Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyermeket nevelő...

Hiperaktív gyermeket nevelő szülőkre miért haragszanak az óvónénik?

Figyelt kérdés

Állítólag nem a szülő hibája ,mégis a szülőket hibáztatják és kérik számon,mind a környezet ,mind az óvónénik,tanítónénik,még akkoris ,ha a szülő is beláttja a problémát és ő maga is keresi a megoldást.A neveléssel sem lehet sajnos a problémán teljes mértékben urrá lenni,esetleg egy kicsit könnyebbé tenni az életet.

Egyedül a témához értő pszichológusok és szülőtársak állnak megfelelően a problémához tapasztalataim szerint.


2011. jan. 29. 18:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyen gyerekekkel sok a gond nyilván nem örülnek a plusz munkának és ha a szülöt piszkálják talán kiveszi a gyereket.

A másik hogy sok hiperaktívnak bélyegzet gyerek csak neveletlen és rápiritanak a szülöknek.

2011. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Az első mondattal egyetértek teljesen.Viszont semmi,de semmi értelme a sok oviváltásnak,mert a gyerek alapjában nem változik meg,máshol is probléma lesz vele.


Nem a neveletlen gyerekekről beszéltem,hanem azokról akik már újszülöttkoruktól szinte mutatják a tipikus jeleket,tüneteket.

2011. jan. 29. 22:06
 3/30 anonim ***** válasza:
67%
Bocs de az újszüllöt nem produkál hiperaktív tüneteket.
2011. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Arra céloztam,hogy nem nyugodt ,hanem sokat sír már a kezdetektől,persze tudom ettől még senkire sem mondható,hogy hiperaktív lenne,de ha a szülők visszaemlékeznek még sosem hallottam,hogy nagyon nyugodt lett volna babának a később diagnosztizált hiperaktív gyermek.
2011. jan. 29. 22:50
 5/30 anonim ***** válasza:
8%
ezektol a szituktol en kikeszulok. egy atlagos csaladban a gyerek 8-4ig oviban van majd hazajon eszik, jatszik egy kicsit es megy is aludni...megis mikor neveljem meg?...neveljek meg az oviba es az ott szerzett szabalyokat betartatom vele otthon is...ok vannak a gyerekkel egesz nap + ok a szakemberek ebben a temaban es ha nekik nem sikerul akkor megis kinek? iskolaba sem azert adom a gyereket hogy aztan en tanitsam neki a nullarol a szogfuggvenyeket...majd ok megtanitjak aztan otthon gyakoroljuk, atismeteljuk...orulet hogy probalnak kibujni a felelosseg alol es hibatatjak a szulot (plane a te esetedben) Velemenyem szerint oriasi kulombseg van a kozt hogy az oviban vigyaznak a gyerekre vagy tanitjak nevelik oket. Manapsag csak lekotik oket minden ostoba jatekkel azt csinalnak amit akarnak csak teljen mar le a munkaido aztan meg szidom a szuloket hogy milyen neveletlen ez a budos kolyok...en ugy tudom hogy hiperaktiv gyerekeknek van kulon foglalkozas amire eljarhattok delutanonkent (ha van idod) ahol megtanitjak ot oszpontositani koncentralni
2011. jan. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

8:08 -asnak :

Csodát tenni sem itthon sem az óvódai neveléssel nem lehet,nagy szükség van toleranciára,türelemre,mert drákói szigorral csak mégnagyobb ellenállást és makacsságot vált ki a gyermekkel foglalkozó a gyermekből.

Persze attól még nagyon könnyű odamondani ha a szülő megy a gyerekéért,hogy minden az ő hibája ,fogja szigorúbban,foglakozzon vele többet,mert biztosan ez a baj,hogy szegény gyerek el van hanyagolva,miközben otthon minden körülötte forog és a szülők igyekeznek mindent elkövetni a probléma kezelééért.

Ha már születéskor voltak problémák -koraszülés,toxaemia,sorvadtság amik igen gyakran megalapozzák a kicsik temperamentumát ,akkor a szülő aki egyébként is meg tesz minden telhetőt,hogy a gyermekét elfogadják,befogadják az óvódai közösségben úgy érzi tehtetlen az igaztalan vádakkal szemben.És bizony előfordulhat ,hogy az óvónéni még úgy sem tudná kezelni sajátjaként ugyanazt a gyereket,de mégis felhatalmazva érzi magát a véleményformálásra.

2011. jan. 30. 10:19
 7/30 anonim ***** válasza:
81%

Ez a problémád és nem érted miért? Engedd meg elmeséljem a mi esetünket.

Nézd, az én kisfiam cukorbeteg, viszem reggel, egy dobozba készítek neki kaját, illetve tíz órakor neki az inzulin miatt enni kell, nem bonyolult dolgot készítek oda egy müzliszeletet, nápolyit, hogy a legkevesebb gond legyen odaadni neki, ő is gyorsan, akár állva is megtudja enni- na már ez sok volt óvónéniknek, mondogatták, hogy nem sok óvónéni vállalná ezt. Majdnem megkérdeztem mit, hogy a kezébe adjon a gyereknek 10 óra körül egy müzliszeletet? Na de végül is vállalták.De ebédelni már nem ebédel ott, ezért elhozom negyed 1 helyett, fél tizenkettőkor. Na most ebből, akkora balhé van, mert portás asszonynak gondot okoz, teátrálisan odahajol a nyitvatartási időt mutató tábla fölé, mondván megnézem, mi van kiírva nyitva tartásnak. És nem érti meg, hogy délben inzulint kap a gyerek el kell hoznom, vércukrot méri, kaját kimérni neki.

