Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mikortól kezdhető a hallássérü...

Mikortól kezdhető a hallássérült gyermek hallás fejleztése?

Figyelt kérdés
A dolog nagyon összetett és a családunkban nincs aki tanácsot tudna adni. BAHA készülékünk van, fejpánttal. Gégemetszés is van. Nem is nagyon tudom "merre induljunk"-
2011. dec. 17. 07:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Elöször is sürgösen szakorvoshoz, mert ott tudnak olyan tanácsot adni, ami nem árt a gyereknek. Itt senki sem tudja, hogy milyen állapotban van a gyerek, és minden eset más, nem lehet automatikusan alkalmazni, ami másiknál esetleg müködött.
2011. dec. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Nem igazán értem mi a problémátok, de én úgy tudom akkor fog tudni megtanulni beszélni illetve hallani, ha a beszédfejlődés megkezdése előtt elkezdődik a fejlesztés.

tehát 1 éves kor körül. Két évesen már késő.

3 évesen meg már sok értelme sincs.

Valami ilyesmit olvastam. lehet persze nem pontosak az életkorok (illetve nyilván értelme, haszna valamennyi mindig van)

2011. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb szakértői vélemény csak b.pesten csinálják és utána fejlesztés!
2011. dec. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!