Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti hogyan kezelitek affectiv...

Mona832 kérdése:

Ti hogyan kezelitek affectiv apnoe-s gyereketek hisztirohamait?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Kisfiam most 15hónapos.A 4 hónapos oltás alatt találkoztunk először a hisztivel ami ájulásig tartott.Azóta rendszeresen járunk neurologushoz vele szerencsére kivizsgálta nem epilepsziás hanem affectiv apnoés ami szerinte egy refleksz nem betegség amit meg kell tanulni kezelni amíg ki nem növi.A probléma az hogy hiába próbálkozunk az eltereléssel fújással már szinte semmire sem reagál így mindig eljutunk az ájulásig.A kérdésem még az lenne van valaki akinek a gyereke bölcsiben van ezzel?Félek hogy így fel sem fogják venni.Ti ezt hogyan kezelitek?
2011. nov. 23. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyira gyakori, napi szinten előjön? És előjön olyasmitől is, ami a bölcsiben történhet? (Pl. nem kaphat meg egy játékot, alvás idő van, stb.)

Én ha megfújtam, semmi, akkor hát hülyén hangzik, de megráztuk kicsit, bár lehet, ezzel is próbálkoztatok. Szerencsénkre ájulásig nem fajult, és már egy ideje nem jelentkezett, most 8 hónapos. Nagyon remélem, hogy kinőtte.

2011. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van amikor pár napig semmi de van amikor naponta többször is van.Még nem jár bölcsibe majd jövőre de attól félek így nem veszik fel.Rázni még nem próbáltam mert mostanában mindenhol azt hallani tilos a gyerekeket rázni mert bármi féle agykárosodás érheti.A vizzel való leöntést mondták még de nem vagyunk mindig csap közelében...!
2011. nov. 23. 16:31
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy a kiváltó ok minden lehet.Van hogy elesik megijed és ezért ha fáj neki valami akkor is pl.oltás és van amikor nem kap meg valamit vagy tiltok valamit.Ez utóbbi esetben néha sikerül elterelni a figyelmét de elég makacs nem mindig válik be.
2011. nov. 24. 08:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekünk a mi dokink mondta, hogy egy kicsit megrázhatjuk, finoman. (Én a saját dokimra hallgatnék, ha nektek azt mondja, nem, akkor biztos oka van rá.)

Nem tudom, ez olyan "betegség", amit a bölcsisek ne tudnának kezelni, szerintem felveszik ettől még.

2011. nov. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!