Úgyhogy lehet megkérnek vegyem ki az oviból, mert mégsem járja, hogy ekkora bonyodalom legyen. És szegény portás néni fel tudja ezt fogni, már szólt az óvónéni meg az igazgató is tud róla, hogy van egy problémás anyuka, aki nem kíván a táblához igazodni.

Na ezek után, nem is értem, hogy gondolod, hogy megtudnak bírkózni valódi problémával. Sajnos nézz körül, nem mennek normális emberek sem pedagógusnak sem orvosnak illetve gyorsan elhagyják az országot és itt maradnak a valóban hülyék, akiknek felfoghatatlan maga az is, ez nem nevelési probléma, hanem egyéb. Az meg, hogy netán továbbképezzék magukat és tudják, hogyan kell kezelni egy hiperaktív gyereket- szerintem mondanád neki vegyen részt egy tanfolyamon vagy beküldöd a pszichológust, hogy elmagyarázza néznének rád, mint a piros kukoricára, mit akar ez itt? Hát sajnos ilyen világot élünk.

2011. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Biztos vagyok benne,hogy lenne olyan óvóda és olyan óvónéni akinek nem jelentene ez ekkora problémát,de gondolom nem nagyon tudtok lépni,váltani,mert nincs a közelben másik.

Persze ,ha az óvónéni gyermeke lenne diabeteses ,vagy hiperaktív akkor nyílván létezne megoldás.

Viszont nem áltolánosítnanék ,hogy minden óvónéni ilyen lenne,sőt szerencsére sokan közülük kiválóan végzik a munkájukat.

Bevallom én először mikor szóltak,hogy a nev. tan.-ba leszünk utalva hatalmsa sértésnek éreztem mindezt,úgy éreztem,hogy azt gondolják,hogy mi olyan cslád vagyunk akik nem foglakoznak eleget a gyerekkel,verik ,folyton vitáznak,aztán többedszeri beszélgetés után egy nagyon kedves pszichológusnővel való beszélgetés után rájöttem,hogy egyáltalán nem az volt a lényeg,hogy bennünket hibáztassanak,hanem,hogy megoldást keressünk együtt.Az a szeretet amit az ember érez a gyermeke iránt elhiteti vele,hogy a kisgyerek mindenki szemében olyan imádnivaló akármilyen eleven,kezelhetetlen is,nagyon fájdalmas szembesülni vele,hogy muszáj beismerni,hogy valóban létezik a gond és ebből még sokáig adódni fog rengeteg megoldandó probléma,köztük az egyik,hogy a környezet bennünket nevez meg bűnbaknak...

2011. jan. 30. 11:26
 9/30 anonim ***** válasza:
50%

Tudnánk váltani, de egyébként kiváló óvónénik és már 1 éve járt oda a fiam és nem akartam ezzel is a betegségtudatot erősíteni, hogy téged innen kiraktak azért, mert cukorbeteg lettél.

Így én küzdök velük. De a legnagyobb problémát jelenleg nem az ovónő, hanem a portás néni jelenti, aki az Atya Istennek képzeli magát. De az ovival is 3 hónap volt, mire megértettük egymást. És nálunk fordítva volt, nekem kellett szólni, hogy fogják szigorúan, mert elkanászodott a gyerek. Aztán megfogadták a tanácsomat és azóta nincsenek viselkedésbeli problémák sem.

Nem szabad általánosítani igazad van, de a többség sajnos szörnyű. A szomszédunk kőkemény alkoholista, dohányos és hát mit tagadjuk szétitta az agyát, és óvónő nyugdíjasként. Na most ha nem tudják őt lecserélni, milyen kínálat lehet óvónőkből? És nagyon kevés igazán jó ovi van. Mi nagyvárosban lakunk, a környékünkön nem akarok hazudni, de 500 méteres körzetben van legalább 10-15 ovi, de a többség gagyi, tájékozódtam mivel volt választék bőven és amiket meséltek. Nagyon nehéz jót kifogni. Illetve nyilván az meg tömve van.

És egyébként arra céloztam, hogy nálunk egy jó oviban vannak gondok, mi lehet egy rossz oviban.?

Most hallottam egyébként egy jót a rádióban, valaki mondta, hogy állam bácsinak kötelezően be kellene vezetni az évi-két évenkénti egyszer egy hét továbbképzést, ugyanúgy, ahogy azt mondja 6 évesnek, hogy kötelező iskolába járnia. A felnőtteknél is kéne, teljesen ingyen,de kötelező jelleggel. és ott lehetőség lenne, hogy pszichológusok, felkészítsék az óvónőket napjainkban jelentkező problémákra, igényekre. És nem tűnik rossz gondolatnak. Mert lehet elvégzett óvónéni egy főiskolát 20-30 évvel ezelőtt, amikor teljesen más állt az oktatás fókuszában és nem igazodnak a sajátos igényű gyerekekhez.

2011. jan. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Érdekes egybeesés,hogy a mi ovinkban is van alkoholista óvónéni,ráadásul óvódavezető...többet nem is írok róla,mert magára ismer...a munkában viszont nem lehet rá kifogás,mert ott maximálisan helytáll,sajnálom szegényt.
2011. jan. 30. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!