Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 20 hónapos gyerekemmel képtele...

20 hónapos gyerekemmel képtelenség az utcán sétálni. Hogyan vegyem rá, hogy kézen fogva sétáljon velem?

Figyelt kérdés

ha megfogom a kezét, üvölt teli torokból és földre veti magát. Ha nem fogom, elrohan amerre neki tetszik, én nem kicsit veszélyes. Gyakorlatilag nincs park vagy játszó, ahol el tudom engedni, hogy szabadon rohangásszon, de úgyis csak az lenne, hogy futhatnék utána ott is.

A másik gyerekem ennyi idősen másfél nap alatt megtanulta, mikor kell megfogni a kezem, mikor jöhet mellettem kézfogás nélkül és hol lehet rohangászni.


2012. jan. 4. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Esetleg keress valamilyen mesét a közlekedésről, a balesetveszélyről és azt felhasználva beszéljétek meg még otthon. Aztán az utcán újra, megmutatva neki, hogy milyen gyorsan mennek az autók, mi történhet azzal, aki kiszalad az útra, stb.

A youtube-on fent vannak a Közlekedj okosan régi részei.

2012. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a fiam már elmúlt két éve négy hónappal,és ő is ezt csinálta.mostanában kezdi elfogadni a kézen fogva menést,eddig rohantam utána,mint egy őrült.ma ledöbbentem,ő kérte,hogy fogjam meg a kezét.mondjuk annyi jó volt a dologban,hogy ha biciklis vagy motoros jön a járdán,azonnal megáll,nem mozdul.ezt szerencsére megtanulta
2012. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
két éves,lemaradt az s
2012. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lányom 22 hónapos, ugyanez:(

Lassan ott tartunk, hogy sehova nem lehet menni vele, mert mindig az ellenkező irányba szalad el. Boltokba sem tudunk bemenni, mert vásárolni nem tudok vele, csak őt kergetem.

Én is nagyon várom, hogy megértse végre, hogy jobb ha fogjuk egymás kezét.

2012. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Akkor úgy látszik, a másik fiam a fura, aki szót fogadott.

Boltban nem gond, mert ott ül a kocsiban. De ha sétálhat, akkor megkergül. Egyébként nem ragaszkodom a kézfogáshoz, de pl. úttesten nincs vita.

2012. jan. 5. 07:37
 6/12 A kérdező kommentje:
mese, balesetveszély nem érdekli, max. a képeket nézegeti egy könyvben
2012. jan. 5. 07:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon határozottnak kell lenni és szigorúnak.

Nem engedheted el a kezét, nem Ő diktál!

Lehet hogy most az anyukák fel fognak háborodni, de az egyik ismerősöm szabályos kiképzéssel tanította a gyereket.

Ha nem ment rendesen, kézen fogva mellette, akkor azonnal

babakocsi és irány haza.

Ilyet másnál is láttam és ott is nagyon határozott volt az anyuka.

A gyerek érdekében Te diktálsz!

Az Én fiam is nehezen értette meg a szabályokat, de nagyon szigorú voltam vele és kicsit nehezen, de megtanulta.

Nagyon sokat magyaráztam Neki és erősen fogtam a kezét, ha tetszett, ha nem.

Esetleg elterelheted a figyelmét az utcán látható, számára érdekes dolgokkal és akkor talán rájön hogy nem feltétlen kell szaladgálnia.

Amikor hisztizett a fiam, akkor hazajövetellel ,,fenyegettem" vagy a jelzőlámpákról, autókról magyaráztam.

Azt hisszük nem értik, de valójában rögzül a dolog és most már Ő kiabál hogy pl:mikor vált a lámpa és milyen színű.

2012. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja bocsi, most olvasom a kommentedet.

Én így csináltam:)

2012. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi. Igen, babakocsi van, mert mást nem tudok csinálni, ha nem hajlandó sétálni normálisan. Némi huzavona, rábeszélés után berakom. De csak nem tanul belőle.
2012. jan. 7. 16:09
 10/12 Döne ***** válasza:
Nekem ez nagyon furcsa! Igaz az én lányom már felnőtt, és nagyon jó, barátnői kapcsolatban vagyunk egymással. És soha nem volt vele ilyen probléma. Szerintem a lényeg az lenne, hogy szeressen veled együtt lenni, sétálni, közben te mondj, mesélj neki érdekes dolgokat ami lekötheti. Az a lényeg, hogy élvezze az együttlétet, és ne büntetésnnek érezze azt, ha kézenfogva mentek, hanem egy érdekes, izgalmas, közös séta legyen, sok sok érdekességgel.
2012. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!