Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kettő kicsi fiút nevelő...

Kettő kicsi fiút nevelő anyukák, a ti gyerekeitek is veszekednek?

Figyelt kérdés
A kisebbik fiam 2 éves lesz januárban, a nagy most 3,5 éves. Ha együtt vannak egész nap megy a civakodás. Egyedül olyanok mint ha nem is lenne gyerekem. Nagyon fárasztó már idegileg, a pici is hátba veri a nagyot, a nagy pedig elvesz minden játékát. Nagyon irigyek egymásra, ezt a környezetükben nem láthatták. Nyugodtan szépen élünk, következetesen vannak nevelve, mégis kiakasztanak. Nagyon sok minden nap ezt csinálni. Próbáltam már szép szóval magyarázni stb... Meddig tart ez a korszak?
2011. okt. 21. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom meddig tart (bocsánat hogy nem a kérdésedre válaszolok) de mi is ebben vagyunk...csak nekem 4 a fiam 2 a lányom...
2011. okt. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vannak tiszta pillanataik is, megölelik egymást akkora szeretettel, mégis nagyon de nagyon sokat civakodnak én úgy érzem. Persze ez őket nem zavarja, csak engem. Úgy érzem magam mint egy diktátor aki napi 1000 parancsot oszt ki, ne csináld ezt azt, már megint stb?
2011. okt. 21. 08:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

hát még a lányaim hogy veszekednek... 5,5 és 4 évesek.

a fiam meg a porszívócsővel kergeti őket. ő 2 éves.


na, nem olyan rossz a helyzet, de ilyenek előfordulnak

:)

2011. okt. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok igen amúgy szerintem is MINKET Anyákat-szülőket) zavar jobban :) Nektek nem szokott olyan lenni hogy püfölik egymást jól ordítani kezd mindkettő de aztán fél perc múlva meg hívja a nagyobb játszani a kicsit vagy bármi, és a kicsi boldogan megy (mint aki nem is emlékszik a fél perccel azelőtti balhéra) és jól elrosszalkodnak/eljátszanak EGYÜTT 10-20 percig is akár?

Én ebből szűrtem le, hogy annyira nem lehet rossz nekik akkor, szóval ez olyan mintha valahogy hozzátartozna a kapcsolatukhoz hogy gyakran balhézunk, alakítjuk a határokat, de azért jó hogy van a másik:)

2011. okt. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok

nekem adtak már olyan tanácsot, h nem mindig kell közbe avatkozni. intézzék el egymás közt a vitáikat. így a szülő nem lesz döntőbíró. direkt kijátszák az embert, közben meg jól elvannak.

2011. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2,5 és 4 évesek. Állandóan nyírják egymást. abban a pillnataban ha hátat fordítok, máris üvölt valamelyik, mert vagy elvette ezt vagy azt vagy hátbavágta. Szörnyű. De közbe meg féltik egymást. Utcán például ha a kicsi elkezd szaladni a nagy fejvesztve rohan utána és elkapja nehogy kiszaladjon az autó elé. Itthon meg elszabadul a pokol. Persze ha az asztalnál disznólkodni támad kedvük akkor nagy haverok. :)
2011. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ajjaj! Mintha én írtam volna...

Az enyémek is januárban két éves, májusban 4 éves lesznek.

De nálunk fordítva megy a vita. A kicsi veszi el a nagy játékait, rombolja a legóját, csapkodja a könyvét, a nagy meg folyton lökdösi, csapkodja. Ha egyedül vannak, kisangyal mindkettő.

Hát én is úgy érzem, hogy szinte nem is csinálok mást, csak ordibálok velük egész nap, hogy te ezt ne csináld, te azt ne csináld.

Most került oviba a nagy, ettől vártam változást, de csak rosszabb lett. Most oviban visszafogja magát, így otthon még jobban kell tombolni...

2011. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nahát nálunk ugyan ez van.A lány 4 a fiú 2 éves.Azt gondoltam ez a hátbaverdesés csak nálunk módi,de látom másnál sincs e másképp.Megnyugtattatok.

Sokszor már inkább én is rájuk hagyom majd megoldják maguk,persze ha nagyon durvulnak akkor szét szedem őket,az egyik az egyik szobába a másik a másikba.Akkor ott kipityergik magukat,aztán játszanak tovább,majd minden kezdődik előről.Kitartás mindenkinek.Bár ha belegondolok mi még tizenévesen is verekedtünk a tesóimmal.Szép éveknek nézünk elébe.

2011. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi négyen vagyunk testvérek. folyamatosan öltük egymást. Most a bátyámmal és a tíz éves húgommal imádjuk egymást...
2011. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3 éves fiú, 1 éves lány. A lányom épp hogy elkezdett járni, de szegénynek gyorsan kellett belejönni, mert a bátyus csak épp véletlenül meglöki, ha elmegy mellette, vagy épp pont ő is azt az autót akarta mint a hugi, és elszedi tőle. De a kicsit se kell félteni, ha a babáját szedi el a bátyus, olyan visítást csap, hogy a fiam gyorsan visszaadja. A kicsi már hajat tépni is tud, a nagy meg lökdösi, húzza. Most az a legújabb, hogy a kicsi beáll a nagy mögé, belekapaszkodik a ruhájába, a nagy elindul, majd gyorsít, persze a kicsi pofára esik, és sír. Kb. fél perc és újra kezdik. Szeretnek kergetőzni aminek szintén mindig elesés és sírás a vége. De édesek pl mikor a kicsi nyuszi motoron, a nagy taxin, és a kicsi még nem tud irányt változtatni, a nagy leszáll és segít neki.

Ma a nagy és a kicsi ülnek a dvd lejátszó előtt, nagy magyaráz:

Figyelj hugi, ide teszed a dvd lemezt és nem kell betolni, a gombot megnyomod és hip-hopp bemegy.

Persze kicsi egyből benyomta volna. Nagy rácsap, ordít: mondtam hogy ne nyomd be. Na figyelj mutatom megint...

Szóval én is azt látom hogy megy a harc, dulakodás ezerrel, de mégiscsak együtt a legjobb. És már én is beleuntam a folytonos rászólásra, így próbálok kevesebbszer, csak ha tényleg veszélyes, vagy csúnya dolgot művelnek. Pl direkt felbuktatás.

2011. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!