Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az autista gyermek, igényli...

Az autista gyermek, igényli hogy játszanak vele? Ez tényleg a jele lenne?

Figyelt kérdés
Most járunk orvoshoz, első vizsgálat alapján van autisztikus tünete. pl hogy bölcsiben nem nagyon akar játszani a többi gyerekkel, de ha hozzánk jön el kisgyerek, akkor itt jól elvannak. nagyon szeret bújócskázni, fogócskázni, építőkockázni. De ha magában játszik, akkor nem tudja magát úgy elfoglalni, inkább csak kóborol a lakásban. Egyébként az apukája ilyen természet, csendes visszahúzódó, gyerekként is olyan volt. De a dokinak ezt hiába mondom.
2012. jan. 20. 11:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
3 éves lesz a fiam. Szeret nekem a konyhában segíteni, és nagyon vidám kisfiú. De ha társaságban van, akkor nagyon zárkózott.
2012. jan. 20. 11:27
 2/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy kisgyereknek autisztikus tünetei vannak, nem jelenti azt, hogy autista, vagy később az lesz. Csak arra kell figyelni, hogy szokja a társaságot, tudjon magával mit kezdeni a számára nehezebb helyzetben is. A legjobb az lenne, ha megkérdeznél erről egy gyerekpszichológust, ő tud tanácsot adni!
2012. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi baja van a dokidnak, de 3 évesen még nem igazán játszanak együtt a gyerekek, a magányos egymás mellett játszás a jellemző.

Egy óvónő

2012. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok, ha utánoz az nagyon jó jel.
2012. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Mindenki ezzel idegesít, hogy nem akar a többeikkel együtt játszni. Az fel sem merül senkinek, hogy ilyen tipusú a gyermek, és kicsit zárkózott-, csendes gyermek.
2012. jan. 20. 12:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el gyerekpszichológushoz vagy gyógypedagógushoz, mert orvos ehhez nem ért. Nem is értem, hogy lehet ilyen marhaságot mondani egyetlen tünet alapján, hogy húha, ez aztán autisztikus tünet. Szerintem ilyen a gyerek természete mint rengeteg más embernek is. Az autizmus teljesen már, tanultam róla eleget.
2012. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

www.koraifejleszto.hu

Ha meg akarsz nyugodni, vidd el ide a gyermeked, itt a szakemberek már egész pici korban meg tudják állapítani, hogy valóban autista -e a gyermek (de az alapján, amit leírtál, szerintem nem).

2012. jan. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én gyermekem autisztikus. Önmagában az, hogy nem játszik a többi gyerekkel, kevés, sok más tünet is van még. De a kérdésre válaszolva: ő pl. nagyon határozottan igényli, hogy felnőttek foglalkozzanak vele.

De lehetnek nagyon nagy különbségek. De a diagnosztizálás egy nagyon hosszú folyamat, mi most a közepén járunk, pedig már lassan egy éve járkálunk mindenfelé...

2012. jan. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen volt, sőt, ha hozzánk jött másik gyerek akkor is elsírta magát, senkivel nem tárgyalt sem a játszón, sem máshol. Most 3,5 éves, szeptember óta ovis, szépen beszokott, játszik a többiekkel, teljesen elmúlt ez az antiszoci viselkedés. Ha most mesélem valakinek, hogy ilyen gondunk volt korábban, akkor el sem hiszi.
2012. jan. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy a mi orvosunk folyton nyugtatott, hogy nincs semmi gond, türelem, majd be fog érni a dolog. Voltam gyerekpszichológusnál is egy konzultáción, de ő is azt mondta, hogy ez "belefér" ennyi idősen és óvatos, semmiképpen sem erőltetett szoktatást javasolt.

Mi 3 fős fejlesztésre jártunk Gekkóban több hónapig, ez rengeteget segített, nem a "fejlesztés", hanem a többi gyerekkel való kontakt miatt.


Az óvónőink pedig azt mondták, hogy a kiscsoportosok még csak hébe-hóba játszanak egymással, az igazi együttjátszás inkább 4 évesen kezdődik.


Minket a környezetetünk szekált néha, szomszédok, rokonok, ismerősök, hogy miért "ilyen" a gyerek. Egy darabig nyomasztott, aztán már durván hárítottam és kiálltam amellett, hogy a gyereknek ilyen a temperamantuma és kész, mert hát nekem is idő kellett azért ahhoz, hogy elfogadjam :)

2012. jan. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!