Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy neveljem ki belőle a...

Hogy neveljem ki belőle a hisztit?

Figyelt kérdés
3as ikreim most múltak 2 évesek. A 2 tündéri kislány nagyon jól elvan, de a fiú nagyon hisztis. Biztos szerepe van annak a dologban, hogy a kiscsajok ott vannak egymásnak, ő meg unatkozik. Pedig a lányok próbálják bevonni a játékba, nem zárják ki semmiből. De a nap 24 órájának fele hisztivel megy és elég durva. Földön fetreng, nem is sír, hanem sikítt, az arcát veri a földbe és mikor én vagy a kislányok próbáljuk elvonni a hisztiről a figyelmét, dobál, verekszik. Az hogy nekem odavág már megszoktam, de mostanában a kistesóit is bántja és ez már eléggé aggaszt. Próbáltuk azt is, hogy bevittük gy másik szobába és egyedül hagytuk, próbáltuk ringatni (eleinte bevált, de mára már az is felejtős). Jó lenne ha adnátok valami tippeket, mert egyedül vagyok a 3 picivel és így nagyon nehéz, ha az egyik ennyire hisztizik, meg verekszik. :(

2011. dec. 23. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hú hát nem irigyellek...esetleg kipróbálhatjátok azt, hogy egyáltalán nem vesztek róla tudomást. Valamiért extra figyelemre vágyik (persze nem biztos) és ezért csinálja. Ha elkezdi ti játszotok tovább, ha titeket vagy a lányokat bántja akkor megfogod a kezét megmondod nyugodtan (már ha sikerül), hogy nem szabad és arrébb mentek. Talán ha nincs közönség akkor a műsorozás sem olyan szórakoztató a számára.

Ha nagyon nem boldogulsz érdemes nevelési tanácsadóban segítséget kérni (oda nem csak a extra rossz gyerekekkel mennek ám:))

Sok sikert és kitartást, sajnos a hiszti az a kötelező rossz a gyereknevelésben, de egyszer elmúlik.

2011. dec. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én viszont irigyellek...az gondolom, igen is van miért. Nekem is ikreim vannak, igaz nem hármas. Egyik kisfiú,másik lány. Remekül eljátszanak együtt, egyik sem hisztis. Szerintem ő még nagyon kicsi, hogy nevelési tanácsadóba járjon, de azzal egyetértek, hogy valami miatt extra figyelmet igényel. Ilyenkor szerintem nem is lehet igazán jó tanácsot adni, hiszen mi nem ismerjük a családi életeteket. Hiszem, hogy sok-sok türelemmel és szeretettel megoldódik a probléma, és azt is tudom, hogy most milyen nehéz neked, de kitartás. Ekkora gyerekek, még rengeteget változnak akár néhány nap alatt is. Sok sikert és jó egészséget kívánok nektek!
2011. dec. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Vödör hidegvizet a nyakába. Lehet fújjolni ,de nagyon hatásos.Később már elég csak megemlíteni,azonnal elfelejti a műbalhékat. Mert ez nem más mint műhisztéria, a szülők és a környezet zsarolása amit a leghatározottabban ki kell nevelni a gyerekből.
2011. dec. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát utolsó, nem szerettem volna a gyereked lenni. :) Azért nem ilyen drasztikus megoldásra gondoltam. Szegény gyerek sokkot kap. Azért nem kiskutyáról beszélünk, aki ha nyüszítt, bedobom a zuhany alá. :) Ez egy kisember és emberibb módszerre gondoltam. Meg ha állandóan öntögetném vízzel, bazén lenne a szobában. :)

Azért várom még a jótanácsot (vizesvödröset is :) legalább jót nevetek, bár ez nem 1 helyes megoldás)

2011. dec. 25. 08:47
 5/11 anonim ***** válasza:

szia, igaz, nekem egy gyerkocom van (masik meg a pocakban :)), de tegnap kikuldott a szobabol (azt hittem kakilni fog), de nem, kivagta a laban a harisnyat.

mondtam neki, hogy rendben, de nincs mese neki, es nincs kéz se (imadja a kezem szagolgatni). fogni foghatja, de nincs szaglas.


rohangalt tovabb, mintha nem is ertette volna, fel se akart oltozni.

deli alvas elott (amikor kellett neki a kez), odabujt, azt mondta vege a butasagnak (nem igy, mert nem tud beszelni ennyire), kez. mondom nincs kez. azóta nagyon ritkan van kez, viszont olyan, mint a kisangyal.


szoval ha van valami, amit szeret, ami fontos neki, azzal lehet hatni ra talan.

2011. dec. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Értelmileg bizony kiskutya szinten van egy 2éves gyerek,ezért hat az ilyen vizes módszer. Nálam bevált tökéletesen, gondolhatod nem egyből ezzel kezdtem,én se szeretek felmosni ha nem kell,hanem elöbb a hegyibeszéd az ejnyebejnye,az oda nem figyelés a hisztire a nemnézhetsz mesét ha üvöltesz szöveg stb de oda se figyelt.Csak azt írom ami bevált.
2011. dec. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

A gyerekek pont ebben a korban lépnek a hisztis korszakukba.

