Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Éles határt lehet húzni a...

Éles határt lehet húzni a figyelemzavaros és a figyelemzavaros-hiperaktív gyerek között, vagy hasonló dolgokat fednek ezek a kifejezések attól függően, hogy milyen tünetek dominálnak leginkább?

Figyelt kérdés

Több helyen jártam a fiammal és hol így,hol úgy nevezték meg a problémát,leginkább figyelemzavarnak .


Legutóbb például azt mondták,hogy nem hiperaktív,mert nem "ösztönszinten" reagálja le a dolgokat,vagyis nem kezelhetetlenül agresszív.

Nehéz vele az tény,türelmetlen magával és mindenki mással szemben,ha valami nem úgy van ahogy elképzelte akkor tehetetlenül sírni kezd,esetleg a játékát földhöz is vágja mérgében,egyfolytában ugrál,bukfencezik,szaladgál.


Van egyáltalán jelentősége annak,hogy hiperaktív,vagy "csak " figyelemzavaros ,vagy hasonló fejlesztést igényelnek és egyik átmenetet képez a másikba ?


2011. dec. 22. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyi a különbség, hogy a hiperaktívok figyelemzavarosak is, a figyelemzavarosak viszont nem feltétlenül hiperaktívak. a hiperaktivitás nem agressziót jelent, hanem azt, hogy a gyerek egyetlen másodpercig sem tud nyugodtan ülni: nem képes még egy mesét sem megnézni, bárhova felmászna, hidd el, őrület. Az agresszió járulékos, mivel a figyelemzavaros és hiperaktív kisgyerekeket is rengeteg kudarc, sikertelenség élmény, kritika ér ezért rendkívül frusztráltak, kirekesztettek és ez az agressziójuk oka.
2011. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"a hiperaktivitás nem agressziót jelent, hanem azt, hogy a gyerek egyetlen másodpercig sem tud nyugodtan ülni: nem képes még egy mesét sem megnézni, bárhova felmászna, hidd el, őrület."


Akkor az enyém hiperaktív is,meg figyelemzavaros is ezek szerint,mert direkt azért indult annak idején a kivizsgálás,mert nem ült meg,nem volt leköthető,felmászott mindenhová,állandóan szaladgált.



Ma moziban volt az apukájával az Alvin és a mókusokat nézték(ma másodszor életében ) ,6 évesen nagyjából már be lehet ülni vele,semmi különösebb gond nem volt vele,nem hittem ezt egy éve,hogy valaha is lesz majd ilyen.


Tudom persze,hogy nem lehet elbizakodni,mert ami nagyon érdekli őket azzal esetleg hosszabban leköthetőek.

2011. dec. 22. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:
A hiperaktivitás tünete az is, hogy olyan kis csetlő-boltók. Nem tudnak gombot begombolni, cipőt kötni, sokszor elesnek. Ezeket is tapasztalod?
2011. dec. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen tapasztalom.

5 éves koráig lábujjhegyen járt ,most még mindig nagyon csoszog.

Azt mondták rá,hogy a mozgáskoordinációja nem tökéletes.

Tegnap is egy hatalmasat esett a TESCO parkolójában,tiszta olajfoltos lett a teljesen új nadrágja.


A TSMT terapeutához mikor mentünk legelőször mielőtt elkezdtük a tornát felmérte az 5 területet és 3 ebből

50 % alatti volt,a másik kettő pedig alig több mint 50 %.

2011. dec. 22. 22:25
 5/8 anonim ***** válasza:

én fiam figyelemzavaros, nagyon enyhe. nagyon nagyon messze van a hiperaktivitástól, semmi ilyen problémánk nincs szerencsére, viszonylag jól kezelhető, marha jól alvó, akár 1 órán keresztül is eljátszik dolgokkal (nála a figyelemzavar pont ebben jelenik meg, ami nagyon érdekli arra túlságosan rákoncentrál és megszűnik a világ körülötte)


én úgy képzelem el mint egy nagy skálát ami a figyelemzavarral kezdődik és a hiperaktivitással végződik. lehet ti pont a kettő határán vagytok :(

2011. dec. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"én úgy képzelem el mint egy nagy skálát ami a figyelemzavarral kezdődik és a hiperaktivitással végződik. lehet ti pont a kettő határán vagytok :( "


DE találóan fogalmaztál,valószínű igazad lehet.

Szeretem megérteni a problémákat, a kisfiam állapotának okai ,milyensége nagyon érdekel.

2011. dec. 23. 09:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Mikor tapasztaltad a fiadnál, hogy valami nincs rendben?
2011. dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi az az 5 terület, amit felmérnek ?

És hogyan, ha kérhetek részleteket ?


Mit mondtak, a TSNT tornával mennyi javulás várható, esetleg teljesen gyógyít ?


Legelőször hova fordultatok ?


Mi külföldön lakunk, és itt neurológushoz javasoltak. Végre találtam egy helyet, ahol úgy értelmezem tornáztatnak is. Nem hiszem, hogy gyógyszer kellene, nálunk is határeset körül mozog a dolog, és szerintem csak figyelemzavaros, nem hiperkaktív.

Sokszor kell dolgokért szólni azt is szemtől szembe, ha eredményt várunk, iskolában ha nem szólnak rá, a teszteket elrontja, mert eljátszik közben a cerkájával, ilyemsik vannak. Ő is sokáig pipiszkedett, manapság jobb. 7 éves elsős.


Én úgy tudom, minden eset egyedi kicsit, és személyreszabott tornát adnak nekik. Az agy más más része nem kapcsolódik ahogy kellene és azokat beindítani. Szóvala más fejlesztést igényel egy csak figyelemzavaros és aki hiperaktív is.

2011. dec. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!