Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy sérült gyermeket nevelő...

Egy sérült gyermeket nevelő szülő maradhat pszichésen egészséges, vagy szinte törvényszerű, hogy előbb-utóbb ő is sérül?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy sérült gyereket nevelő szülőknél mennyire gyakori, hogy pl. depressziós állapotba kerül, és kezelik is miatta, vagy a nagy átlag lelkileg egészséges tud maradni?
2011. nov. 25. 09:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Látom! Szuper vagy! :-)


Kedves kérdező, az ilyen egyéneknek akik lenéznek, provokálnak em szabad engedni. Mert úgy gondolom, sokkal könnyebben kerül az ember mélypontra, ha még ezekre is figyel, vagy érzékenyen érinti. ez sokat ronthat a lelkiállapoton. Ki kell zárni minden rosszindulatot, és csak a gyerekre, a problémájára és a probléma megoldására kell összpontosítani. Valamint keresni azoknak az embereknek a társaságát, akik hasonló helyzetben vannak.

Persze mondani könnyű, főleg így 10 órakor amikor mindenki alszik már csend és nyugalom honol per pillanat.

2011. nov. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Igyekszem, csak ha a családtagoktól kapja ezt meg az ember, és ráadásul még az első "diagnózis" is ez volt (nevelési probléma), akkor valahogy beleivódik a rólam, mint anyáról alkotott önképbe :( Ha külsős ember mondja ezt, aki nem is ismer minket, valóban nem érdekel, legfeljebb dühöngök rajta egy kicsit, de ez azért más. A barátok lemorzsolódtak, szinte csak a család maradt.


Aztán ott van a folyamatos harc a mindennapokban. Kapjon meg minden fejlesztést, amit lehet, de még így sem tudhatom, hogy mi lesz vele felnőtt korában. A mindennapos dühkitörések, az, hogy annyi minden apróságra kell figyelni, ami esetleg félelmet, vagy haragot válthat ki belőle. Megküzdeni azzal, hogy minden ellen tiltakozik, és hogy olyan kevés az az idő, amit valóban tartalmasan tudunk eltölteni. És azzal is, hogy elfogadom, hogy ő ilyen, és nem fog megváltozni, de sokszor sóvárgok az iránt, hogy olyan legyen, mint a többi gyerek. És sokszor sajnálom őt is, hogy így kell élnie, ennyi félelmet, stresszt el kell viselnie a saját agyának kuszasága miatt. Igyekszem, de nap mint nap adódnak olyan új dolgai, amit meg kell valahogy oldani, vagy egyáltalán rájönni, hogy ez most miért zavarja... Bocsánat, hogy ennyit panaszkodok, de nem nagyon van társaságom, mert igazán az érti ezt meg, aki nap mint nap benne van, a környezetemben viszont nem nagyon van ilyen ember. Nagyon szeretem őt, de sokszor felőröl ez a minden napi küzdés...

2011. nov. 26. 10:29
 23/32 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz együttélni a rendszeres aggódással ,stresszel ,mellette a kilátástalanságérzés ,elkeseredés...a védőnőm akinek hasonló problémával küzd a gyereke,azt mondta,hogy ő évek alatt sem képes felvállani azt,hogy nem tudja megfeleltetni a gyereket másoknak,pedig ez nagyon fontos mérföldkő,hogy már nem érdekel,hogy az oviban,iskolában azt gondolják,hogy te rossz anya vagy azért ilyen,azért indulatos (leginkább akkor ha sérelem érte,például olyasvalamiért amiről nem is tehetett),mert biztos vered,mert repked a nagykés,meg a sörösüveg otthon.


Mikor mész a gyerekért oviba,,iskolába és mindjárt neked esik a pedagógus,hogy ez és ez volt már megint...csinálj már valamit...én pedig mint aki sarokba lett szorítva magyarázkodni kezdem,hogy betartom a pszichológustól kapott tanácsokat,drága pénzeket költök a fejlesztésre,ígérem elbeszélgetek a gyerekkel az aznapi konfliktusról...ennek ellenére a szúrós tekintettel néznek rád,hogy most már csinálj valamit...mert nagy baj lesz!


Tegnap este mikor beszéltem anyukámmal a kisfiamról,hogy mennyire szomorú vagyok ,hogy nem javul a helyzet akármit csinálok,pedig már tényleg bármit megtennék...akkor az volt a válasz ,hogy ő akkor most mit csináljon(volt ,hogy mikor meséltem neki valamit akkor elsírta magát és kérte ,hogy inkább ne is meséjem el,hogy milyen nehéz a gyerek helyzete,mert csak sajnál bennünket),persze az ember várna valami bíztatót ,pozitívat ,de én már a családtagoktól is csak hárítást kapok ,nekem kell megoldani a mindennapi nehézségeket,ők még támogatni sem akarnak,tudnak ebben...iszonyatosan egyedül érzem magam a bajban,én a gyerekemmel és az értetlen , hárító környezet.

