Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet őszintén szeretni egy...

Lehet őszintén szeretni egy hiperaktív gyermeket?

Figyelt kérdés
pl a teljes mértékben kezelhetetlen hiperaktív gyerekekre gondolok.
2011. dec. 5. 00:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Na, te sem vagy szülő...
2011. dec. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Hogy lehet ilyet kérdezni?!?!?!?!
2011. dec. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
kedves válaszolók a kérdésre válaszoljatok legyetek szívesek!
2011. dec. 5. 00:47
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Van egy barátom akinek a gyereke születése után nem sokkal agy vérzést kapott. Állandó felügyelet, műtétek, torna. A szülei imádják, még akkor is ha nem tud menni, és más mint egy egészséges gyerek, hiszen az ő gyerekük, bármi is történt vele. Sőt mintha még jobban is szeretnék mint néhány egészséges gyereket a szülők, többet foglalkoznak vele én úgy látom. Amúgy mindent megért, és nagyon szeretem én is, mert mindezek ellenére a legtöbbször nevet és jókedvű, csak más mint egészséges társai. Hiperaktív gyereke is van az egyik dolgozómnak, mindennél jobban szeretik. Igazából elég érthetetlen a kérdés, nekem is van négy gyerkőcöm, az egyik átesett már néhány csípőműtéten, egy percig sem volt kérdés hogy mit kell tenni egy apának ha gond van a gyerekkel. Mindent amit csak lehet. Egy gyerek egészsége nem múlhat a pénzen, szerencsére ezt még szegényebb szülők is többször bebizonyították, ami óriási dolog. A kérdés csak az, hogy szeretjük e annyira amennyire csak lehet, vagyis mindennél jobban. Innen üzenem azoknak akik ilyen helyzetben vannak és mindennél jobban szeretik a gyereküket, hogy le a kalappal előttük. Az ilyen kérdést feltevőknek mást üzennék, de az nem lenne publikus. Az én fiam amúgy a lehetőségekhez képest rendben van, normális életet élhet majd ha minden jól megy, persze rugby játékos nem lehet belőle, de annál jóval okosabb is.
2011. dec. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Syahon válasza:
78%

Teljes mértékben kezelhetetlen, hiperaktív fiam van.

És imádom.


Ő egy egyéniség, így kell elfogadni. Oda kell rá figyelni, talán kicsit jobban, mint egy "normális" gyerekre. Bár kinek mi a normális.. az én fiam normális. Csak elevenebb, komiszabb, szemtelenebb, zizegősebb mint másé.. nekem a más gyereke lusta, lomha, aluszékony, unalmas. Nézőpont kérdése.


Nem kell hülyének nézni a gyereket, mert nem az. Csak egyéniség. Ő fogja megváltani világot, mert van hozzá elég "üzemanyaga". Nem átalussza az életét.


Le nem cserélném másikra.


Éd ide a régi mondás illik: Azért mert a kacsa nem tud úszni nem a víz a hibás.

Tanulj meg bánni a gyerekeddel. Elsőképpen ismerd meg.

2011. dec. 5. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

Nincs hiperaktív gyerekem, de ha tényleg ahogy írod, teljes mértékben kezelhetetlen lenne, nem hiszem, hogy igazán tudnám szeretni.

Nem okozna örömöt a vele töltött idő, tartalmatlan, értelmetlen lenni, hogy nevelhetetlen.


Egyik ismerős családban egy ilyen már felnőtt gyereket otthonba kellett adni, mert szétverte a berendezést, csak súlyosbodott az agressziója, kezelhetetlen volt, gyámság alá került. Nem hiszem, hogy hiányzik otthonról.

2011. dec. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Kedves Kérdező! Nagyon remélem, hogy nincs gyereked! Neked nem való!
2011. dec. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

Ne bántsátok már a kérdezőt!

Ne kívánjatok neki ilyet, még a visszájára is elsülhet!

Aki ilyet kíván, ne csodálkozzon ha neki meg egyszercsak MÁR nem lesz gyereke.

2011. dec. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nekem nincs gyerekem pár éve halt meg.
2011. dec. 5. 12:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha viszont volt gyereked, hogy merült fel egyáltalán a kérdés? Nekem egészségesek, de ha bármi gond lett volna, akkor is az enyémek, szeretném őket. Egyszer a fiam megkérdezte: ha én gyilkos lennék, akkor is szeretnél? Azt válaszoltam: igen, foggal-körömmel védenélek és soha nem fordulnék el tőled. Hát még egy beteg, problémás gyerektől hogy lehetne, aki nem "kérte", "akarta", hogy olyan legyen!
2011. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!