Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Pszichológus figyelemzavart...

Pszichológus figyelemzavart állapított meg lassan 5 éves kisfiamnál, kérdésemre hogy kap e fejlesztést azt mondta, hogy nem nem kap, majd érik idővel, legfeljebb 8 évesen megy iskolába, valóban ez a megoldás?

Figyelt kérdés
Viszont engem rendszeresen berendel,beszélgetünk,hogy hogy hogy vagyunk,igyekszik tanácsokat adni,miként álljak a neveléshez a hiperaktivitás gyanús gyermekemnél,úgy érzem csak a tanácsadás magában nem elegendő,ha a kisfiú nem kap megfelelő fejlesztést a figyelemzavarára,ha jól tudom igazándiból 6 éves korig megkezdett fejlesztés igazán hatásos.
2011. márc. 2. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha azt mondták, hogy nem kell kezelés, akkor valószínűleg nincs nagy baj. Ilyen esetben azt szokták javasolni, hogy olyan sportra kell járatni a gyereket, ami valóban megfelel az érdeklődésének, levezeti az energiát... Érdemes kipróbáltatni Vele többféle dolgot is és ahova a legszívesebben megy és jól érzi magát abban a környezetben az lesz a nyerő.
2011. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Előzőnek nincs igaza, sokszor félvállról veszik a dolgot!!! (Sajnálatos tapasztalat alapján mondom!) Pszichológusok szerintem nem igazán tudnak ezzel mit kezdeni, inkább fejlesztő pedagógust kellene keresnetek.


Keresd fel a budapesti KORAI FEJLESZTŐ KÖZPONTOT! Ott biztosan tudnak segíteni, miként tudod fejleszteni. Igaz, hogy hivatalosan 5 éves korig foglalkoznak a gyerekkel, de ha elmondod mi a problémád, biztosan segítenek, legfeljebb tovább irányítanak.

A Gézengúz Alapítvány-t is érdemes felkeresni, remek programokkal fejlesztik a gyerekeket!

Az igaz, amit írtál, hogy 6 éves korig meg kell kezdeni a fejlesztést, sőőőt.

Merre laktok?

2011. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Fejlesztés kell!!

Fiam delacato terápiára járt 5és fél és 8 éves kora között, a kerület nev.tan-ba, nagyon nagyon jó dolog 7 és fél évesen ment suliba.

mehetet volna 1 évvel korábban, ha nagyon akarom, de a gyerek érdekét tartottam szemem előtt.

Mivel SNI-s (most negyedikes) az iskolában is jár feljesztőhöz.

4-es tanuló, tegnap lett mősodik akerület mesemondó versenyen, nemrég kiemelt első a versmondón.

2011. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
12:33 DE jó olvasni a soraidat,nagyon nagy szó,hogy ilyen eredményeket tudtok felmutatni,gondolom igen nagy odafigyelés árán,de ezek szerint igenis van értelme küzdenünk !Nagyon félek az előttünk álló évektől,hogy tudjak segíteni a kisfiamnak érvényesülni az iskolában,az életben.Jót tesz a lelkemnek nagyon,hogy leírtad mindezt,köszönöm!!!
2011. márc. 2. 14:51
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
szia, az enyémnél is erős figyelemzavar volt, és mij ártunk korai fejlesztőbe, már 9 hónapos kortól, moést fejezzük majd be júniusban (2 éves múlt a kislányom), nyoma sincs az egésznek. nem igaz, hogy nem kell törődni vele, minál korűbban foglalkozik vele az ember, annál valószínűbb hogy nem marad vissza semmi. keresd meg a korai fejlesztőt, a védőnő meg tudja mondnai hova tartoztok területileg.
2011. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én még nem vagyok pszichológus, de pszichológia szakra járok. Az az igazság, hogy nagyon sok pszichológus félvállról veszi ténylegesen a dolgokat (szomorú, hogy ezt mondom, de való:-S)

Egyik anyuka ismerősömnek a pszichológus azt tanácsolta, hogy ne adja iskolába nem iskolaérett. (Mondta ezt 6 évesen, 7 éves lett volna mire iskolába akarta adni az anyuka) Az anyuka megijedt, hogy mi baj vajon a gyermekkel. Az ekkora gyermekek fejlődése 3 hónaponta ugrásszerűen változik, tehát lehet, hogy aki 6 évesen nem volt iskolaérett 7 éves korára, vagy 6 és félre igenis az lesz. Nem is értem miért végezte el vele a felmérést 6 évesen a gyerekkel. A gyerek végül suliba ment (anya nem hallgatott a pszichológusra) osztályelső. Idén én is elvégeztem a gyerekkel egy csomó tesztet, mindenhol érettebb a koránál.

Természetesen, most nem mondom azt, hogy minden pszichológus felelőtlen, de van köztük. Komolyan néha fáj, egyesek hogy elhülyítik a szülőket:-S

Szerintem a gyermeket vidd el egy másik pszichológushoz mérje fel az is (Jó lesz megkérdezni a gyereket majd, hogy miket "játszodtak" a másik pszichológussal, hogy ne ugyanazokkal a tesztekkel mérjék fel, mert akkor gyakorlottsági hatás fog mutatkozni, a tesztek torzítani fognak) Ha az a pszichológus is megállapítja a figyelemzavart akkor engedd, hogy foglalkozzon, sőt KÉRD hogy foglalkozzon a gyerekkel. (Még az is megtörténhet, hogy mehet 7 évesen iskolába. Ha nem, akkor nézed a gyerek érdekeit megy majd 8 évesen, még úgy is jobb, mint később tanulási zavarral küzdeni (diszgráfia, diszkalkulia, diszlexia stb.))

Van egy játék amit nagyon szeretnek a gyerekek játszani, figyelemzavaros gyerekekkel gyakran játszodjuk mi TOLOGATÓS-nak hívjuk, nem tudom mi a rendes neve, tanárain is így mondják. Egy kis füzetet kell becsúsztatni egy táblába és különböző feladatokat kell megoldani, a megfelelő színeket, figurákkal kell párosítani. Ez nagyon hasznos! Esetleg kérdezz rá a pszichológusnál, tudja-e mi az.

Ha van valami kérdésed és tudok segíteni, tiszta szívesen.

Minden jót, és ne keseredj el:)

2011. márc. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Egyik anyuka ismerősömnek a pszichológus azt tanácsolta, hogy ne adja iskolába *gyerekét, nem iskolaérett.
2011. márc. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nagyobb darab játékok, kirakósok, memóriajátékok, kockák, rajzolás, festés mind-mind fejleszthetik a figyelemzavaros gyereket! (előző voltam)
2011. márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8:17-es az általad tológatósnak hívott játék nem a LOGICO sorozat? Nagy műanyag tábla, bele kell rakni lapokat és egy "pályán" kell a helyes válaszhoz húzni a korongokat. Erre gondolok: [link]
2011. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

EZ AZ:D köszönöm szépen:)

Kedves kérdező nagyon tudom ajánlani! Vanak egyszerűtől az egész nehéz feladatokig benne, a gyermekek nagyon élvezik!

Kedves válaszadó köszönöm:)

2011. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!