Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jó, ha "Istent játszanak" az...

Jó, ha "Istent játszanak" az orvosok?

Figyelt kérdés

Kérdésemet, bár provokatívnak tűnhet, nem szánom annak.


Adott egy család. Anya, apa, két kislány. Jön egy újabb baba, aki a születése közben oxigénhiányos állapotba kerül. Görcs, epilepsziás roham, lélegeztetőgép, idegkárosodás, gyógyszerre nem reagált, sorozatos tüdőgyulladás. Túléli. 90%-os sérültté válik.


Nyelési képtelenség, pislogás -, mozgási képtelenség, gyomorszonda. Soha nem fog tudni: beszélni, járni, ülni, enni, inni. Gyógyszerek: epilepsziára, vérnyomáscsökkentő, vízhajtó, gyomorvédő szerek...


Szóval a lényeg: Mindenáron meg kell menteni az életet?



2012. jan. 11. 07:26
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
45%

Igen

Az orvos semmit nem néz csak azt hogy megmentse és ez már mindegy hogy mi lesz utánna csak életben maradjon.


Volt egy cikk (2 éve egy baba újságban) amikor egy anya a terhesség alatt csak azt akarta (mint minden anya) hogy a gyerek egészséges legyen, mindegy mi csak egészséges. Aztán szülési komplikációk és a gyerek élet-halál között remegett. akkor az anya csak azt kívánta hogy életbe maradjon. Akkor már nem érdekelte az egészség csak hogy életben maradjon.


amúgy sógorom gyerekorvos, szerintem az egyik legrosszab részlegen van dialyzis (remélem jól írtam), vagy is itt minden gyerek élet-halál között van, mert aki már ilyen kezelést kap ök annyira betegek hogy vagy transzplantációra várnak vagy az sem segít már. de ö imádja a munkáját még karácsonykor is dolgozott. ö azért lett gyerek orvos hogy gyerekek életét mentse meg.

2012. jan. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itthon meg kell. Hollandiában, Belgiumban van mód mérlegelni. Ez egy borzasztóan nehéz etikai kérdés, erről az oldaláról most nem is beszélnék, de: amikor az orvos gyógyít, nem Istent játszik, hanem munkát végez. Ha nem teszi meg mindezt, akkor támadhatóvá és perelhetővé válik.
2012. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként: részletekbe nem mennék, mert nem tehetem. De a férjem orvos, a minap az osztályukról már rehabilitációra került ember (olyan állapotban került rehabra, hogy annyit vártak mindössze, hogy legalább a szemével tudjon kommunikálni) úgy ment vissza 6 hónap után kontrollra, hogy tudott járni és beszélni. Volt olyan nap, hogy le akartak mondani róla. Csodák vannak hála Istennek, és én bizony azt mondom, hogy nem tudom mi a jó döntés.
2012. jan. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
38%
Csodák vannak, de igen ritkán. Nem lenne szabad ilyen gyerekeket megmenteni, mint ahogy a nagyon koraszülött babákat sem. Soha nem lesz normális élete a családnak.
2012. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosnak ez a dolga, megmentse a gyerek életét. Illetve tudása legjavát nyújtsa.


Egyébként hány gyerek életét nem lehet megmenteni, ha Isten azt akarta volna hogy meghaljon, akkor meghalt volna ez a gyerek is, mint annyian. De Isten azt akarta hogy hassanak a kezelések és éljen.

Hiszen ha józanul végiggondolod, hány ember hal meg ha nem hatnak a gyógyszerek, sorozatos tüdőgyulladást kap..


Szóval az orvos végezte a munkáját, semmi Isteni nincs ebben. Ha hagyta volna meghalni, akkor meg azon sírna a család meg perelné az orvost, hogy nem tettek semmit.

Ilyen tragédia esetén bármi van, semmi nem jó. De azért már túlzás, hogy azért is az orvos a hibás, mert életben tart valakit és mindent elkövet.

