Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív, nehezen kezelhető,...

Hiperaktív, nehezen kezelhető, agresszív, akaratos kisgyermeked hogy viselkedett az óvodában?

Figyelt kérdés

MOndjuk, most már több, mint 6 éves, kiderült a tényleges probléma.


Visszaemlékezve milyen volt oviban? Beilleszkedett? Társai szerették vagy kezdetektől problémák voltak? Esetleg ki is vetted az oviból emiatt?


Félek beíratni a 3 éves, fenti "tüneteket" produkáló fiamat oviba, félek, hogy pár hét után kivágnák a viselkedése miatt.


2011. dec. 14. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Az én kisfiamnál bölcsiben még semmi probléma nem volt,élvezte a hatalmas szabadságot a nagy udvaron,a rengetetg játékot,egymagában játszott,szaladgált,elfogadóak voltak a gondozónénik,sőt szerették olyannak amilyen (holott nem ültmeg ebédnél,képtelen volt elaludni dében,csak ha lefeküdt mellé a gondozónéni,akkor tudott nagy nehezen eleludni).


Oviban bekerült 35 fős egy vegyescsoportba ,ahol persze már a nagycsoportos gyerekek felkészítése körül volt a hangsúly,az első egy hónapban amikor oda kezdett járni már jelezték az óvónők,hogy a gyerek teljesen kezelhetetlen,öntörvényű ,nem játszik a társaival :-O .

Azelőtt itthon semmi,de semmi magatartásprobléma nem volt a gyereknél (aranyosan együttműködött),de ahogy az oviban megtapasztalta a zavaró túlmozgásos viselkedésének a dühhel,haraggal való,bűntetéssel lereagálását az óvónők részéről,onnantól kezdve már itthon sem akart úgy együttműködni,nagyon megváltozott.

Ezt tetézte az én teljes zavarodottságom,kétségbeesésem ,amelyet az óvónők napi beszámolói ,kritikái ,az én hibáztatásom,számonkérésem váltottak ki.

A nevelési tanácsadóba már teljesen nekikeseredve mentem a gyerekkel,mert mint az óvónők mondták "Mi már nem tudunk mit csinálni a gyerekkel,hogy fejlődjön" .


Egyáltalán nem vették figyelembe,hogy a vészjósló következtetéseik milyen hatással lehetnek egy aggódó,gyermekét szerető szülőre.



Azt is belefoglalták a nevelési tanácsadónak írt aggodalmaikba ,hogy legyen a gyerek értelme is kivizsgálva,mert nekik arra is gyanújuk van,hogy az sincs rendben.


Több hónapig jártunk a nevelési tanácsadóba ahol kiderült,hogy nagy valószínűséggel Figyelemzavar(hiperaktivitás ) áll a viselkedés hátterében.


Már elmúlott 5 éves,a kistesóval vagyok GYED-en még egy kevés ideig itthon , azt mondták az oviba,hogy ne járassam ,ha jót akarok magunknak "mert sok a beteg gyerek ,csak hazahordaná " .


Saját költségünkre járatjuk gyógypedagógushoz hetente,és emellé mozgásterápiára is,melyet itthon is csinálunk .


A gyógypedagógus mondta,hogy behozhatatlan lesz a lemaradása a szociális területeken tekintve,hogy nem jár oviba (tavaly sem járt csak egy-két hónapot ,mert beteg volt) .


A gyógypedagógus áradozik,hogy milyen okos,aranyos mikor ő foglakozik vele.


Sajnos az oviban ez nem derülhetett ki,mint írtam még az értelmét is megkérdőjelezték a viselkedése miatt.


Itthon sokat javult a viselkedése az egy évvel ezelőttihez képest ,rövidesen ha sok a beteg,ha nem az oviban elkezdem járatni,hogy mire dolgozni megyek,már ne legyen gond...tartok tőle így sem lesz probléma nélkül a dolog,sőt !

2011. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Előző vagyok:



A játékokba,csoportfoglalkozásokba nem tudott beilleszkedni.


Csupán egy tündéri roma kisfiú fogadta el olyannak amilyen,vele voltak nagyon jó barátságban,időközben sajnos elköltöztek ,nem abba az oviba jár :-( .


MIkor mondtam a kisfiamnak,hogy nem lesz a kis barátja már,akkor azt mondta,hogy idáig csak és kizárólag vele játszott és most egyedül fog játszani,mert ő vele senki más nem állt szóba .

A kisfiam meg mérgében,hogy nem játszottak vele,lerombolta a homokvárukat például.

Persze oka volt annak,hogy a többi gyerek miért nem játszott vele,mert a kisfiam a figyelemzavara miatt nem képes hosszabban egy tevékenységet elmélyülten játszani,előbb-utóbb beleun és elkezd valami más után nézni,esetleg elkezdni a többieket nevetgélve cukkolni,hogy ne unatkozzon.

2011. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért pontozzátok le a válaszolókat?


Szóval az én fiam az oviban egy szürke kis egérke. Egész addig amíg meg nem lát. Akkor kifordul és mindenki minket néz az oviban a viselkedése miatt.

A gyógypedagógus azt mondta nagyon szorong, ezért viselkedik úgy ahogy, tehát sehogy. Neki is majd 1 év után nyílt meg, úgy, hogy csak vele foglalkozott, csak őt dícsérte. Az óvodában meg örülnek, hogy ezzel a gyerekkel nincs gond. És az erősségeit sem próbálják kihozni. Viszont itthon úgy viselkedik, hogy sokszor én kérdőjelezem meg, hogy az értelme rendben van e. Szóval gondolhatod. Persze egy okos, sőt a gyógypedagógus szerint átlag feletti intelligenciával rendelkezik , de ehhez társul a szorongás ami hihetetlen rossz irányba vezeti :(

Oviban nincs barátja, nem tud jól alkalmazkodni. Nem bánt senkit, de nem úgy játszik a többiekkel, ahogy "elvárható", hanem kicsit furán, és ezt a többiek látják. Nagyon akar barátkozni+szorongás=fura viselkedés.

Rettenetesen rossz érzés ez egy anyának, hisz mit szeretnénk? Legyen a gyerekünk a társadalomban elfogadott sőt sikeres. Sajnos ezt nem látom egyelőre.

Egyébként itthon nagyon agresszív, de állítólag az oviban ennek nyoma sincs.

2011. dec. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Miért pontozzátok le a válaszolókat? "


:-)


Engem pontoztak le a két válaszomnál,talán valaki rámismert akivel régebben már megvitattunk néhány hiperaktív gyerekekkel kapcsolatos itteni kérdést . (olyasvalaki akinek magának nincsen hiperaktív gyereke és nem értheti ezt a problémakört)


Nem a pontok miatt járok ide,ha ettől jobban lesz az illető ,egészségére !


Nem a te gyermeked szokta erőszakosan ölelgetni a többieket ?(valaki régebben írt ilyesmit itt)

2011. dec. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy tippem , hogy ki pontoz :-)

Nem, nem az enyém ölelget erőszakosan, ő nem ölelget egyáltalán senkit.

2011. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azonosítsuk be,hogy egyre gondolunk e!


Hány százalékos most a teáltalad tippelt személy?

2011. dec. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
62-64..nem tudom pontosan, nem kerestem vissza. De hatvaneleje :-)
2011. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyre gondolunk... :-D
2011. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!