Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért üvölt mindig mindenért...

Miért üvölt mindig mindenért 4 éves fiam születése óta?

Figyelt kérdés
elegem van, már nem bírom cérnával. mindig sír, hisztizik, dühöng, bőg állandó jelleggeé, az egész család megőrül tőle. Nem lehet rá hatni, próbáltunk sokmindent.
2012. jan. 18. 21:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
46%
Mert hagyod. Megtanulta ,ha üvölt akkor rá figyeltek és eléri amit akar.Figyelmen kívül kell hagyni teljesen ,ha hisztizik.Amikor abbahagyja akkor kell csak dícsérni és megtenni amit kér. Türelemjáték a dolog, de nehogy már egy 4évesnek legyen több türelme...
2012. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
49%

Fenyegesd meg, hogy beragasztod ragtapasszal a száját. :D

Nekünk az ált. suliban is volt, hogy a tanár csak felmutatta a ragtapaszt, aztán elhallgattunk. Persze poénból mondta, mi sem vettük komolyan.

De ha ez sem használ, tényleg betapaszthatod.

2012. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
60%

Ranschburg Jenő könyvében olvastam anno, hogy úgy kell tenni, mintha eltűnt volna a gyerek. Ez a legtöbb gyereket kizökkenti a hisztiből és elkezd kézzel-lábbal kapálózni és kiabálni, hogy "De hiszen itt vagyok!". A végére pedig elfelejti, hogy miért is hisztizett.


Ha azonban tényleg állandó jelleggel bőg és hisztizik a gyerek, akkor talán elrontottatok valamit. Mennyit foglalkozol a gyerekkel? Olyankor csak rá figyelsz? Van esetleg testvére? Milyen a kapcsolatod a pároddal, a családdal, mit lát a gyerek? Te egyébként milyen lelkiállapotban vagy a gyerek hisztijeitől eltekintve? Hogyan viselkedik az óvodában, ott is jelentkezik a probléma?


Írj egy kicsit bővebben!

2012. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek az előzővel. A bőgés, hiszti, a gyerek számára sem egy kellemes állapot, tehát kizárt, hogy ezt önként és magától vállalná 4 éve. Ha nincs valami olyan rejtett betegsége, ami folyamatos fájdalmat és rossz közérzetet okoz számára, akkor valamit tényleg elronthattatok vele kapcsolatban. De a kérdésed túl rövid ahhoz, hogy ebből bármi kiderüljön.

A száját pedig eszedbe ne jusson beragasztani, még poénból sem.:S

2012. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
87%
a húgom fia is ilyen piszkosul nehéz eset neki ha valami kék akkor az kék és egyszerűen nem tudod neki megmagyarázni rendesen tartunk tőle nehogy rosszat szóljuk mert vagy bőg de valami iszonyat frekvencián vagy duzzog vagy egyszerűn elindul világgá. ő is 4 éves ő is születésétől ilyen. annyi de annyi mindent próbáltak tényleg minden hisztinél rácsukták a szobája ajtaját hogy csak akkor jöjjön ki ha befejezte a hisztit, levegőnek nézték, leültek mellé megbeszélni meg ki tudja még mit de nem hat semmi ő ilyen és kész. azt kell megfigyelni mi az a hozzáállás amit szeret hogy kell megközelíteni a dolgait ami miatt nem lesz hiszti az talán bejöhet. Tesóm pl van hogy nem kérdezi meg hogy mondjuk mit kérsz vacsorára csak elé dugja a kész kaját azt se mondja egyél csak otthagyja a kajával és akkor tuti nincs varia r elfogy a kaja, ugyanez van mondjuk öltözéssel is nem kérdez csak öltöztet meg ilyesmik
2012. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
12%

22.42-vel maximálisan egyetértek, kedves utólsó, a tesódék szerintem nagyon elrontanak valamit. Egy gyerekre - még ha figyelmen kívül hagyjuk is a hisztijét - soha nem csukjuk rá az ajtót, nem hagyjuk magára vacsora közben, stb. Az a kisgyerek nem viselkedni tanul meg, hanem egy olyan antiszociális magatartást, ami később nagy nehézségeket okoz majd neki, plusz még azt a lelki "élményt", hogy a szülei nem szeretik, ő nem fontos.