Gondold át milyen óriási változás történik az életükben, eddig elég volt nyöszörögni egy kicsit,és a felnőttek már ugrottak is. Most kezdi felfogni hogy véget ért az uralma és ha szeretne valami azért neki is tennie kell. Ebben a nehéz időszakban a szülőknek ragaszkodni kell a tekintélyükhöz. Ha ezt határozottan,de szeretettel teszed,a gyerek beletanul az új szerepkörébe. A Biblia jó tanácsokat ad a gyerekneveléssel kapcsolatban,és ezek a tanácsok már több ezer éve beváltak. Te is hasznát fogod venni ha utána nézel.

2011. dec. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért a vödör víz a nyakba szerintem több, mint drasztikus. lehet, hogy hatásos, de bevallom én nem szeretném, hogy a gyerekem féljen tőlem és azért fogadjon szót. Azt szeretném elérni, hogy tiszteljen és szeressen. Sokkal nehezebben járható út na és sajnos igazán bevált jó tanács sincs, mert minden gyerek más és más.

Amikor a dackorszakba lépnek hatalmas feszültség van bennük, hiszen rájönnek, hogy van az ÉN és talán bármit megtehetek (gondolják), de közben a szeretett szülőnek is meg akarnak felelni, aki ugye nem feltétlenül ugyan az akarja amit ő. Őrlődnek, hogy magukra figyeljenek vagy a szülőre. Közben próbálgatják a szárnyaikat, hogy vajon tényleg beváltja-e a szülő a fenyegetéstét vagy csak úgy mondja.


Természetesen nem szabad behódolni nekik és mindent úgy csinálni ahogyan ők szeretnének, csak, hogy csend legyen.

Ami nálam nagyon bevált az a következetesség. Ha azt mondom neki, hogyha nem fejezi be kikapcsolom a mesét, hazamegyünk stb...akkor úgy is lesz. Amikor nagyműsor van akkor próbálok tudomást sem venni róla (nehéz, mert legszívesebben néha felképelném, csak, hogy tudja kivel packázik, de persze nem teszem)de persze nem mindig sikerül és akkor belemegyek a játékába és veszekedem vele, vagy kiabálok vele, de megfigyeltem, hogy sokkal kevésbé hatásos.

2011. dec. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


A víz lehet hatásos persze (legalább is nálunk volt, hogy használt), de nem vödör víz formájában, hanem amikor teljesen kivörösödik és tudomást sem vesz semmiről csak hisztizik akkor volt, hogy pár csepp vizet spricceltem az arcába a kezemről, ezzel kizökkentettem a vad sikításból és már oda tudott figyelni a külvilágra.

2011. dec. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Először is, nagyon köszönöm a sok hozzászólást. Vannak azért hasznos tanácsok. :) Én is jól utána olvasgattam és nagyon úgy tűnik, hogy a fiúk hajlamosabba a hisztire (ez engem is meglepett) és bizony minden 2 és 2és fél éves gyereknél jelentkezik a dolog (kinél 1-2 hetes hiszti, kinél fél vagy 1 évig is eltart) Megkérdeztem pár gyermekdokit, akik azt tanácsolták, hogy ne vegyem figyelembe. Egyszerűen sétáljak ki a szobából ha megkezdi a hisztit. Max. akkor vegyem fel, ha már tényleg már rosszul van a gyerek a kemény hisztitől (nálunk sokszor volt ilyen). A vödrös sztorira pedig egyenesek elképedt, hogy egyesek mikre képesek. Ahogy én is írtam ezt már, sokkot kap a gyerek. Szó ami szó, kipróbáltam ezt a ´nemtörődömséget´ (igaz, végig füleltem az ajtón kívül) és még aznap eszre vettem, hogy ahogy kimegyek, abbamarad a hiszti. Ugyanis, nem volt kinek produkálnia magát. :) Mostanra érezhetően kevesebb a hiszti és ha rá kezd, csak megindulok az ajtó felé, már be is fejezi. :) Csak gondoltam, megosztom veletek ezt, hátha ezzel is tudok valakinek segíteni. Persze minden gyerek más, én már csak tudom. Nekem még az ikrek is más-más természet. Anno, a csajoknak elég volt egy kis NANA és abba maradt a hiszti. :)

És végül, hadd reagáljak a 6. hozzászólónak. Az EGY 2 ÉVES GYEREK EGY KUTYA ÉRTELMISÉGI SZINTJÉN VAN...Hát gratulálok ehhez a megfigyeléshez. Lehet a te gyereked 2 évesen egy kutya értelmiségi szintjén volt, de az a te szégyened. Nem vagyok nagy állatfan,úgyhogy nem értek hozzá, de szerintem egy kutya nem beszél, nem legózik, nem eszik kézzel, nem rajzol és nem mondja, hogy SZERETLEK ANYA. Úgy látszik nálad ez kimaradt. Hát nagyon sajnállak. Ez az én privát véleményem. De lehet én vagyok túl ...... :(

További GONDTALAN gyereknevelést mindenkinek. :)

2011. dec. 27. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!