Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit érez az az "anyuka" aki...

Mit érez az az "anyuka" aki miután megtudja újjszülöttjéről, h fogyatékos, eldobja magától? Utána mit érez? Van lelkifurdalása? Megbánta?

Figyelt kérdés
egy ismerősöm akarja sajnos ezt tenni, én nagyon nem értek vele egyet, nem hiszem, h egy anya aki kidoba a gyerekét ne érezzen utána megbánást. kiváncsi vagyok ilyen tapasztalatokra.
2011. dec. 18. 20:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más a tűrőképessége, teherbírása.

Nem lehet elítélni, ha valaki nem bírja elvállalni e nagyon nagy feladatot. Ez nem jelenti, hogy teljesen lemond a gyerekéről életében maradhat ettől a szeretet részét megadhatja neki, míg az ellátást erre szakképzettek teszik.

Nem kell ebbe tönkremenjen minimum két ember az anya, akinek nem testhez álló a feladat, és a gyerek akit emiatt nem tud ellátni rendesen.

Lelkiismeretfurdalása biztos van, ha elküldi, ugyanakkor öröme is lehet, hogy megadja mindkettőjüknek a legjobb megoldást. Nincs ebben rossz.

Vannak akik megtartják, és szépen csinálják, jobban erre termettebbek, nagyon erős emberek az a véleményem, le a kalappal ! De nem szégyen, ha valaki ezt nem bírja.

Ez nem eldobásnak számít, hanem ha belegondolunk segítésnek.

Aki nincs ebben a cipőben az nem tudhatja, beszélni elképzelni nagyon könnyű, mint benne lenni a szituációban.

Mennyit olvasni itt, hogy nem bírnak a hisztis gyerekekkel, a nem alvással. Már ez igen nagy gondot okoz, hát még egy igazán beteg gyermek. Sok erő kell hozzá, és az élet odaadása teljes mértékben.

2011. dec. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%

No, igen, meg ugye anyagilag sem megoldható a legtöbb családban, hiszen egy beteg gyerek mellett el sem lehet menni dolgozni se.

Nem értem, miért kell ezért lepontozni a többieket?

Pl. a 2. válaszadót. Lehet, hogy sok anya még a súlyosan fogyatékos gyermekét is maga mellett tartaná, amivel persze nemigen tesz jót neki, csak épp a szíve ezt diktálná, de mégsem teheti meg, mert úgy nem tudnának megélni. Se pénz, se nyugdíj később, nagyon jó kilátások.

Amúgy is intézetbe kerülnek, ha felnőnek, pláne ha a szülők már nem lesznek, szerintem is jobb, ha még gyerekkorban megszokja milyen ott élni.

2011. dec. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
58%

koraszülött voltam (7 hónapra :S)

kib*szott k*rva nővér meg levett az oxigénről korán

Vérrög utána nemsokkal agyhártyagyulladás

7 évesen megint egy agyhártyagyulladás (4,5+1,5 hónap korház)

és most csak ataxiám, diszlexiám és epilepsziám van de abból nemsokára kigyógyulok (2 év gyógyszer még)

Anyám, apám sosem akart eldobni magától sőt... a 4,5 hónap alatt minden egyes nap ott ült bent mellettem a korházban :)

