Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Úgy érzem elfogyott a türelmem...

Úgy érzem elfogyott a türelmem. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
1 éves a kislányom.Az altatással sok problémánk van.Idáig az éjszakák voltak szörnyűek,de most az elalvással van problémánk.Kézben altatom amit tudom,hogy rossz dolog volt rászoktatni,de nem tudom róla leszoktatni.bár engem ez nem is zavarna ha gyorsan elaludna,de a legkevesebb idő is 20 perc a leghosszabb pedig 1,5 óra.Ő kéreckedik hogy aludni akar és még is sok idő még elalszik.egyszerűen elfogy a türelmem fél óra után és már kiabálok vele,hogy már nem bírom.És a legszörnyűbb az,hogy látszik rajta,hogy ő ezt élvezi,hogy én ideges leszek.Ha berakom a kiságyba ordít.Mit tudnék tenni,hogy türelmem legyen hozzá
2011. dec. 28. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Evés után beteszed a kiságyba,és egyedül hagyod,akkor is ha ordít! 4-5 nap után el fog aludni. Kiabálnod fölösleges vele,mert a cirkuszt élvezi.
2011. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
szerintem eddig is túl türelmes voltál..-ilyenkor már nagyon nehéz változatni,mert ezt szokta meg,da ha kitartóak vagytok a pároddal akkor átlehetne szoktatni egy új elalvásra.alvás előtt kicsit búj vele össze ahogy eddig is,de ezúttal csak néhány percre,és rakd be a kiságyba.nyílván sírni fog.de ne menj be azonnal hanem 2-3percet hagyd sírni.,majd menj be ,ne vedd ki csak vigasztald meg.fektesd el és simogasd meg,és megint kimész.ezt addig kéne ismételni amíg el nem alszik-közbe próbálj meg pár perccel mindig később bemenni megvigasztalni.ha elég kitartó vagy előbb-utóbb fel fogja adni és elalszik.tudom,hogy ez nagyon nehéz és fárasztó,és hosszadalmas előszőr.de ez napról-napra könnyebb lesz.
2011. dec. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! aranyosak vagytok,hogy megértőek vagytok,mert idáig mindenki csak azt mondta,hogy ha nincs türelmem minek kellett nekem gyerek.
2011. dec. 28. 16:11
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én fiam is rajtam fekve aludt el.Meg kell próbálni úgy ahogy az előttem szólók írták.Legyen egy esti rituálé,adj neki alvós kedvencet ha nincs,a fiam autókkal alszik el.Illetve egy plüssel.Legyen félhomály,és ha bemegyek én vagy apa,mi felvesszük,kicsit ringatjuk,és letesszük.Elaludni magától szokott már,de felébred éjjel,és akkor ezt csináljuk.Nem beszélünk hozzá,csak magamhoz szorítom 1 percig.Ne kiabálj vele,mert érzi hogy feszült vagy annál rosszabb.Pár nap és leszokik róla.
2011. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen ezért kérdeztem,hogy mit csináljak,hogy több türelmem legyen.Mert lelkiismeret furdalásom van ha rosszul viselkedek vele :(
2011. dec. 28. 16:27
 6/16 anonim ***** válasza:
Hogy több türelmed legyen próbálj meg magadra időt szakítani,akár egy fél órát.Ne görcsölj az altatáson,mert tuti megérzi.Tudom nagyon nehéz,nekem 3 gyerekem van,de az vált be hogy hagyom néha apát érvényesülni.Másfél órát véletlenül se altassad,ringassad,én is kikészülnék ettől.Próbálj a napirenden csiszolni,hátha álmosabb lesz.Akkor fektesd le ha tényleg álmos az előbbi leírt módszerrel.Ha úgy érzed kiabálnod kell ad át apjának(ha tudod)én is voltam már így,hidd el.
2011. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
hát le a kalappal előtted.Én most úgy érzem nem kell másik gyerek.Tényleg álmos,mert látom rajta,addig nem is próbálom altatni még nem látom.Ha Dörzsöli a szemét csetlik-botlik már csak akkor szoktam altatni.
2011. dec. 28. 16:51
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Én is szoktam kínlódni a lányommal. 9 hónapos, és tisztára hülyére tud venni altatáskor. :)

Dörzsöli a szemét, ásítozik, nyűglődik, mégsem alszik el egyedül, csak kézben. Viszont én 10 percnél tovább nem altatom. Ha ennyi idő alatt nem alszik el, beteszem a kiságyba, és kimegyek. Hagyom bőgni egy picit. Visszamegyek pár perc múlva, kiveszem és közben halkan beszélek hozzá. Általában ilyenkorra úgy kifárad, hogy kb 2 perc alatt elalszik.

Nekem sincs sajnos annyi türelmem, mint amennyire számítottam.

8 évet vártam erre a csöppségre, és nem tudom, néha mi jön rám, de ha nem megy simán az altatás, borul nálam a bili. :(

2011. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egy évesen nagyon anyásak a picik. A fent említett módszert alkalmaztam én is, hogy először is napi rutin van. Este fürdés, közös könyvnézegetés vagy ének, mondóka, aztán elköszönhettek a játékoktól és alvás. Kijössz a szobából. Ordít két percet, visszamész: éjszaka van, aludjál kislányom. utána öt perc: visszamész, éjszaka van, aludjál. 7 perc: aludjál 10 perc: simogatás, betakarod. 12 perc: csak tedd vissza az ágyba, ne szólj hozzá ezután, ha nem muszáj. Nem hiszem, hogy 20 perc után ordít még.

Más: altassa apa, ha neked nincs türelmed. Egész napos gyerekezés után jobb is, ha fújsz kicsit. Nyugi, egyre könnyebb lesz vele.

2011. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

hát lehet hogy nem értenek velem sokan egyet, de megírom

én a hozzáállásomon változtattam

mi úgy szoktattuk, hogy a kiságyban aludt el, de ott kellett mellette ülni míg el nem aludt, aztán 23-24 óra körül felébredt, és sírt hogy vegyem ki, és mellettem akart aludni (egy egyszemélyes kanapén a szobájában, amin nem bírtam vele aludni)emiatt állandóan fáradt, kimerült és idegbeteg voltam

próbáltam sírni hagyni, hogy nem veszem ki, de nálam ez 5 percben kimerült nem bírtam tovább hallgatni ahogy ordít

aztán változtattam magamon

azt gondoltam, hogy ha már megszültem, akkor el kell fogadnom hogy nem mindig az van amit én akarok, ami nekem kényelmes, hanem az ő érdekeit kell inkább szem előtt tartanom, és ha ő velem akar aludni, akkor legyen, úgysem lesz ez így örökre

most 2,5 éves, a kanapén alszik el, de ott kell mellette feküdni amíg el nem alszik, aztán mikor én is lefekszem, átviszem magunk közé a franciaágyra és ott alszik reggelig (ha nem viszem át, átjön magától)

a gyerek boldog, nem sír, én meg nem vagyok idegbeteg :)

nekem is azt tanácsolták hagyjam sírni a kiságyban, ne vegyem ki, első nap majd ordít 2-3 órát, másnap már csak 1-et és így tovább, de én ezt nem bírtam megcsinálni, számomra ez képtelenség volt

2011. dec. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!