyet, az csak átmeneti és max. végkimerülésed szélén vagy képes ilyet mondani, vagy tehetetlenségedben.


De nyugi!!! Tudni fogod a dolgod!! Nekem is ezt mondták, én sem hittem el és mégis így lett...és lám, most én mondom ezt másnak! ;)

2011. aug. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kicsit hosszú lesz.

Nem bántam meg, ez a legcsodálatosabb dolog, ami történhet, hogy egy életet világra hozol, felneveled.

Én azt hallgattam naponként anyutól, hogy minek is születtem meg, tudom milyen ez egy gyermeknek és nem értem, hogy lehet egy anya ilyen szívtelen, hogy a saját -semmiről nem tehető- gyermekét hibáztatja (pedig milyen sok ilyen anya van, sajnos és nem derül ki!!! Jó sok gondja volt neki is velem és előttem 4 nagy vetéléssel, amiket már meg kellett szülni).

Nekünk sem könnyű, de egy percig nem hibáztatnám érte a kisfiamat.

Születése után nem indult be a tejem és a kórházban nem adtak neki semmit (a vizet is kiköpte), így a hazajövetelünk után kiszáradás miatt már mentünk is egy gyermekkórházba infúzióra-annyira sárga volt, hogy nem tudtuk felébreszteni.

Ott is úgy beszéltek velünk, mint a kutyával. (Súlyos vérveszteséggel, gátmetszés után 2 éjszaka egy széken "aludtam" a babám mellett, mert épp nem volt szabad ágy, és csak ilyen feltételekkel maradhattam bent a picimmel-ezek után nyilván nem indult be a tejem később sem, hiába próbáltam fejni és szoptatni.

Aztán úgy nézett ki, hogy a babám az egyik fülére siket (a kórházban nem tudták neki azt a fülét megnézni, havonta kellett kontrollra hordani).

Vagy tucatszor hordtuk orvoshoz, mire végre a Fül-orr-gégészeti klinikán megnézték alvásos vizsgálattal, hogy minden rendben-azóta már a suttogásra is figyel.

A picim az elejétől kezdve iszonyat rossz evő, mindentől ekcémás volt, fulladt, állandóan köhög, nagyon beteges, tejallergiás, nem hízik, alultápláltnak számít (mindenki azt hiszi én éheztetem!), állandóan kivizsgálásokon vagyunk, mert még nem derült ki mi az oka, de egy súlyos-halálos betegség is képbe került-de ha így is lesz, akkor is élvezem az anyaságot és imádom a kisfiamat!

Pedig mióta elkezdődött ez a herce-hurca azt hallgatom, hogy milyen rossz anya vagyok és én képzelem bele a gyermekembe a betegséget stb.

Ja igen, feszes az izomzata, ami miatt neurológusnál is jártunk, de csak a harmadik orvos foglalkozott velünk, az első is engem hibáztatott, hogy túl sokat foglalkozom a picimmel, ezért idegbeteg gyermeket nevelek belőle, és mivel fél fülére nem hall ő a látáson keresztül szerez információt a világról-sokat legyen a padló felé fordítva, (kezünkben is hasra fektetve) így nem éri annyi inger a külvilágból. (Hát ő akkor is ugyanúgy nézelődött, nagyon érdeklődő kisfiú volt a kezdetektől!)

5 hónapja Dévény tornára hordjuk a feszes izmai miatt, amit a 3. neurológus állapított meg, mindenki azt mondja, hogy le van maradva.

9 hónapos- 2 hónapja kúszik. Mászással próbálkozik, egyszer-kétszer kapaszkodva állásba húzta magát, onnan ülésbe huppan, egyenes háttal megül percekig így.

Szóval szerintem nincs lemaradva.

Azért a neurológus agysérülés diagnózissal magasabb összegű családira megírta a szakvéleményt.

Semmi baja az agyának-koponya ultrahang is volt, szépen okosodik, ügyesedik, mosolygós, eleven a kicsikém...

Nagyon nehéz ezeken túllépni, de ismétlem ezekről a babám nem tehet, soha nem hibáztatnám őt!

Szóval semmit sem lehet megbánni a gyermekvállalásból még akkor sem, ha nem teljesen leányálom (szépen hízó, evő, fejlődő, alvó, egészséges baba, aki veletek van)!

A mosolya, a nevetése, a játéka mindent elfeledtet.

Annak is örülök, mikor hisztizik, vagy valamit kér, hogy adjam oda (ezt nemrég tanulta meg, olyan édes olyankor) mert ő önálló egyéniség, kifejezi az akaratát, érzéseit, ez jó és csodálatos!

Ja, és ugyanezt, ha szükséges újra végigcsinálnám bármikor, és lehet, hogy a java csak ezután jön..!

Tervezzük mindenesetre a következő babát, mert ez a sok "baj" nem tántorított el minket a gyermekvállalásól, megszoktuk, hogy nekünk mindenért meg kell küzdeni, de ez csak erősít minket!