Nem azt mondom, hogy meg kell kérdezni, mit kér vacsorára, de sokkal hatásosabb, ha leül a család együtt enni (vagy ha ez nem lehetséges, legalább az anya leül vele) és azt látja a kicsi, hogy az étkezés egy közös jó dolog. És ez csak egy példa.

2012. jan. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor kicsit bővebben:

Nehezen estem teherbe, angyon vártuk! Repestünk az örömtől, hogy végre lehet egy fiúnk. A megszületése után 2 héttel elkezdett sírni, és onnan tól 4 hónapon át nem volt se éjjelünkse nappalunk. Én még ezt is igyekezetm normálisnan kezelni, mert ténylge repestünk az örömtől és a sírás valószínüleg hasfájás miatt volt. Éjjel kézben sem volt jüó neki, bölcsőben kellett hintáztatni, amint megállt azonnal üvöltött. Utána minden eggyes fogával 3 hétig szintén ez volt. A helyzet akkor javult amikor már, ült, aztán mászot, és járt. Hogyha nem az volt/van amit gondol, akkor azonnal megy az üvöltés. Nem hagytunk rá mindent, inkább hallgattuka nyávogást. Kocsiba is üvöltött, mert bekötöttük. Mindig mindenhol üvöltött, ahol nem kapta meg a 100%-os figyelmet. Hogyha beszéltem vslakivel telefonon, vagy az utcán, hogyha a postással akárkivel, akkor addig nyávogott, míg csak vele nem foglalkoztam. Nagyon kitartóan. A gyerekorvos mondta, hogy hagyjam sírni, egy idő után abbahagyja...1,5 órán át üvöltött, már hányt a sírástól, így én adtam fel hamarabb. A helyzet nem javult. Tesója született, aki egy angyal. Én komolyan azt hittem a tesó előtt, hogy normális, hogy ilyen egy gyerek mint a mienk. De nem, egészen különs ahogy ő viselkedik. 4 éves és az biztos, hogy bárhová megyünk ott vmiért kiborul nála a bili. Bármiért. De nem hagyjuk rá a dolgokat. Áll sarokba, ahol hozzáteszem végig ordenáré módon üvölt. Egy dologgal tudom sakbantatani, hogy hidegvízzel megmosom az arcát. A nevelési szerint mindig víz alá kellene dugnom, ha csak ez használ, de azért ez még engem is megvisel lelkileg, nem tudom miért. Szóval mostanában már pofonokat is kapott, bár nem elvem a verés, de hihetetlen módon kihoz a sodromból. Üvöltve kel fel reggel, üvöltve csinál mindent. Van, hogy örömébe is üvölt, mintha nem tudná az érzéseit kifejezni, pedig nagyon szerettük mindig.A nevelési nem tudott segíteni. Oviba jól viselkedik, de szerintem csak meghúzza magát. Mindig talál magának egy hülyegyereket akit utánoz, itthon a kicsi utánozza, a mesékben a negatív szereplő a kedvenc.

2012. jan. 19. 08:18
 8/38 anonim ***** válasza:
57%

Nem írnám csupán a nevelés rovására azt,hogy ilyen a kisfiad.

Abból indulok ki,hogy már igen pici korában is produkálta ezt a fajta viselkedést.


Nem örömében és nem a te bosszantásodra csinálja amit csinál.

Én a helyedben felkeresnék egy nevelési tanácsadót,ahol kiderülhetnek enyhébb ,jól korrigálható képességzavarok ,például beszédértési nehézség ,figyelemprobléma,értelenebb idegrendszer,valószínű egy picit érzékenyebb gyermek és idővel ahogy érik hatalmasat fog változni,okosodni.



Én a kisfiúnak megértést,elfogadást,ugyanakkor határozott következetsen betartatott korlátokat (nem túlfegyelmezni,túlbűntetni,csak az alapvető dolgokat megkövetelni,ha nem tartja be egyszeri figyelmeztetésre nem hagyja abba,akkor a bűntetőhelyre megy 4 percre,ekkor elmondod ,hogy azért,mert nem tartotta be ami miatt figyelmeztetted,majd mikor lejárt a bünti megbeszélni vele,hogy miért került oda,kérjen bocsánatot,öleljétek meg egymást )ajánlanék ,a hideg vizes mosást semmiképpen nem !

