Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 6 éves gyermek naponta többszö...

6 éves gyermek naponta többször értehetlen okokból őrjöng, dührohamot produkál, például, mert a ruha nem kényelmes, vagy mert amit már megcsináltuk nem olyan sorrendben csináltuk ahogy ő akarta, miért csinálja ezeket a heves reakciókat?

Figyelt kérdés

Nyugtatni próbálom ilyenkor ,de semmi sem segít neki sajnos .Fegyelmezni kár lenne,mert teljesen elveszti a fonalat és megközelíthetetlen lesz ,nem is direkt csinálja a kirohanásait ,hanem ő maga is nagyon rosszul viseli őket.



Aggódom,hogy mi lesz így majd az iskolában vele...az oviban is hasonlóan viselkedik.


Baljós érzéseim vannak,hogy valami súlyos probléma lehet vele,mert a rokonságban sok fiúgyermek van és egyik sem ilyen.


2011. nov. 23. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt így elég nehéz kisakkozni, mi lehet a probléma. Te annyit tehetsz, hogy higgadtan, de következetesen kezeled a helyzetet. De mindenképpen érdemes lenne elmennetek a Nevelési Tanácsadóba, mert gyakran hiperaktivitás, vagy figyelemzavar, esetleg a kettő együtt áll a tünetek mögött. Nem kell félni egy ilyen vizittől, nem "hülye" gyerekeket visznek oda, és Ők könnyebben a probléma végére járnak, ill. továbbküldik gyermekpszichológushoz, ahová szintén nem ciki elmenni. Mindenképpen érdemes odafigyelni erre a gondra, mert később könnyen tanulási, beilleszkedési nehézségeket okozhat.

A fő, hogy ne szégyenlősködj, ne pánikolj, közösen a tanácsadóval és a gyerekkel megoldható lesz a helyzet.

Mindezt tapasztalatból írom.

2011. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Beilleszkedési probléma már van,mert régebben volt egy barátja aki már nem jár az oviba,de mostanában már egyedül játszik sajnos.


Nagyon mozgékony is ,már többen ledöbbentek tőle.

2011. nov. 23. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hát akkor nem nagyon van mire várnod. Én végigjártam ezt az utat, és hidd el, minden jobb, mint nyugodtan ülve várni a csodát, mert az nem fog eljönni. De rengeteget javul a helyzet, ha szakszerű segítséget kaptok.

Abban pedig nagyon igazad van, hogy a gyereket megviseli ez az egész. Ő ugyanis nem akar rossz lenni, de van, amikor nem tud kijönni belőle. Tényleg kérjetek mihamarabb segítséget. Sőt az sem lenne túl nagy baj, ha még egy évig pluszban oviban hagynád, és kérnél fejlesztést, mert most még könnyedén utoléri magát, de ha nem foglalkoznak vele, gyakran alakul ki részképességzavar is, pl. diszlexia, diszgráfia.

Bármennyire elkeserítő, de ehhez te, vagy én, mint anyák kevesek vagyunk. De ha nem szégyellünk segítséget kérni, a gyerekünk ugyanolyan lehet, mint bármely más gyerek.

2011. nov. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha tud nagyon értelmes ,okos dolgokat mondani,szépen ki tudja fejezni magát a beszédében is,akkor nem értelmi sérülése lehet szerinted?


Ti milyen utat jártatok be idáig a születésétől kezdve ?

2011. nov. 23. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:

A részképességzavar nem értelmi fogyaték. Sokszor azért derül ki pl. nehezen a diszlexia, diszgráfia, mert a gyerek IQ-ból pótolja a hiányosságait, és más téren meg kimagaslóan teljesít. Olyannyira nem ész kérdése ez az egész, hogy ma már, mióta "könnyedén" diagnosztizálható, simán főiskolára, egyetemre mehet a gyerek. Megkapja a szükséges felmentéseket, pl. nem írásban kérik számon, vagy írhat laptopon már középsuliban is, ill. nem könyvből, hanem magnóról tanul, amire a szülő felolvassa az anyagot.Tehát a diszes gyerek nem hülye, csak más.

A mi esetünk annyiban különbözik a tiétektől, hogy 18 éve kezdődött, amikor még nem hiper gyerekről, hanem büdös-rossz kölyökről beszéltek. Így nincs értelme leírnom neked az évekig tartó kálváriát és szenvedést, amin átmentünk. Ma már túl vagyunk rajta. A második fiam ugyan nem hiper, inkább áldott jó kölyköcske, de Őt is elvittem a bátyja miatt diszlexia szűrésre, és fennakadt a rostán. Plusz egy éves ovis fejlesztés után gond nélkül vette a sulis akadályokat, nem alakult ki nála valódi disz, ugyanis kis korban nagyon jól fejleszhetőek. Most hetedikes, 4,5 az átlaga. Nála mondjuk nem voltak magatartásproblémák.

A te fiad esetét én nem tudom megítélni, csak a saját tapasztalataimat osztottam meg vele. De tényleg el kellene vinned kivizsgáltatni, hogy ne legyen gondotok a sulival.

2011. nov. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mikor az Esőember filmet bemutatták, utána láttam filmet autistákról, ők csináltak ilyen dühkitöréseket, ha valami nem úgy volt, ahogy elképzelték. És örjöngtek, szabályos dührohamot kaptak. Az egyik azért, mert köszönt neki az eladó.

Szerintem is probléma van vele, nevezheted súlyosnak is, de annyi terápia van, ami segít, hogy ne aggódj. De vizsgáltasd ki, nagy már, szerintem biztosat tudnak mondani, mi a baja.

2011. nov. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!