Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Keresztfiam 2 és fél éves....

Keresztfiam 2 és fél éves. Már lassan egy hónapja nem alszik délután, pedig nagyon fáradt és éjszaka, vagy hajnalban is fent van 2-3 órát. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
A szülei már ki vannak bukva. 2 hónap múlva jön a kis tesója . Lehet hogy ez a baj? Minden kívánságát lesik. Félek, ki fog borulni a gyerek, mikor megszületik a kis tesó, hiszen nem fognak tdni vele ennyit foglalkozni.
2011. júl. 8. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen furcsán is hangzik, a fáradtságnak is van olyan foka, amikor már nem tud aludni az ember. Ennek a kisfiúnak egyrészt ez lehet az egyik baja. A másik pedig az, hogy "minden kívánságát lesik", tehát valószínűleg nem szokott hozzá, hogy egyedül legyen, ezért nem tud visszaaludni, ha felébred éjjel. Valóban vannak minimális alvásigényű gyerekek és felnőttek. De nem hiszem, hogy ő is közéjük tartozna. Jó dolog, ha a szülők figyelnek a gyerek igényeire, de óriási ostobaság egy 2-2,5 éves gyerekre hagyni, hogy nevelje saját magát. Ha nem fárad el napközben annyira, hogy aludjon, akkor is legyen az ágyában, pihenjen, szöszmötöljön bóbiskoljon. Ezt csak a szülő tudja elhatározni; ha egy kisgyerekre bízzák, előbb alszik el állva, mint hogy magától lefeküdjön.

Ennyi előrelátás lehetett volna már eddig is a felnőttekben. Az újszülött sem fog úgy működni, mint egy svájci óra. A nagyobbik pedig már most azt csinál amit akar. Az anyukájuk pedig fél év múlva itt fog panaszkodni, hogy megőrül, mert pisilni sem tud elmenni a gyerekek mellől.:S

2011. júl. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, szerintem is még igényli a délutáni alvást egy ennyi idős gyerek, enélkül estére „túlpörög”. Nem tudom, mennyire konzekvensek a keresztfiad szülei a délutáni alvás tekintetében, saját tapasztalatom az, hogy a kisfiam is sokszor ellenkezett a délutáni alvás ellen, de mi odaültünk mellé, és simogattuk (igen, néha negyed órán át is), míg elaludt – és nagyon jókat szunyált végül.

A sógornőméknél viszont az első gyerek még általában aludt délután, de ők csak betették az ágyba, és ráhagyták, alszik-e, így elég hamar „leszokott” az alvásról. (A 2. gyerek már szinte sosem aludt, mert egy szobában az elsővel, aki nem alszik, nem ment neki.)

Szóval meg kellene próbálni eltökéltnek lenni az alváskérdésben. (Nem bedőlni annak, hogy a gyerek nem tűnik fáradtnak – engem sokszor elbizonytalanított, míg rájöttem, hogy egy gyerek tulajdonképpen sosem fáradt, illetve sosem vallaná be. :D)

2011. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sajnos ők nagyon elrontottak valamit, mert van hogy 2 órán át is altatják. Meghallgat 5 Babóca mesét, amit az apja olvas fel neki, majd megy az anyjához, aki énekel egy fél órán át és megy megint az apjához. Nekem is van két gyerekem, a nagyobbik csak dvd nézés közben tud elaludni - ez sem jó, tudom. De mivel van egy kicsi tesója néha rákényszerülök.
2011. júl. 9. 08:36
 4/7 A kérdező kommentje:
Még valami, kifárasztják rendesen és nagyon fáradt is, csak nem tud elaludni.
2011. júl. 9. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:
A "kifárasztás" nem pótolja azt, hogy a gyereknek legyen egy normális napirendje. Nem olyan persze, mint egy laktanyában, de kell hogy legyen ideje az evésnek, a közös, és egyedül játszásnak, és az alvásnak. Ezekhez nem kell percnyi pontossággal ragaszkodni, de kellenek. Nagyon sok elsőgyerekes anyuka panaszát olvasom itt arról, hogy az agyára megy az egész napos káosz, semmire nincs ideje, a gyerek nem eszik, nem alszik, hisztizik, rombadönti a lakást. Hát könyörgöm, ha senki nem szab neki határt, honnan a bánatból kellene tudnia, hogy mi lenne a jó??? Egy kisbaba érkezése valóban alapvetően megváltoztatja két ember életét. De ez nem azt jelenti, hogy innentől kezdve a gyerek irányítja őket. A gyereknek kell megtanítani, hogy mik az együttélés szabályai a saját családjában, és a külvilágban. Az egész élete erről fog szólni később is. Ő még nem tudja, (honnan kéne tudnia??) a szülei viszont igen, mert ők már felnőttek, tapasztaltabbak. Nagyon rossz szülői "szeretet" az, amikor az ember bedobja a gyeplőt, mindent ráhagy a gyerekre. Aztán amikor jönnek a "pofonok" átvitt, és valódi értelemben az óvodában, iskolában, szaladunk vele a nevelési tanácsadóba, meg a pszichológushoz, hogy hozza rendbe a kezelhetetlen kölykünket.
2011. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is igy voltam 2-3 éves lehetem miután abbahagytam a délutáni alvást és azota se aludtam egyszerse délután. Azt mondta az anyám hogy azért nem aludtam délután mert az mondtam hogy nagyfiu vagyok és nem fogok aludni délután. Persze nem szó szerint 12F
2011. júl. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves kérdező, azóta hogy áll a dolog?

Nekünk is ezt csinálja a gyerkőc (16 hónapos), hetek óta hajnalban fenn kukorékol 2 órán át, már nagyon elegem van. :(

Ő alszik napközben - 1 kemény órát. Ezt csak úgy érem el, hogy fix időben (2kor) leteszem a kiságyába, leülök mellé és fogom a kezét. Ekkor fetreng, küzd az alvás ellen, de fél óra után (!) elalszik. Fél 4 körül kel, majd 9kor letesszük aludni, 4kor pedig felébred és 2 órán át hiába simogatjuk, hiába vesszük magunk közé, csak fetreng. Ha ott hagyjuk, hogy aludjon, akkor volt már, hogy 1 órán át torkaszakadtából sírt, de akkor sem aludt el. 6 körül elalszik még egy órára. Így egy nap 9-10 órát alszik maximum összesen. Nagyon kiborító. Nálunk nem jön a tesó, azt hiszem, nem is lesz, mert még egyszer én ezt nem bírom ki. Nem lessük minden kívánságát, ha van vmi amit nem szabad, azt nem szabad, ez van, hiába hisztizik. (Pedig hisztizik, veri magát a földhöz.) Mindig is "nehéz" természetű gyerek volt, születése óta ilyen keveset aludt, de azért mindennek van határa. Ezért is kérdezem, lett-e megoldás. Én most az Alvásambulancián gondolkozom.

2011. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!