Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit érez az az "anyuka" aki...

Mit érez az az "anyuka" aki miután megtudja újjszülöttjéről, h fogyatékos, eldobja magától? Utána mit érez? Van lelkifurdalása? Megbánta?

Figyelt kérdés
egy ismerősöm akarja sajnos ezt tenni, én nagyon nem értek vele egyet, nem hiszem, h egy anya aki kidoba a gyerekét ne érezzen utána megbánást. kiváncsi vagyok ilyen tapasztalatokra.
2011. dec. 18. 20:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Engem nyilván el ítéltek majd, de ha nekem ilyen gyerekem születne és tudnék róla már a terhesség alatt akkor elvetetném.Ha megszületne akkor nyilván sajátom nevelném, de nagyon tönkretenne idegileg, mindenhogy.
2011. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Egy fogyatékos gyerek nevelése állandó igénybevétel,és nagyon sokba is kerül. Ha van másik gyerek is,és nem nagy a jövedelem,akkor megoldhatatlan feladat az otthon tartása.

Ha látogatja az otthonban,akkor nincs vele semmi baj. Ha nem,akkor elég szomorú.

2011. dec. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
igen,csak ha inezetbe teszi,akor ott látogatja,az megint egy fájó pont amikor látogatja.
2011. dec. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%

Nekem a terhesség alatt mondták, hogy lehetséges, hogy beteg a baba. Eszembe sem jutott elvetetni. Én úgy gondolom, hogy ha az utcán látok egy értelmileg vagy fizikailag sérült embert, akkor sem megyek oda és nem lövöm fejbe. Miért pont a saját gyermekemmel tenném, aki még olyan kicsi akkor, hogy akkor kell rá a legjobban vigyáznia az anyjának.

Hálistennek egészségesen született meg a lányom és nagyon figyelek mindent rajta, de semmi nem utal arra, hogy bármi baja is lenne.


Az egész történetből az a legfontosabb, hogy manapság boldog-boldogtalant ijesztgetnek azzal, hogy beteg lesz a gyereke, így rengeteg egészséges magzatot is abortálnak, attól félve hogy mi van, ha beteg....

2011. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
én intézetbe adnám. ha olyan súlyos.
2011. dec. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam egy elmegyógyintézetben ápolóként. Azt hiszem, hogy én mindent láttam, amit látni lehet, ezen a téren. Nagyon szerettem őket, mindegyiküket. De soha, soha nem tudnék egy középsúlyos vagy súlyos értelmi fogyatékos gyereket nevelni. Mivel ők állandó felügyeletet igényelnek, ez anyagilag sem megoldható. Önálló életvitelre nem lesznek alkalmasak, viszont többnyire tovább élnek, mint a szüleik. Volt olyan lakónk, akit az anyukája halála után hoztak az intézetbe felnőttként. Az volt az igazán borzalmas. Egészségesként is nehéz feldolgozni a veszteséget, ő egyáltalán nem tudta. Emellé jött szegénynek a környezetváltozás, az, hogy közösségben kellene élni. Egyfolytában gyógyszereket kapott, hogy legalább önmagában és másokban ne tegyen kárt. Ha kezdettől intézetben él, és közben érezheti a szülei gondoskodását (látogatják rendszeresen, elviszik magukkal, ünnepeket otthon tölt stb.), akkor nem lett volna ez így...

Amikor terhes voltam, akkor is azt mondtam, hogy nem szabad vállalni az otthoni nevelését, ha fogyatékos lesz, mert az őt is, minket is tönkre tesz. Nem tudom, hogy azt, akit a szívem alatt hordok 9 hónapig, vajon intézetbe tudtam volna-e adni, ha úgy hozza a sors. Szerencsére nem így történt. Viszont abban biztos vagyok, hogy az az igazán nagy döntés, ha az ember meg tudja tenni éppen a gyerek érdekében, és mindezt úgy teszi, hogy nem "eldobja" magától, hanem anyja marad neki...

2011. dec. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
attól függ milyen mértékű a fogyatékosság.Mert az sem mindegy.De én személy szerint ha olyan mértékű a betegség bizony szakember kezébe adnám,én is képtelen lennék úgy foglalkozni vele,hogy az neki jó legyen.minden elismerésem azé aki ilyen gyermeket nevel.persze lehet ha a kezembe tartanám már mást mondanék,nem tudom,mert a jó isten szép egészséges gyerekkel áldott meg,és ezért naponta hálát is adok,mert bizony bár sokaknak ez a természetes én még is azt mondom nem az.
2011. dec. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Csak ő tudhatja, mit érez.

De én úgy gondolom, ők azok az anyák, akik inkább a józan eszükkel gondolkodnak, nem hiszem, hogy megbánnák később a döntésüket.

Persze van nekik is szívük, de szerintem nem lelkiismeret-furdalást éreznek, hanem inkább bánatot, szomorúságot, hogy ilyen sors jutott a gyereküknek, és nekik is, hogy erre a döntésre kényszerültek.

2011. dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
.
2011. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Én koraszülött voltam,megműtöttek 2 hónaposan,aztán azt hitték autista vagyok és 11 és fél évvel később pedig született egy húgom és róla azt hitték hogy down-kóros.És az anyukánk mindennél jobban szeret.
2011. dec. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!