2011. aug. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem bántam meg, de tény, hogy néha nagyon nehéz.Terhesen ki voltam virulva, nem gondoltam volna, hogy halálra fogom aggódni magam.Az első 3 hónapban hasfájós volt, egész este csak üvöltött, alig bírtuk a fájdalmát csillapítani valamivel.Kislányom 10 hónapos, és első baba.Januártól májusig alig hízott, szinte stagnált.Hónapokig jártunk gastroenterológiára, de kiderült, hogy semmi baja, csak ilyen alkat.De azt az idegeskedést, amikor hónapokig alig moccant a mérleg, és én mindent megtettem.Az összes pénzemet a kajáira, gyógyszereire és az orvosra fordítottam.Kb. egy bugyit nem vettem magamnak.Aztán ráadásul hypoton is, úgyhogy járunk Dévény tornára.10 hónapos múlt egy hete, és még nem mászik, csak félig.Nem ül, nem áll.Aggódok ezért is! Most egy hete beteg, lázas volt, ment a hasa, még ebből a kevés súlyából is veszített.Nagy nehezen elértük, hogy rendes mennyiséget evett, most megint csak csipeget..És ha ez még nem lenne elég, sírósabb az átlagnál.Kis mimóza, képes azon sírva fakadni, hogy kitörlöm a fülét, levágjuk a körmét.Kézben csak nálam, és az apjánál bír meglenni, mindenki másnál sír.Egyszerűen ilyen a vérmérséklete.Félt az idegenektől is, ez már múlóban van.Ha nem a súlya miatt aggódok, akkor azért, mert miért nem mászik még stb.10 hónapja minden napom az idegeskedésről szól..Tudom, hogy ez nem jó, és ő is megérzi, de ez nem oylan dolog, hogy lekapcsolom a villanyt, és akkor nem világít.Nem szándékosan stresszelek.Már vékonyabb vagyok a terhességem előttihez képest.Néha úgy érzem, nekem csak az aggódás jutott, és biztosan megérdemeltem valamiért..Nem tudom!De soha nem bántam meg, mindennél és mindenkinél jobban szeretem, Ő a mindenem, az egyetlen kincsem.De készülj fel: az anyaság nem csak öröm.Nagyon nagy felelősség.Nincs egyetlen pillanat sem, amikor nem figyelsz oda.És igen, az első egy év szívás ( a sok öröm mellett), aki mást mond, az hazudik.
2011. aug. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem bántam meg, mert van egy csodás kislányunk, de emellett néha nagyon nehéz! Most azon az állásponton vagyok, hogy nem lesz kistesó. Még egyszer nem bírnám ezt. A szülést pikk-pakk elfelejtettem. Lehet, hogy ezzel az első pár hónappal is ez lesz, de nem tartok még ott. Nem vagyok egy szuper anyu, és a babám sem egy szuperjó baba, de remélem minden héttel egyre könnyebb lesz. Amíg terhes voltam, nem gondoltam, hogy ez ilyen nehéz. :(
2011. aug. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem! De arra készülj fel már most lelkileg, hogy másképp fogod érezni magad, mikor hazamész a kórházból. A tested megváltozott, akár császárral, akár hüvelyi úton szülsz, a hormonjaid szórakoznak veled, egyik pillanatban sírnál, másikban nevetnél, minden apróságon képes vagy pityeregni. Meg kell szokni, hogy ott a baba, aki elsősorban rád van utalva, ezért alig tudsz mellőle elmozdulni, ugyanakkor az első időkben ő még nem tud visszajelezni neked, hogy jó amit csinálsz, nem mosolyog még rád, csak úgy van. Persze azt tudja jelezni, ha valami nem tetszik, kapsz kb. 5 mp türelmi időt, hogy megszüntesd a problémát, és utána ordít. És első babásként nem tudod, hogy melyik időszak meddig tart, jól csinálod-e, sok kérdés van és kétség, és ez el tudja bizonytalanítani az embert. Nekem görcsben volt a gyomrom, amikor az első időkben ébredt 3 óránként, hogy egyen. Ja, és akkor ott van, hogy ha szoptatsz, lehet, hogy fájni fog hetekig, azon is túl kell lenni. Éjszakázások, kialvatlanság... A kialvatlanság a legrosszabb, nagyon hülye gondolatai tudnak lenni az embernek. De napról napra jobban szereti az ember a babáját, és amikor először rád mosolyog tudatosan... aztán amikor megsimogat, megölel... Nagyon-nagyon jó érzés! :-)))
2011. aug. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18 honapos a kisfiam es en sem bantam meg. Lehet furan hangzik de nekem meg sokszor most is hihetetlen, hogy van egy kisfiam. De egy biztos, arra a kihivasra ami szules utan var senki es semmi nem tud felkesziteni. Nem pelenkazni, etetni, jatszani es ejjel felebredni a nehez hanem az, hogy olyan gyokeresen megvaltozik egyik naprol a masikra az eleted a vilag amibe eltel, hogy ezt a valtozast nem mindenki tudja konnyen feldolgozni. Pl nekem egyszeruen nem volt idom enni. Mar az, hogy megfozzem a kedvenc fozelekem komoly kihivast jelentett egy par hetes baba mellett amikor egyedul vagy otthon. Tudom, soknak ez nem jelentett gondot de tenleg babaja vallogatja. Ugyhogy en inkabb sokszor nem ettem mert csak egy nyugnek ereztem es ido pocsekolasnak az evest. Helyette inkabb mindig valami mast csinaltam ha eppen a babam aludt amire ugy ereztem, hogy hasznos. Ennek kovetkezteben csontsovanyra fogytam. Most 18 honapos a kisfiam es meg mindig utallok enni. Pl. nallam egy ilyen fobia alakult ki. A masik amit en neheznek talatam azt, hogy mar nem tudtunk egy jot beszelgetni a ferjemmel akkor amikor akarunk. Mai napig ha valami hosszabbat akarok neki elmeselni akkor inkabb bele sem kezdek mert a kisfiamtol ugysem tudom vegig meselni. :) Igy varok estig amig elalszik es akkor kibeszelem magam amennyire lehet. :) Ennek ellenere ha visszamehetnek az idobe akkor sem csinalnek semmit maskent. Imadom a kisfiam, a ferjem, a csaladom.
2011. aug. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!