2011. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
38%
Azért mellé tenném,hogy nem az a gyerek kérte,hogy megszülessen! Amit meg az emberek nagy többsége elfelejt,az az ,hogy olyan természetesnek veszik azt ez velük nem történhet meg! Bárkivel megtörténhet! Még évekkel ezelőtt néztem terhesen egy baba mama műsort,hogy nők olyanokért ölik meg magzataikat hogy farkas torok ,eggyel több ujja van vagy kevesebb! Mélyen elítélem őket! Először inkább azt kéne megtudakolnia,hogy az ő gyerekére ha pl. Down kórós! Menjen el egy ilyen intézetbe és nézzen meg ilyen gyerekeket,és utána döntse el ,ne arra a néhány idióta gyökér ismerősére vagy szomszédjának gyerekeit nézve döntse el mit akar tenni a gyermekével! A társadalom egyébként nagyon elítélő tud lenni! Ezzel ha kimennek az utcára szinte mindig fognak találkozni! És ez szarul tud esni,de csak mindig arra kell gondolni hogy mennyire ostobák az emberek ! Egyszer egy drága ismerősöm azt mondta,hogy az ilyen gyerekeket ki kellene irtani! Én már akkor is mondtam neki nem azokat kellene hanem az ő hozzá hasonló férgeket! (Mert ez az ismerősöm még börtönben is ült anno! ) Na az olyan emberekre nincsen szüksége a társadalomnak! Ott a sok Svájcban bankokban alkalmazott zsenik! ne menjünk messzire Bartók Béla zeneszerző Albert Einstein a világ legokosabb emberének tartják ma is ! Beethovenen aki ugyan fokozatosan süketült meg! Stephen Hawkings ő nemrég hunyt el!Persze lehetne azt is mondani,hogy nem ez a jellemző ezekre a gyerekekre! De akkor én azt mondanám nézzenek magukra,és az ismerőseikre,hogy mennyien is dolgoznak,gyári munkásként,és mennyinek örömteli az élete a három műszaktól! Az hogy egészségesnek születtek az csak egy előny,de nem biztosíték az életben! És azoknak az anyáknak akik éppen emiatt gyilkolják meg a gyermeküket,üzenem Hogy azok az emberek azért javasolják ezt neki mert már megszülettek,és ezért nagy a pofájuk! ...Köszönettel egy autista gyanús kisfiú anyja...
2011. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem erre a kérdésre csak az tud hiteles választ adni, aki ilyen helyzetben van. Én egy fogyatékos gyermekotthonban dolgozom és nem rózsás a helyzet. Vannak szerethetőek és kevésbé, de mindegyik sajnálatra méltó. Az hogy egy anya megválik a sérült gyermekétől, a mai világban úgy gondolom hogy nem meglepő. Hiába mondjuk azt hogy nem tehet róla a gyermek valóban nem. Ők 24 órás felügyeletet igényelnek, és nem kevés költséget. De hogyan oldja meg az egésznapos felügyeletet, ha dolgozik, hogy pénzt kereshessen. Vagy hogyan oldja meg a pénzt ha otthon ügyel rá. Ráadásul ezek a értelmi fogyatékosságok, gyakran párosulnak egyéb betegséggel: epilepszia, mozgáskorlátozottsággal,inkontinencia, vakság, némaság. Ezek mind befolyásolják a szülő döntését, nem beszélve arról, hogy gyakoriak az agressziók, vagy azok az alapvető emberi tulajdonságok amik azt hisszük hogy természetesen velünk jár. /Sokan nem tűrik meg magukon a ruhát, megeszik saját vagy társaik székletét./ Ha ilyen probléma nincs is, állandó odafigyelést igényelnek. nem ritkán az egészséges testvér rovására megy, akivel meg nem tudnak foglalkozni. Szóval én megértem h. ha valaki beadja egy intézetbe sérült gyermekét. de azzal nem értek egyet, ha le is mond róla. Hisz nem ő tehet róla, és nekik is vannak érzéseik, örülnek ha meglátogatják őt, főleg az anya, apa /Aki azt mondja h. azért nem látogatja gyermekét, mert nehogy rosszabb legyen neki, az szerintem csak saját maga kényelmét nézi./ De ezekről sokat lehetne regélni...
2012. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Az abortusz gyilkosság.
2012. ápr. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
A gyermek Isten ajándéka, az embereknek nincs joguk másokat megölni, mert az Isten élet-halál ura, ő dönti el hogy ki mikor hal meg.
2012. ápr. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

04-29 02:59

A kérdés PONT nem ez volt.

Mellesleg én is így gondolom, nem tudnám elvetetni a gyerekemet. Kivéve ha az UH biztosra kimutatná, hogy beteg, életképtelen.

Nem hiszem, hogy jót tennék akár neki, akár a család többi tagjának azzal, ha megszülném, de képtelen lenne ellátni magát, ha eljön az ideje... És nem hiányozna mások lesajnáló, szánakozó tekintete...

(van egy 2,5 éves kislányom, egészséges szerencsére, de az egész terhességet végig idegeskedtem, hogy valami baj lehet...)

2012. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
És ha ezzel nem tenne rosszat neki? Mert ha megszületne tapasztalatokat szerezhetne. Néha nem árt ha az embert nem csak jó dolgok érik mert abból is tanulhat. Pl. ott volt Buddha aki félrevonultan élt és koplalt is néha. De bocs ha hülyeséget írtam én sem szeretném ha más szenvedne.
2012. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem 4 évig volt o.társam egy fogyatékos o.társam nem tudom mi volt a baja pontosan de látszott rajta egyből...Fiú volt.5-8dikig volt o.társam volt egy 2ével fiatalabb huga is.Tisztelem a szüleit hogy 2ilyen gyereket nem adtak otthonba hanem szeretetbe felnevelték...
2012. dec. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!