Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet őszintén szeretni egy...

Lehet őszintén szeretni egy hiperaktív gyermeket?

Figyelt kérdés
pl a teljes mértékben kezelhetetlen hiperaktív gyerekekre gondolok.
2011. dec. 5. 00:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Azért amennyiben gyilkossá válna valakinek a gyereke az már nem ugyanaz. Ezt a két dolgot nem igazán lehet összehasonlítani. A legtöbb esetben ott a szülők is eleve problémásak, nem lesz gyilkos csak úgy valakiből, ha jó körülmények között és példásan, szeretettel nevelték. Persze lehetnek kivételek, de az a kevesebb.
2011. dec. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=iesy63g98LE&feature=related


Szeretettel ajánlom nektek ezt a videót,Kun Péter aki hiperaktív mesél rajta,arról hogyan nőtt fel hiperaktívként,jó pár iskolából kivágták,majd végül úgy találta meg a helyét az éetben,hogy hiperaktív gyerekeken segít sportfoglalkozással.

(többekről tudok akik szintén hiperaktívak és felnőttként hiperaktív gyerekekkel foglakoznak) .



Az én kisfiam hiperaktív,az ,hogy teljes mértékben kezelhetetlen lenne,az azért nincs így,mert kaptunk nevelési tanácsadóban hasznos tanácsokat arról,hogy mennyire fontos,hogy elfogadjuk őt így ezzel együtt,hogy ne bűntessük olyan dolgokért amikről nem tehet.

Ha nem is lesznek ők teljesen olyan kiegyensúlyozott,simulékony gyerekek a helyes hozzáállás eredményeként mint egy átlagos gyerek,viszont nagyon meg lehet könnyíteni a hétköznapokat,hogy mindenkinek jobb legyen és idővel képes lesz beilleszkedni,alkalmazkodni,persze felnőttként is impulzívabb,meggondolatlanabb,ingerkeresőbb lehet.


A gyilkosokat nem kell a hiperaktív gyerekekkel összefüggsébe hozni...

2011. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A kérdésre nem adtam választ:

Lehet e szeretni őket?


Talán én még sokkal intenzívebben,vagy inkább másként szeretem így őt,hogy ezzel küzd,sokkal kiszolgáltatottabb,sokkal jobban rám van szorulva,hogy egyengessem a kis életét,nagyon hálás és ragaszkodó azért,mert tudja,hogy rám mindenben számíthat,együtt megküzdünk a nehézségekkel,bárkivel szemben elsimítom a konfliktusokat.


Egyik pillantaban még szemtelen és kezelhetetlennek tűnő...ha szépen ,türelmesen elmagyarázom neki a dolgokat a másik pillanatban már a nyakamban lóg hálás a segítségemért,csókolgat.


Ha viszont veréssel vadítanám el...akkor az mire lenne megoldás?

2011. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen.

Olyan nincs, hogy "teljes mértékben kezelhetetlen". Legfeljebb másképp kezelendő, mint egy átlag gyerek. De éppúgy szeretetre vágynak, mint a többi ember, és adni is tudnak és akarnak, épp mint a többiek.

Nem tudom, hol olvastam, hogy egyikük se úgy kell fel reggel, hogy "ma agyonidegesítem az anyukámat!".

2011. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
gyógyszer?
2011. dec. 6. 23:22
 16/17 anonim ***** válasza:
NEM gyógyszer! De pl. a spéci halolaj csodákat tesz a a hiperaktív gyerekekkel is. De legfőképp, megfelelő bánásmód és foglalkozás velük.
2012. jan. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Igen lehet!

Ők másban nagyon jók.

A hiperaktív gyerekek kevéssé ismert tulajdonságai:

empátia, segítőkészség, gondoskodás, nyitottság(miért korszak korábban jelentkezik és intenzívebb), lelkesedés, önzetlenség, jó szociális érzék, átlag feletti memória,mentális érettség, kreativitás,fejlett humorérzék, verbális intelligencia magas. Híres HKZ (Hiper Kinetikus Zavar)-s emberek: T.Edison, A. Rodin, A.Einstein, W.Churcill.

HKZ kezelése:

Kognitív viselkedésterápia: konzekvens világos elvárások. folyamatos visszajelzés a viselkedésről, + gyógyszeres kezelés: pszichostimulánsok:Ritalin(gyorsan felszívódik kevés mellékhatás, előfordulhat rebound hatás), antidepresszánsok: Pl Milepramin, mellékhatás: szívbetegség

Gyógyszert nem nagyon alkalmaznék, a fentiek miatt.

2012. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!