2012. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
87%
Halva szuletett a baba es volt ujraelesztes? Amugy szerintem nem Istent jatszott ez az orvos, vannak torvenyek. Nem beszeove arrol, h ha akkor nem mentik meg a babat, ki sem derul, h mi lett volna vele, es akkor tamad a szulo. Nagyon nehez kerdes, nem lehet az orvost ezert hibaztatni. Egyszer mutattak a tv ben egy anyukat es masfel eves gyereket, aki 27 hetre, halva szuletett az anyuka toxemiaja miatt. Az orvosok 16!!!perc utan ujraelesztettek- ezt azert mar en sem ertem, biztos van erre is torveny, h ha halva szuletik, hany percig elesztheto ujra. A gyerek meg a nyalat sem tudja lenyelni, nem is akarom reszletezni, borzalmas.
2012. jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ti félreértettétek. Nem az orvost hibáztatta senki hogy megmentette a gyereket, mert nem is lehet. Nekik is meg van kötve a kezük. Nagyon nehéz dolog ez, mert mikor benne van az ember, nyilván azt mondja, hoyg mindegy mi lesz, csak éljen a gyerek. De ha belegondolunk, akkor ez sem neki, sem a családnak nem igazi élet, és nem jó. Aki pedig azt mondja hogy Isten akarta hogy éljen, akkor magyarázza már meg miért jó ez? Persze tudom, hogy erre is megvannak a demagóg válaszok, de én úgy gondolom hogy ha van Isten, akkor ilyenkor éppen nem nézett oda, és nem tudta mit csinál.
2012. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
Arra gondoltatok, h amikor megszuletik oxigenhiannyal, per pillanat nem is lehet tudni, h milyen maradando serulese lesz a babanak. Akkor meg, h ne mentsek ot meg? Melyik csalad, orvos tudna lemondani rola. A kerdezo meg nem is irta, h halva szuletett e a baba, volt e ujraelesztes? Nagyon sok oxigenhianyos baba gyogytornaval sok mindent be tud hozni, de ez kesobb derul ki. Azert gondolkodjatok el ezeken a dolgokon!
2012. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

Igen, azaz nem :) Nem az orvost hibáztatom, eszemben sincs. Egyik kérdéshez volt linkelve egy cikk egy családról, akiknél ez a szituáció és szimplán csak elgondolkoztam, hogy tényleg mindenáron az élet a lényeg és nem a minőségi/nem vegetáló élet?


Igen, az orvos arra esküdött fel, hogy minden tudását felhasználja a gyógyításra. De ki dönti el, hogy mikor beszélünk gyógyításról és mikor ......? Nem is tudom .... Két és félszeres édesanya vagyok, nyilván kívülállóként könnyű azt mondani, hogy kár volt az életbe visszahozni/életben tartani ilyen áron. És nincs is jogom ilyet mondani, nem az én és a családom életéről van szó! Ugyanakkor (mivel előttem áll még a harmadik szülésem) bármikor kerülhetek hasonló szituációba. Tudom, nem szabad ilyenekbe belegondolni, de mégis :)

Az édesanya a terhessége alatt ha kiderül, hogy sérült a baba, dönthet arról, hogy bevállalja vagy sem. Az ilyen helyzetet készen kapod, tessék, birkózz meg vele! Megmentik az életét, de ahhoz, hogy emberi életet tudj neki biztosítani semmi plusz segítséget nem adnak (a linkelt cikk is pont arról szólt, hogy segítsünk ennek a családnak).

2012. jan. 11. 11:14
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm babája egy nehéz szülés után oxigénhiányosan született (gyakorlatilag halva). Nem sírt fel, szülés után kómában volt napokig. Az orvosok mindent megtettek érte és szerencséjük volt. kisgyerek 100%-an egészséges, sőt a fejlesztések miatt kicsit meg is előzi kotrásait. Gyönyörű, okos...nem lehet tudni, hogy mi lesz a vége, így az orvos megmenti az életet.

Az már más dolog, hogy ha az életem minősége egyenlő a 0-val akkor miért nem dönthetek úgy én vagy a családom, hogy hagyjon meghalni.

2012. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!