Hiperaktív a gyereketek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 16:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az enyémről azt mondják a szakemberek,hogy igen.
2011. okt. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
nem, egyikük sem.
2011. okt. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
Igen.
2011. nov. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
40%

A hiperaktivitás nem definiálható, teljesen szubjektív a betegség megítélése...

Szerény véleményem szerint, ha lenne izgága és "figyelem hiányos" gyermekem akkor sem lenne az...

2011. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Elnézést, nem is betegség hanem inkább tünet együttes...
2011. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Niky válasza:
Az én kislányom nem az, bár orvost még nem kérdeztem. Szerintem ő csak olyan sok energiával rendelkezik, amit nem tud jól levezetni. Én minél előbb szeretném beadni valamilyen tánc vagy sport körre, hogy jobban leadhassa az energiáit. Mivel szeret zenére "táncolni" nem lesz nehéz dolgom. Tornázni is szoktunk azt is szereti van amikor ő mondja hogy most tornázzunk. Szerintem azoknak a gyerekeknek akik hiperaktívak jót tesz az ilyen különóra. Ha figyelem zavaros, akkor nem tudom mit lehetne csinálni. Talán meg kellene találni azt az elfoglaltságot, ami tényleg érdekeli és azzal fejleszteni a figyelmét. Pl: ha szeret rajzolni, adjunk neki egyre több színt és formát, vagy ha építeni szeret állítsunk elé kihívásokat, építsünk valami nehezebbet hogy utánozza le. Nem vagyok szakértő ezek csak a hirtelen támadt gondolataim.
2011. nov. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%

Durva tényeket fogok most írni!

Nincs ilyen betegség, a gyógyszerszakma kreálta ezt a jól hangzó állapotot azért, mert gyakorlatilag az ilyen korú gyerekek egyáltalán nem szedtek rendszeresen semmilyen gyógyszert. És itt a rendszerességen van a hangsúly! Le kellett fedni ez a korosztályt is, ezzel a kreált betegséggel pedig, már ilyen korban, rendszeres gyógyszerfogyasztóvá lehet tenni több millió gyerek, világszerte!

Mert mit a legkönnyebb ráfogni egy ilyen korú gyerekre? Hát azt, hogy rossz, izgága, azaz beteg, gyógyszert bele, lenyugtatjuk! Tudom, ez most durván hangzik, de ha utánajársz, nincs olyan egyértelmű tünet, amelynek jelenléte a (nem létező) hiperkativitásra utalna.

Oké, rossz a gyereked! Persze hogy az, nem tudják lekötni a figyelmét semmivel, de nem untatlak tovább, olvasd el ezt tartalmazó könyvet, amelyet egy ORVOS ÍRT, cime: Dr Lenkei: Cenzúrázott Egészség!

A lényeg a lényeg, hogy ne engedd, hogy nyugtatóval tömjék a gyerekedet, csak mert nem tudnak rájönni arra, hogy mi köti le a figyelmét! Nincs abban semmi rendhagyó, hogy a szokásos óvodai, iskolai foglakozások nem érdeklik a kisfiadat, egyszerűen őt más kötné le, meg lehet találni, hogy mi az, bár ha ez nem sikerül az sem tragédia, nem kell ezért nyugtatót adni neki, hiszen a nyugtatók egy felnőttet is galyra vágnak, hát még egy gyereket!

Rossz a kisfiad, izgága? Az a dolga, hiszen még gyerek!


tehát a könyv: Dr. lenkei: Cenzúrázott egészség !

2011. nov. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Hiperaktívnak mondott(diagnosztizált) gyermek anyukája vagyok.

Sajnos ez nem ilyen egyszerű mint amit az előttem szóló írt...ha hatalmas lenne az elfogadás az óvodában,iskolában akkor talán fel lehetne fogni így,de elfogadásról szó sincsen.

Ezek a gyerekek jelentősen nyugtalanabbak,nehezebben kezelhetőek ,súlyos dührohamaik vannak,pláne ha a hozzá nem értő pedagógus nem az állpotuknak megfelelően foglalkozik velük.


A gyógyszert nálunk csak kilátásba helyezték

a későbbiekre,de nekem is nagyon ellenszenves amiket olvastam róla,akkor tratanám egyedül elfogadhatónak ha nem lennének mellékhatásaik és a gyermek úgy érezné sokkal,de sokkal könnyebb neki az élete gyógyszerrel,de mint tudjuk gyakran szenvednek ezek a gyerekek ezektől a gyógyszerektől,a szülők pedig ámulnak ,hogy hová lett a jókedélyű gyermekük aki tele volt élettel,ki ez a másik gyerek?


Nálunk azért produkál hiperaktivitásos tüneteket,mert dysmaturitással született ,valsózínű ezért érhette az idegrendszerét egy kis károsodás,az idegrendszeri éretlenség tünetei közül az egyik nála a hiperaktivitás,de ez melletj jelen van még,alvászavar,nem kifinomult a mozgáskordinációja stb. ,intellektuálisan épp néztek nála IQ teszet.

2011. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

amikor gyerek voltam, még nem is volt ilyen betegség. A szüleim se hallottak róla, most mégis valahonnan előkerült.

A legrosszabb az egészben az, hogy az állítólagos betegséget nem is gyógyítják! Volt már arra példa, hogy a gyerek, akire azt mondták hiperkatív, néhány hónap múlva meggyógyult? Ugye, ilyen még sosem fordult elő, mégis nyugtatóval tömik a gyerekeket, mondván kezelik, amíg ki nem növi. Hát akkor inkább nője ki antidepressszánsok nélkül. Ez az én véleményem.

Olvassátok el azért azt a könyvet!

2011. nov. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"mondván kezelik, amíg ki nem növi"


Az esetek nagy részében nem növik ki,egy életre szóló másság általában,esetleg ha megtanul együttélni vele,nem olyan feltünő.


Leginkább a tehetetlenség jellemzi a helyzetemet szülőként,mert ezt sem kinevelni,sem elmulasztani nem lehetséges,a gyógyszerekkel sem lehet elérni gyógyulást esetleg elfedik a tüneteket,marad az elfogadás,az együttélés a problémával és a sok-sok próbálozás,hogy megkönnyítsük a gyermek életét és a magunkét azzal együtt,hogy ő egy kicsit más mint a nagy átlag.

2011. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!