Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire lesz kihatással egy...

Mennyire lesz kihatással egy eleve labilis lelkiállapotú kisfiúra a sok óvodai csoport váltogatás (már hiperaktívnak is mondta az orvos, de ez kérdéses)?

Figyelt kérdés

3-4 éves kora között 1 évig jártunk pszichológushoz vele. Úgy ahogy segített. Az első oviscsoport ahol kezdtük, megszűnt. Betették egy teljesen idegen közegbe, ahol ugye már megszokott társaság volt. Az első 3 hónap maga volt a pokol,most mondhatni már "elvan", de nincs barátja, egyedül van. Viszont mait megtudtam, ezek a gyerekek az idén (kb 6 fő) és jövőre (a szalajtósak és a nem iskolaérettek) ballagnak. Az én fiam a legkisebb. Tudom, hogy ő 6 évesen nem fog menni suliba, ez azt jelenti visszamarad egy másik csoportban arra az 1 évre. Majd újra idegen közeg:iskola.

Szóval 4 év alatt 3 új csoportot kell megszoknia majd az iskola jön.

Én teljesen kivagyok. ezzel ma szembesültem. Mi lesz így vele?? Ti mit csinálnátok?????


2012. jan. 11. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondta az oktatónk hogy az élet is ilyen.

Kisgyermek gondozást tanultam és kérdésünk volt, hogy mi van akkor ha megszok egy gyermek egy gondozót és az elmegy vagy a családnak kell költöznie. ès erre mondta hogy az élet is ilyen, ezt nem lehet kivédenni és ha jó az elválasztás akkor nem éri a gyereket törés.


A jó elválás azt jelenti, hogy a gyermeknek idöben (pár héttel a vége felé) el kell kezdeni mondogatni, hogy legköezelebb nem lesz ez a csoport stb... Majd legyen egy emléke róluk amit minden idöben megnézhet. Pl egy kép ennyi idösen már jó.


De mit tudsz csinálni? Semmit.

2012. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elgondolkodtató az a tény, hogy a jelenlegi csoportban csak "elvan", ez legalább olyan fontos infó, mint a sok csoportváltás. Lehet, hogy jó ötlet lenne felkeresned a nevelési tanácsadót, ahol elvégzik a gyerkőc vizsgálatát és feltárják a potenciális okait a viselkedésének (az orvos által hiperaktivitásnak vélt magatartásnak, az "elvan"-ságnak) és hasznos tanácsokkal, aktív segítéssel tudnak titeket támogatni, irányítgatni a gyerkőckédnek legmegfelelőbb módon. Nálunk nagyon kedvesek és segítőkészek a nevelési tanácsadóban. nem rutinszerű, tudjuk-le-módon kezelik az embert, hanem valós segítséggel szolgálnak. Talán ők hitelesebb választ tudnak adni az itt feltett kérdésedre is. Mindenesetre kitartást és sok szerencsét a megoldáshoz!
2012. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb, ha itt marad, mint váltani, mert akkor új a gondozónő is, így legalább a gondozó marad, ismeri. Szerintem ez mindenhol így van, hogy a gyerekek jönnek mennek, mert ugye nőnek. Ez az átka annak, ha vegyes egy csoport. Nálunk is így lesz a bölcsiben. Könnyebb az intézményeknek, mert jobban össze tudják rakni a csoportokat, viszont a gyerekeknek rossz, hogy nem együtt végeznek. Ez van, ezzel nem lehet mit tenni.
2012. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Félreérthetően írtam. A gondozók nem maradnak. Pontosítok.

Tényleg vegyes csoportban kezdte 3 évesen! De az önkormányzat megszüntette, szétdobálták a gyerekeket. Gondozóé lett egy mini csoport, a másikat áthelyezték másik oviba. A fiamat berakták nagyközépsőbe. Ahol ugye 5-6 évesek vannak, innen mennek idén suliba azok a 6 évesek akik iskolaérettek és jövőre a szalajtósak (akik 4 évet járnak oviba) Az én fiam akkor még csak 3 éve fog oviba járni és mivel májusban tölti a 6-ot (idén másjuban még csak az 5-öt), plusz figyelemzavara miatt eleve nem fog menni 6 évesen oviba, így ő visszamarad. Viszont akkor már ezek a gondozók kezdik az új minicsoporttal. A fiamat meg visszarakják abba a csoportba ami most a kis középső. Szóval nem csak csoportok, gyerekek változnak hanem 3-szor kap új gondozókat. :( A jelenlegi csoportban már mindenki betöltötte az 5 évet.

Sajnos ezt most tudtam meg, ha ismerem a csoportokat akkor már az elején nem engedem ide, hanem eggyel kisebb csoportba, de bíztam bennük,és megse fordult a fejemben hogy bármi ziccer is közbejöhet.

Remélem így már tisztább a szituáció :)

2012. jan. 13. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!