Nem direkt csinálja amit csinál,neki sem jó,segíts neki,nagyon meghálálja majd hidd el,adj időt neki,türelem -türelem-türelem !!!


Tudom miről írok egy éve még (4 évesen) az én kisfiam is a dacból,sírásból,őrjöngésből,alvásproblémából állt ,most egy tündér ,együttműködő,megfelelni vágyó drága,imádnivaló :-) !

2012. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
82%

Mozgásterápiával csodákat lehet elérni hasonló viselkedésű gyermeknél mint a kisfiad .

Kifejezetten magatartásproblémákra (is ) nagyon jó :



TSMT (mozgásterápia)



A részfunkció gyengeségek, magatartás vagy tanulási zavarok hátterében sok esetben az idegrendszer korai szerveződésének hiányossága áll, melyet megfelelő mozgásterápia segítségével korrigálni lehet.


A TSMT ( tervezett szenzomotoros tréning) egy regressziós szemléletű, neuro- és szenzomotoros vizsgálatokat figyelembe vevő, igen sok fejlesztő feladattal rendelkező mozgásterápiás lehetőség.


A mondókákkal, énekekkel kísért feladatvégzés során fejlődik kommunikációjuk és anyanyelvi készségük. Az egyes alap és részképességek kialakításával, megszilárdításával sikeresebben kezdhetőek meg az egyéb, ezekre épülő speciális fejlesztő, felzárkóztató terápiák.


A terápia mozgásfeladatai segítik az érzékelés, észlelés fejlődését, a testvázlat, a térbeli tájékozódás, a lateralitás, a dominancia beérését. A TSMT terápia feladatsorai javítják a gyermek koncentrációs képességeit, megalapozzák, segítik a figyelem jobb irányíthatóságát, a szerialitás, a ritmusérzék és a motoros kreativitás fejlődését.


A várható fejlődés a mozgásbeli ügyesedésen túl (nagymozgások, finommozgások, grafomotoros tevékenység, mozgáskoordináció, ritmusérzék, egyensúly...), a tanulási képességek (részképesség-gyengeségek, iskolaéretlenség, diszlexia, diszgráfia, ill. veszélyeztetettség, számolási nehézségek, beszéddel kapcsolatos problémák, figyelmi és emlékezeti gyengeségek...) fejlődésében, valamint szociális területen (nehéz irányíthatóság, kiszámíthatatlan/labilis együttműködés, a feladattudat és feladattartás hiányosságai, kialakulatlan szabálytudat, infantilizmus...) bekövetkező változásokban fog megnyilvánulni. Ezért hangsúlyosan ajánlott a torna azoknak a gyermekeknek, akiknél a szülő vagy a pedagógus az említett területeken rendellenességet, problémát tapasztal

2012. jan. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
78%

"A nevelési szerint mindig víz alá kellene dugnom, ha csak ez használ, de azért ez még engem is megvisel lelkileg, nem tudom miért. Szóval mostanában már pofonokat is kapott, bár nem elvem a verés, de hihetetlen módon kihoz a sodromból. Üvöltve kel fel reggel, üvöltve csinál mindent. Van, hogy örömébe is üvölt, mintha nem tudná az érzéseit kifejezni, pedig nagyon szerettük mindig"



Kinyílott a bicska a zsebemben!Szégyeljék magukat a nevelésiben!!!

Nehogy már rájuk hallgass ,amikor szerencsétlen gyereket éppen elég kudarc éri így is ,jól érzed,hogy nem ez a helyes út!


Nálunk is beszélt össze-vissza a pszichológus,hogy ordítsak vele,meg ilyenek...úgy bevadult a gyerek ettől,hogy egyáltalán nem bírtam vele,még úgy sem mint előtte ,én meg is mondtam a pszichológusnak,hogy erre nem vagyok hajladnó,nem akarom tönkretenni a gyereket és magamat.


Valamilyen kis képességzavara lehet,nem direkt csinálja,fontos,hogy még iskoláskor előtt keress megoldást számára,mozgásterápia segíteni fog 1000 %-ra írom,én is azt hittem,hogy semmi sem segít és bizony nem lehet a gyerekre ráismerni!

2012. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!