Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4éves lesz az ismerösöm...

4éves lesz az ismerösöm kisfia de vmi kegyetlen, rossz, akaratos és gonoszkodo és ez még semmi mindenért nyávog annyira kényes hogy nem lehet vele birni. Szerintetek mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Inkább megengednek mindent neki csak ne visitozzon mert ha vmit nem kap meg akkor sikit,ordit,tombol de könny nemjön a szeméböl.A baj csak az hogy van egy 2hónapos baba is a háztartásban és arra sincs tekintettel:(Ha rászólnak annál jobban csinálja és sajna idegileg ez nagyon kimeritő.Már nem tudom mitévö legyek mert ezt idegileg nem lehet birni.Ne utáljatok ezért amit irok de néha már azon gondolkozom nincs e nála vmi baj?Nagyon idegesitö és gonosz is.Már nemtudom mit tegyek mert nekem se éjjelem se nappalom hisz itt a picibaba:(költözés most nem lehetséges.Ha vkinek van vmi ötlete ami beválna akkor irjon:(Köszi a válaszokat és bocsi hogy ilyen hosszu voltam de már elegem van.:(
2010. jan. 15. 20:05
1 2 3 4 5
 1/43 Plaga ***** válasza:
66%
Ha az én fiam lenne, kapna aztán atyai nevelést :) Mi se voltunk jók, mi is úgy lettünk nevelve :D most jók vagyunk. Néha szerintem elkél egy pofon, még ha a gyerekpszichológusok mást mondanak (na azok kivételesen hülyék)
2010. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősöd gyerekétől Neked nincs se éjjeled, se nappalod? Vagy hogy van ez?

Na mindegy, szerintem a hibát ott követi el a szülő, amikor "Inkább megengednek mindent neki csak ne visitozzon" című dolgot teszi. Ezt NEM szabad! Toporzékoljon fél órát ha akar, majd megunja. Tudom, manapság egyre kevesebb idő jut gyermeknevelésre, mind tudjuk miért, de akkor is időt kell rá szakítani. Nem menekülhetsz engedékenységbe az akaratosság elől szerintem...

2010. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Most nagyon érdekes, együtt élsz az ismerősödékkel, hogy ennyire nem bírod elviselni?

Mert a kisgyermek szüleinek kell tenni bármit is, mert te nem nevelheted a mások gyerekét.

Ha viszont együtt éltek, el kell költözni, ha a 2 hónapos baba a tied, akkor állj a sarkadra a saját kicsid védelmében.

2010. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
62%
Büntetést kellene kitalálni,persze semmi rosszat!Leültetni egy bizonyos helyre,és addig kellene ott ülnie amíg meg nem nyugszik,vagy a sarokba állításról sem tántorodnék meg,egy ideig persze hisztizne,meg visítozna,de majd megunja ha senki nem figyel rá!A lényeg,hogy türelmesen el kell neki magyarázni,hogy már most itt marad,amíg nem mondjuk,hogy lejárt a büntetése.Persze fejben eldönteni ezt könnyű,na de megvalósítani...az én öcsém is egy ördögfióka volt,hú szörnyen,de ez jó módszer volt akkor a szüleimnek!
2010. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
92%
Az a gyerek neveletlen, de nagyon. Én nálam 2 nap alatt rendbe jönne az biztos. Én amikor a lányom kicsi volt elkezdett affektálni, meg nyávogni, mert az óvodába xy úgy beszél.Na én elfelejtettem vele, nem vertem meg, de beleültettem az ölembe és nagyon határozottan megmagyaráztam neki. - Én felnőtt létemre nem tűröm a természetellenes beszédet, és ha te is majd felnőtt leszel, meglásd te sem fogod bírni az ilyen nyávogós gyerekeket. Használt!
2010. jan. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
61%
Második vagyok. Elsőnek igaza van. Nézd meg a mai felnőtteket (természetesen néhány kivételtől eltekintve). Azért régen nem volt ilyen, hogy a gyerek feljelenti a tanárt, mert csúnyán nézett rá, vagy bemószerolja a szüleit valami gyermekvédő szervezetnél, mert nevelő jelleggel meg merték legyinteni. Sőt, a legtöbb felnőtt be tudna számolni egy-két igen kiadós verésről a szülők részéről, amikor olyan volt a helyzet, és mégis felnőtt lett belőlük, befejezték az iskolát, tisztességesen dolgoznak, stb. Egyszóval normális emberek lettek. Meg kell értetni minden gyerekkel, hogy mit szabad, és mit nem. Továbbá azt is, hogy "ki az úr a háznál" (bocs, jobb nem jutott eszembe). És minél hamarabb kell ezt elkezdeni! Ezen gondolkozzon el sok tanácstalan szülő...
2010. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Én nem is akarom nevelni az ö gyereküket csak lehetetlen vele sokszor együtt élni és már probáltam sok mindennel hatni rá szépszó stb de semmi. A baba az enyém aki 2hónapos és azon vagyok hogy külön menjünk mert ez egy 2hónapos babaának sem jó nemhogy nekem.Kösy a válaszokat
2010. jan. 15. 20:19
 8/43 A kérdező kommentje:
Amugy meg nekem több jogom van itt lenni mivel édesanyámnál lakunk,de ök nemtudnak hova menni.Szóval egyenlöre marad ez a rémálom:(
2010. jan. 15. 20:22
 9/43 Plaga ***** válasza:
64%
Első vagyok, köszönöm az egyetértést :) Ha továbbra is ilyen úton haladunk, a gyerek fogja megverni a szüleit... Ha most gonosz akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy az ilyen gyerekekből lesznek a sorozatgyilkosok meg a pszichopaták. Amúgy a fiatalabbik bátyám fia is ilyen kis aljas, én megnevelném, de akkor meg az lenne hogy beleszólok a nevelésbe :D
2010. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Plaga ***** válasza:
67%
Ez esetben közöld a gyerek szüleivel, hogy azért kapják már össze a gyereket :) kell a szigor
2010. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!