Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekem hiperaktív lenne?...

Gyermekem hiperaktív lenne? Egész nap be nem áll a szája, nehezen alszikel, állmában is beszél, képtelen egy percre is csöndben maradni vagy megállni egy helyben, a mese is csak néhány percre köti le,

Figyelt kérdés
viszont ha elmegyünk sétálni szépen jön velem és szót fogad az utcán.
2012. jan. 1. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem hinném. Szerintem egyszerűen csak minden érdekli és mindent hirtelen akar csinálni.

Az utcán valószínűleg azért fogad szót és megy melletted, mert 'bele nevelted', hogy hogyan kell viselkedni a nagyvilágba.

Nem tudom mennyi idős a gyermeked, de ha valaki hiperaktív, akkor az minden másodpercben az, nem csak otthon a lakásban.

2012. jan. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem hiperaktív- már ha a betegségre gondolsz. Mert a hiperaktivitás tünete minden körülmények és minden helyzetben fennáll. Mint ahogy egy vak gyerek is állandóan vak, nem egyszer igen, egyszer nem. Illetve egyértelmű ha az utcán lát csak otthon nem, akkor nem vak.
2012. jan. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Látom, az előző két hozzászóló nem látott még hiperaktív gyereket.

Én meg nyolc éve nevelek egyet.


Igen, előfordulhat, hogy új helyzetekben, amikor sok, változó inger éri a gyereket, pl. sétálás során, akkor teljesen normálisan viselkedik.

Az is jellemző, hogy új helyzetben, új környezetben éri annyi inger a gyereket, hogy eléggé leköti, és teljesen normálisan, átlagosan viselkedik.

Erre szoktuk mi azt mondani, hogy "demó verzió".


A kontrollálatlan beszéd, a folyamatos, korlátozhatatlan szövegelés, a túlmozgásos viselkedés, a rossz alvás viszont nagyon is jellemző tünet.


Szerintem keressétek fel a helyi nevelési tanácsadót, vagy egy gyerekpszichiátert, aki majd eldönti, hogy az, vagy nem az.

Ha igen, akkor minél előbb kaptok segítséget, nevelési tanácsokat, annál kevesebb gond lesz pl. iskolakezdéskor.

2012. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó amit írt az hülyeség. Menj el a körzeti nevelési tanácsadóba és kérj a gyerekednek egy pszichológiai vizsgálatot! Ők majd megnyugtatnak vagy segítenek, ha szükség van rá.
2012. jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Bocs nem utolsó 12.10-es
2012. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.


[link]


Ez egész jó leírás, segíthet eldönteni.


Negyedik: bocs, de szerintem több ismeretem van az ADHD-ról, mint annak, aki azt se tudja, hogy eszik-e vagy isszák.

Még jó, hogy abban egyetértünk, hogy a diagnosztizálást hagyja szakemberre, és ne GYK-s válaszolók döntsenek.


Kérdező: egyéb tünetek nincsenek?

Pl. kimarad kisebb korban a szeparációs szorongás, nincs benne félelemérzet, vagy erősen válogatós az étkezésben.

2012. jan. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy bocs, mert mire elment te már elküldted! (4. vagyok) Különben szakember vagyok a nevelési tanácsadóból. De igazad van, rengeteg tanácsot tudsz adni a "rászorulóknak".
2012. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenki válaszát. Amúgy két és fél éves és ha minden igaz akkor február végén megyünk orvoshoz, akkor lesz időpont. Nevelési tanácsadót próbáltam keresni de sehol nincs a környéken.
2012. jan. 1. 12:43
 9/14 anonim ***** válasza:
A tünetek a lányomnál is fennállnak, én biztos vagyok benne hogy ADHD-s, mégse merem szakemberhez vinni, mert a nevtanba csak elbagatellizálják a problémákat, nem vesznek komolyan, lekezelnek (voltunk már ott 2-3 éve). Így viszont sok a konfliktus, tanácstalan vagyok. Nincs olyan könyv amiben le van írva hogy kell viselkedni ADHD-s gyerekkel, milyen módszerekkel lehet nevelni?
2012. jan. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hol laktok?
2012. jan. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!