Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy neveljem a nevelt fiam...

Hogy neveljem a nevelt fiam vagy hogy tudnék segíteni a páromnak benne, ha nagyon el van kényeztetve? 10éves

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

küldjétek el egy gyerekeknek kitalált túlélőtáborba.

ott remélhetőleg megtanítják neki, hogy nem szabad nyafogni, nem teljesülhet minden vágya, és hogy keményen kell küzdeni, megdolgozni mindenért.

2011. júl. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Öhm... bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok... de kedves első! Hol vannak ilyen túlélőtáborok? Én szeretnék elmenni egybe. Nem azért, mert hisztis vagyok, csak szeretem az ilyesmit.


14/L

2011. júl. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
pl. a francia idegenlégió...10 évesből desszantos katonát képeznek... :-)))
2011. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De mielőtt elkülditek katonának a gyereket, vegyétek meg neki playstation vagy pc-s játékban a SWAT - ELIT KOMMANDÓ nevű játékot :-)
2011. júl. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj, hát nem olyan igazi túlélőtábor! :)

Gondolkodtam is rajta, hogy idézőjelbe tegyem-e.

Tehát olyasmi tábor, amiben kicsit nomád körülmények közt élnek a gyerekek, ma már annyiféle tábor van, csak találni ilyet is. Nem tudom a cserkésztáborok régen milyenek voltak, lehet, hogy nem pont ilyenek, de olyasmire gondolok, ahol csak fiúk vannak, megtanítják őket tüzet gyújtani, és ők maguk csinálnak majdnem mindent, ők gyűjtik a fát, dolgoznak, tehát nincs mosógép, magukra mosnak (bár lehet, hogy ilyen tábor nincs :P), és napközben is a koruknak, erejüknek megfelelő fizikai munkát végeznek, inkább ügyességi feladatokat, de olyanokat, ahol nem nyápickodhatnak, hanem vagánynak, életrevalónak kell lenni, vizet húzni egy kútból, ami persze biztonságos, szalmaboglyát készíteni, stb.

Végülis lehet, hogy nincs ilyen itthon, nem tudom, hogy áll a kérdező anyagilag, esetleg külföldön is elvihetné egy ilyenbe, ott biztosan van. Elég ha alap dolgokat meg tud kérdezni, el tud mondani az adott nyelven, már feltalálja magát, legalább szokná a "kiképzést", ez is hozzájárulna, hogy ne legyen olyan kényes, hisztis, követelőző, mint egy lány, megtanulna alkalmazkodni.

Legalábbis csak nem kezdene el sírni, a többi fiú csak kigúnyolná, körberöhögné.

Na, valami ilyesmi kéne neki!

2011. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ez már durva..:)kommandónak? xD
2011. júl. 2. 19:45
 7/8 anonim ***** válasza:

vagy nem ártana neki egy év egy bentlakásos iskolában, mint a régi időkben. :D

a pannonhalmi bencés apátság sulija ilyen!

legalábbis ha jól tudom, nemcsak gimije van, hanem ált. isk.-ja is.

2011. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen,csak az a kis probléma hogy 1 orát nem tudnak egymás nélkül lenni!!
2011. júl. 3. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!