A férjem pedig esténként úgy zuhan holdfáradtan az ágyba ,a munkája miatt nagyon fáradt.


Hárítás az óvónők részéről,hárítás a barátok részéről,hárítás a családtagok részéről...én pedig egyedül küzdök,állandóan stresszben,kétségbeesetten próbálom elfogadtatni a kisfiamat,próbálom kiharcolni számára a dolgokat.


Ezt tényleg csak az érti meg aki megéli a mindennapokban.

2011. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
58%

Na, ezt sosem értettem, hogy minek mondják a szülőnek, hogy mi volt a gond az oviban és ezen változtasson valahogy a szülő. Ezt mint gyakorló anya és mint pedagógus is mondom.:)

Ha ez ott probléma, akkor ott kell megoldani, alapszabály.

Mit csináljon anya otthonról vele? :)

2011. nov. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Nálunk az a furcsa helyzet, hogy közösségben nagyon "jól" viselkedik, gyakorlatilag beleolvad a falba. Az egész napos frusztrációja, lenyelt sérelmei itthon jönnek ki belőle, mert itt érzi magát biztonságban, és tudja, hogy akármit csinál, akkor is szeretjük. Ha elmesélem valakinek, aki nem itthon látja, hanem iskolában, hogy hogyan telnek a reggeleink, estéink, hétvégéink, csak néz rám döbbenten, szerintem el sem hiszik, mintha azt gondolnának, hogy nem mondok igazat. A gyereket is sajnálom, mert nagyon sok mindet nyel egész nap, de nekünk is rossz, mert mindig rajtuk csattan az ostor. Szóval nem könnyű, mert az az időszak, ami másnak pihenéssel telik, nekünk az az igazi "munka".


Azzal a hölggyel pedig, aki azt a sok butaságot írta, ne foglalkozzatok, olvasom egy ideje a válaszait, szerintem direkt provokálni jár ide, én is szaladtam már bele, jól fel is húzott, de aztán olvastam más kérdéseknél is, most már csak mosolygok rajta :)

2011. nov. 28. 09:17
 26/32 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ugyanilyen. Engem h@lyének néz az óvónéni, hogy miért mondok ilyet a gyerekről, hisz egy angyal. Igen, meghúzza magát aztán kilépünk az oviból és kezdődik a borzalom :(
2011. nov. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Nálunk az a furcsa helyzet, hogy közösségben nagyon "jól" viselkedik, gyakorlatilag beleolvad a falba."


Én úgy gondolom,hogy ez egyfajta fokmérője a probléma súllyosságának,ha képes közösségben,vagy akárhol kontrollálni magát akkor az nagyon bíztató,nagy esély van rá,hogy előbb -utóbb képes lesz kiterjeszteni az önkontrollt otthonra is.


Tegnap tettem itt fel egy kérdést,hogy egy valódi hiperaktív gyerek képes e néha átlagosan viselkedni,azt írtátok ,hogy igen képes rá :-).


Sajnos van akiknél olyan fokú a baj,hogy sehol sem képes magát kontrollálni,az én kisfiamnál többségben van az,hogy nem tudja magát kontrollálni,de örülök,hogy azért néha már felcsillan egy kis reménysugár ,hogy azért nagy ritkán meg tudja tenni.

2011. nov. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Ez az állapot már kiskorától kezdve fenn áll, sokáig a lakáson kívül meg sem szólalt, ezért is kerültünk először orvoshoz. Nem tudom elképzelni, hogy itthon változna a helyzet, valószínűbbnek tartom, hogy később kívülre is fog viselkedési problémát mutatni. Talán akkor lesz annyi változás, hogy nem minden itthon jön ki belőle.
2011. nov. 28. 14:58
 29/32 anonim ***** válasza:
Nálunk ahogy nő, úgy romlik az itthoni helyzet. Oviba semmi gond, viszont itthon már nemegyszer kezet emelt rám:(
2011. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Ó jaj,kezet emelt rád :-(...


Már nekem is volt kényes helyzet,amikor a gyermekorvosi rendelőbe nekem jött a gyerek,csípett,rugdosott,ütött,a többi anyuka egyszerre hördült fel...én meg mondtam,na jól van kisfiam majd megbeszéljük otthon,most pedig nyugton maradsz.Éppen kiszóltak ,hogy menhetünk be a rendelőbe,ez jól jött szerencsére.

A kocsiban nem szóltam egy szót sem hozzá,teljesen kikészültem attól ahogy mások részesei voltak a helyzetnek,aztán könyörögni kezdett ,hogy mondjak már valamit,a végén már sírva könyörgött,hagytam egy kicsit ...aztán elmondtam neki,hogy ez nagyon-nagyon csúnya dolog volt amit csinált és most nagyon szomorú anya.

2011. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!