Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az egykék valóban beképzeltek?

Az egykék valóban beképzeltek?

Figyelt kérdés

Hallottam arról hogy az egyke gyerekek -akik ugyebár kunkurencia híjján vannak-úgy nőnek fel hogy ők a kedvencek.Nomeg a szülők is megpakolják őket akarva/akaratlanul jópár kiló egóval.

Fellapoztam az agyamban az egyke ismerőseimet és valóban az ő köreikből kerülnek ki azok akiknek akkora az arcuk hogy a városligeti tó tükre kicsi lenne megfésülködni.

Másoknak mik a benyomásai?



2011. dec. 16. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez csakis nevelés kérdése!

Én egyke vagyok, de mindenkin csak segíteni akarok, ez a mániám.

Ellenben vannak ismerőseim, akik ketten-hárman vannak testvérek. Hát nem véletlenül csak ismerőseim és nem barátaim...

2011. dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az egyik legjobb barátnőm egyke, a másikék pedig 4en testvérek. Egyikük sem beképzelt, kedvesek:) Szerintem ez teljes mértékben nevelés kérdése. Mondjuk lehet, hogy egy egykét könnyebb elrontani.
2011. dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Itt a szülők alapjáraton kedvezőtlen nevelési helyzetben vannak.Nem a nevelést rontják el hanem sajnos a körülmények úgy állnak hogy rossz úton indulnak el és nekik kell megtalálniuk a kedvező módszert míg nem késő.

Ugye az egyke azt hallja hogy"téged szeretünk a legjobban",míg a tesóval rendelkezők alapból tudják hogy nem ők kizárólag a világ közepe még a szüleik számára sem.

Nameg anyagi téren is egy egyke gyerekre több pénz jut mint egy nem egykére és így el lesznek kényeztetve

2011. dec. 16. 21:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... szerintem is inkább nevelés kérdése. Nálunk egy gyerek van (egészségügyi okokból, de talán még lehet kistesó), 5 éves. És mondhatom nincs elkényeztetve, az oviban megosztja a játékokat, barátkozik, és nem kap meg mindent csak azért, mert nincs másik gyerek, akinek vehetnék. Ráadásul nekem van tesóm, és mégis, körülöttem (is) forgott a világ a szüleim számára.

Meg aztán ott vannak a rokonaink. 3 gyerekük van, és mind úgy el van kényeztetve, hogy öröm nézni.

Szóval ez azon múlik, hogyan neveled a gyerekedet, nem azon, hogy hány gyereked van. Nem attól lesz valaki jó anya, hogy szül 8 gyereket, és akkor ő a csúcs. Attol lesz valaki jó szülő, ha értékrendet, szeretetet, biztonságot ad a gyerekének.

Ja és még annyit, hogy én is mondom a gyerekemnek, hogy őt szeretem a legjobban, biztatom, próbálom az egészséges önbizalmát fenntartani, ettől nem érzem úgy, hogy elkényeztetném.

2011. dec. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
szerintem is nevelés kérdése,az osztálytársaimban is van pár gyerek,akiknek nincsenek testvéreik,mégse beképzeltek
2011. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csatlakozom az előttem szólókhoz, nevelés és személyiség kérdése, milyen ember lesz valakiből. Én egykeként nőttem fel, de baromi gátlásos gyerek voltam. Egy gyerekem van, és ahogy az egyik hozzászóló írta, szabályok közt neveljük, míg a sokgyerekes ismerősökről nem mondható ez el. Elgondolkodva az ismerőseimen, nem tudod általános egyke tulajdonságokat felsorakoztatni.

Mindenféle ember lehet egomán, és érdekes módon nekem azok az ismerőseim veszik tekintetbe a legkevésbé mások érzelmeit, akik testvérrel nőttek fel (persze ez sem általános, csak egy érdekesség). Sőt nekem az sem evidencia, hogy mindig jó, ha testvére van az embernek, mert ismerek olyanokat, akikkel épp a testvéreik bántak/bánnak a legrosszabbul, ettől sérültek lelkileg.

2011. dec. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, elírtam: „az ismerőseimen, nem tudok”
2011. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez részben a nevelés függvénye, részben pedig személyiségfüggő. Én egyke vagyok, és nincs ilyen gondom, a férjem szintén egyke, és neki sincs ilyen tulajdonsága. Viszont van egy kislányunk, aki három évesen elkezdett fura, tipikusan egykékre jellemző "szokásokat" produkálni, amitől a férjem, és én is a falnak mentünk. Nem így neveltük, mégis kijött rajta. A kishuga jelenleg hét hónapos :)) A kérdést megoldottuk, már nem egyke, és látni a változást a gyereken, pedig ugyanúgy neveljük most is. Szerintem neki a gyakorlat többet jelent mint az elmélet, és ezért változik a hozzáállása. :)
2011. dec. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Az én fiam is "egyke" de sohasem volt nagyképű, pedig 2 diplomája is van!!! Talán még túl szerény is.... Nevelés kérdése!!!
2011. dec. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
58%
van 1 oszt. társam, egyke, de olyan képe van mint a háznak, hazudgál össze vissza. szóval nagyon is beképzeltek
2011. dec. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!