Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktív gyermeket átvinnéte...

Hiperaktív gyermeket átvinnétek e a nagy csoportlétszámú (30 felett) oviból a jóval távolabbi kis létszámúba (15 körül)?

Figyelt kérdés

Vegyes csoportba jár(kis csoporttól nagycsoportosig),5 éves,szereti a régi ovit,van egy kis barátja akihez ragaszkodna,az óvónénik viszont nem boldogulnak ilyen nagy csoportlétszám mellett egy ilyen mozgékony ,eleven gyermekkel,szerencsére nem agresszív,de elbohóckodik mindent,ez vonatkozik az óvodai szabályokra is.Szakemberek szerint súlyos figyelemzavara van,emiatt ilyen nyugtalan,izgága.

Amennyiben átviszem a másik oviba,ott nem lesz a kistesó számára bölcsi,hanem csak ott van bölcsi ahol a nagyobb jár eredetileg oviba,tehát ha a kissebb elkezd bölcsibe járni,akkor extra nagy távolság minden nap,hogy két különböző irányba a lakhelyünktől elviszem a két gyereket,majd elmegyek dolgozni,de akkor be sem érek.

Az óvónénik miatt lenne szükséges leginkább elvinni,bár ők nem mondták,csak panaszkodnak,hogy folyton szaladgál,a kisfiam sem akar elmenni a megszokott oviból,a másik helyen tárt karokkal fogadnák,pláne,hogy 2 főnek számít és ott alig van gyermek,egy kis falusi gyönyörű ovi,nagy tó is van ,szoktak sétálni gyakran a gyerekekkel az óvónők.Jaj nem tudom mit tegyek...a változtatással leginkább az óvónéniknek tennék jót,meg magamnak,hogy talán a másik helyen jobban elfogadnák a gyereket ezzel a problémával együtt,több figyelem jutna rá.

Kétségbeesetten sírt amikor mondtam,hogy holnap elmegyünk megnézni a másik ovit,hogy mi lesz akkor az ő Vendel barátjával,"Anya én ezt nem bírom ki,ha megcsinálod!"


2011. aug. 9. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapból átvinném, mert én nem hiszek semmiféle integrált nevelésben.

Óvódában és alsó tagozatban, én mindenképp olyan helyre járatnám a fiamat, ahol hozzáértő, szakemberek foglalkoznak vele. És kihozzák belőle a legtöbbet, amit lehet. De csak akkor vinném át, ha a másik óvóda speciálisan ilyen gyermekekkel foglalkozik. Azért nem, mert jó, hogy 2 gyereknek számít és ez jól jön pénzügyileg az ovinak.

És akkor felső tagozatban már nincs szüksége külön foglalkozásra, fejlesztésre, integrálódásra, hiszen egy szinten lesz az egészséges gyerekekkel. Az idegrendszere is változik erre a korra és nem tűnik ki hiperaktivitásával. És minden lehetőség nyitva áll a számára.

Persze nyilván szülője válogatja, ki mit akar kihozni a gyerekből, van, aki már annak örül, ha 8 általánost befejezi a gyereke És csak az a célja az életben, hogy minél jobban bosszantsa a pedagógusokat. (mert törvény adta joga odajáratni a gyerekét) és fel sem tűnik neki ez max 4 év, minden pedagógus életében és magasról tesz rá, mi lesz a gyerekkel az életben.

2011. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az óvónón múlik milik miden, ha ők eleve negatívan állnak hozzá, akkor minden mindegy:-((

Hiperakítv fiam van, szenvedtünka oz ovival, de az intergrált nevelés IGENIS JÓ!!

Nem spec oviba jár, hanem simában, ahol csoportban volt pár ilyen gyerek és 2 NORMÁLIS ÓVÓNŐ.

Sima suliba jár, negyedikes volt, 4-es tanuló.

2011. aug. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Persze nyilván szülője válogatja, ki mit akar kihozni a gyerekből, van, aki már annak örül, ha 8 általánost befejezi a gyereke És csak az a célja az életben, hogy minél jobban bosszantsa a pedagógusokat. (mert törvény adta joga odajáratni a gyerekét) és fel sem tűnik neki ez max 4 év, minden pedagógus életében és magasról tesz rá, mi lesz a gyerekkel az életben."


Bántóan fogalmaztál,vagy én értettelek félre...nem tudom...

Az ,hogy mit akarok kihozni a gyerekből az függ attól,hogy mik a képességei és mi érdekli,nem tűzök ki semmiféle konkrét ,főként pedig elérhetetlen célokat,mert valószínűsítem,hogy a figyelemzavar korlátozza azért a lehetőségeket,hogy mit képes elérni,teljesíteni.

Hogy "direkt bosszantásból" járatom a hiperaktív gyermekemet hozzájuk azt a mostani óvónők is éreztetik velem...szomorú hozzáállás,szégyen egy óvódapedagógus aki így áll hozzá egy gyermekhez,aki nem tehet az állapotáról és kiszolgáltatott.


Nincs külön speciális ovi,erről nem írtam ,integrált ovi mindekettő a nagy csoportlétszámos és a jóval kissebb is.

2011. aug. 9. 12:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Abban viszont igazad van,hogy nem kapja meg a külön fejlesztést egyik oviban sem,holott rendelkezünk szakvéleménnyel az állapotáról,magánúton oldom meg a fejlesztését sok-sok pénzt költök erre és nem kevés fáradtságot,egyiket sem sajnálom a gyermekemtől.
2011. aug. 9. 12:42
 5/5 A kérdező kommentje:

"Nem spec oviba jár, hanem simában, ahol csoportban volt pár ilyen gyerek és 2 NORMÁLIS ÓVÓNŐ."


Igen ez a lényeg,hogy ne legyenek vérig sértve,hogy a szemtelen szülők akiknek hiperaktív gyermekük van ,hogyan is képzelhetik,hogy az ő nyakukra hozzák még a problémás gyermekeüket is amikor őnekik amúgy is nagy a csoportlétszámuk...direkt csinálják a szülők,csak azért,hogy ővelük kiszúrjanak.

2011. aug. 9. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!