Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Létezik ilyen egyáltalán?...

Létezik ilyen egyáltalán? Fogyatékos lenne az osztálytársam?

Figyelt kérdés

van egy fiú osztálytársam,akit mindenki kiközösít,mert úgy viselkedik,mintha fogyatékos lenne


szóval pl beleordít a fülünkbe hogy SÜN!!! meg amikor ránézünk,elkezd grimaszokat vágni o.O


meg ilyen fura dolgokat csinál...


pl hozzászólok,hogy menjél már (mert megállt előttem) erre idefordult és akkor is elkezdett grimaszolni ... és ezeket nem ilyen vicces értelemben csinálja,hanem tök durván


és állandóan számítógépezik,és ilyen nyomi játékokról beszél


és amikor rászólunk óra közben hogy álljon már le,mert mások figyelnének,akkor idenéz,majd visszafordul,és mintha meg se hallotta volna,tovább dumál


és ráadásul nem is ül mellette SENKI,hanem ott magába dumál o.O


meg így megy a folyosón,és elkezdi mozgatni a kezeit,mintha lekardozna minket ...


de így matekból pl jó,de így matekon kívül mindenkivel úgy viselkedik,mintha retardált lenne


jah és a szüleivel nem tudom hogy viselkedik,de a tanárokkal a suliba folyton szemtelenkedik....mert menő akar lenni,és beszólogat nekik


szerintetek létezik ilyen,hogy valaki egy tantárgyból jó,de ilyen fogyatékos?


13l


2011. okt. 21. 16:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Az autisták pl. általában kimagaslóan jók, már-már zsenik valamiből. És ez a valami nagyon sokszor matematika, vagy hasonló, reál gondolkodást igénylő tárgy.


Szóval kizárni nem lehet.

De az is lehet, hogy egyszerűen primitív...

2011. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
71%
Nem hinném, hogy autista lenne, vagy fogyatékos, egyszerűen primitív.
2011. okt. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

köszi :)


de az autisták nem is tudnak beszélni,nem?


mondjuk jah,lehet hogy csak primitív....bár nem is csodálom,szegénynek van vagy 7 nővére,mindegyik normális ruhákba jár,ez a gyerek meg ilyen szakadtakba,mintha egy csöves lenne


szóval a szülei nem nagyon foglalkozhatnak vele :S

2011. okt. 21. 16:30
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tudnának beszélni?

Az autizmusnak különböző fokozatai vannak. Mint mondtam, akár zsenik is lehetnek.

Pl. a legújabb kutatások szerint valószínűleg Mozart is az volt.

Vagy láttad a Csodálatos elme című filmet? Esetleg az Esőembert?

Ezek mind-mind autistákról szólnak, és igaz történetek.

2011. okt. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
még csak 13 éves... nekem is volt hasonló osztálytársam, majd idővel benő a feje lágya. ha látja hogy idegesít titeket, vagy foglalkoztok ezekkel a dolgokkal, akkor tovább fogja csinálni ezeket a grimaszolásokat meg ilyesmiket. hagyjátok rá, majd kinövi
2011. okt. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak így akarja felhívni magára a figyelmet, mert ahogy te is mondod valószínűleg nem sokat foglalkoznak vele. Próbál segítséget kérni ilyen formán. Egy tanárnak, vagy nem tudom nálatok az iskolában van-e pszichológus, de valakinek el kellene vele beszélgetni.
2011. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

lehet,tényleg el kéne vele valakinek beszélgetni


csak nem tudom,hogy kinek? :/


az osztályfőnök úgy van vele,hogy ő egy nagyon okos kisfiú és ennyi


pszihológus meg nincs :S

2011. okt. 21. 17:02
 8/19 jucus75 ***** válasza:
100%

A kérdésedre válaszolva: igen, létezik, hogy valaki ilyen. Én egy hasonló fiúcska édesanyja vagyok, aki Asperger-szindrómás, ami az autizmus egyik enyhébb változata. Ha gondolod, keress rá a neten, és ha többet elolvasol erről az állapotról, talán könnyebben megérted, miért viselkedik így az osztálytársad.


A fiam 12 éves és szintén normál iskolába jár, de bizony az állapotához hozzátartozik, hogy ő nem tud másokhoz alkalmazkodni, van egy saját kis világa, amin belülre nem nagyon enged rajtam kívül senkit.


Azt tudom tanácsolni, hogy bármennyire is idegesítő az osztálytársad, próbáljatok vele türelmesek lenni és megérteni, hogy neki nagyon nehéz a beilleszkedés. Keressétek meg a jó tulajdonságait, ő is értékes ember, attól függetlenül, hogy nem túl barátságos veletek, valószínű neki is nagy probléma, hogy nem tud szót érteni a többiekkel. Én a fiammal itthon sokat próbálok erről beszélni. Mert igen, az autizmus enyhe formájában nagyon is képesek beszélni.


Még egy dolog a szakadt ruháról. El nem tudod képzelni, milyen nehéz ezeket a gyerekeket öltöztetni, mármint új ruhákat venni rájuk. Mert foggal-körömmel ragaszkodnak a régi, akár már kinőtt cuccokhoz, mert az új dolgokat nehezen fogadják el. Az én fiam is ilyen, pedig hidd el, szeretném, ha szép és új ruhákban járna, de ő inkább hordja a régi vacakokat. És nem lehet rájuk erőltetni, mert még idegesebbek lesznek. Ezért nem kell mindjárt a szülőt hibáztatni.


Ezek a gyerekek nagyon okosak, hisz írtad is, hogy matekból jó és számítástechnika is érdekli, de az emberi kapcsolatok kialakítása nehezükre esik. Szerintem kérjétek az osztályfőnök segítségét, ha már pszichológus nincs. Biztos örömmel venné, ha nyitnátok felé. Sok sikert!


Az alábbi link az Ability Parkot mutatja be, ahol akár az osztállyal, családdal, vagy a barátaiddal izgalmas kalandpályákon ismerhetitek meg a fogyatékosságokat és a velük járó nehézségeket. Remélem, egyszer kipróbálod, a fiam is élvezte és más gyerekekkel is voltam már ott, csak jó dolgokat meséltek itthon róla.


[link]

2011. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. okt. 22. 09:02
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap is én írtam filmcímeket, és eszembe jutott még kettő ehhez a témához: A kód neve Merkúr, és a Lesz ez még így se.

Ezen kívül Asperger szindrómáról nagyon érdekes és felkavaró Jodie Picoult könyve: A házirend.

Aki szeretné jobban megérteni ezt a betegséget, szerintem érdemes megnézni/elolvasni ezeket.


A tegnapiak is:

Egy csodálatos elme (itt elsősorban skizofrén a főszereplő, de szerintem autisztikus vonásokkal): [link]

Esőember: [link]

Amadeus (már aki elhiszi azt az új kutatást, miszerint Mozart is lehetett autista, csak akkoriban ezt még nem ismerték fel, és őrültnek vélték): [link]

Lesz ez még így se: [link]

A kód neve: Merkúr: [link]


Jodi Picoult: Házirend: [link]

2011. okt. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!