Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit jelent az pontosan, hogy...

Mit jelent az pontosan, hogy "repked" a gyerek a kezével?

Figyelt kérdés

Olyan mintha kung-fuzna?

Autista gyerekeknél szokták ezt mondani.


2012. jan. 21. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem, hanem a két kezét felemeli baba tartásba, és a kézfejét rázza. Igen autistáknál jellemző ez a mozgás.
2012. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

De mit jelent a babatartás?

Az én kisfiam olyanokat csinál a kezével, mintha tai-chi-zna.

Végülis lehet, hogy csak repülőt reptet.

Azért kérdeztem rá, mert korábban aggódtam esetleges enyhe autizmus miatt, ami már elmúlt csak most furcsállom ezt a kézmozgást.

Akkor ezek sezrint ez nem repkedés?

2012. jan. 21. 21:16
 3/19 anonim ***** válasza:

A babatartást úgy gondoltam, hogy mikor kezdenek járni, és behajlítva felemelik a kezüket, vagy mikor fejük mellé felemelt hajlított karral alszanak ilyesmi. És a kezét rázza közben játszáskor sétakor, futáskor.

Mennyi idős a kicsitd ?

2012. jan. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A lányom 2 éves, ha hisztizik, vagy nem akar valamit akkor csapkod a kezével, maga előtt, mintha repkedne. Ez nem lehet az? Mik még az autizmus jelei? Aggódom.

Amúgy beszédes (szinte mindent mond, több szavas mondatokat is), vidám, megcsinálja amit mondok neki, egyedül eszik/iszik, szól ha kaka van. Mondjuk hisztis és szófogadatlan is néha. Remélem nincs gond.

2012. jan. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Én is ezt csináltam gyerekkoromban, de akkor még nem volt divat az autizmus. Sőt, még felnőttként is ezt csinálom, és ahogy utánaolvasgattam, sok tünet teljesen igaz rám :). Érdekes... nehéz diagnosztizálni, épp ezért szerintem túlaggódni sem kell.
2012. jan. 22. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval egyetértek.:)

Szerintem nagy divat minden gyerekre ráhúzni valami jelzőt, csak most a hiperaktív és az autista a legnépszerűbb. Azt is megmondom, miért: mert a legtöbb óvónőnek és tanítónak sajnos fogalma sincs róla, hogy mindkettő tünetegyüttes, és a tüneteket önmagukban nem szabad értékelni. Ha valami gond van a gyerekkel, pl. élénkebb az átlagnál, esetleg nehezen irányítható, akaratos, vagy csak szeret ábrándozni, furcsa mozgásformái, szokásai vannak, rögtön mondanak rá valami diagnózist. Bocsánat, ezt nem a kérdezőre értem, érthető, ha minden szülő aggódik, ha a gyerek "más". Én mint szülő és gyógypedagógus írtam ezt, sajnos ez a tapasztalatom. A legtöbb ilyen esetben nincs alapja a jelzőknek. Ha aggódsz miatta, vidd szakemberhez szerintem, ő nézze meg. De a leírásod alapján nincs vele semmi gáz.

2012. jan. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éves lesz a fiam, és most voltunk neurológián megkésett beszédfejlődés miatt, és vannak tünetek ami autizmusra utal. Pl. a repkedő kézfej. Bár mióta bölcsibe jár nagyon ritkán csinálja, kezdi elhagyni. Egy tünet szerintem még nem ad okot az autizmusra.
2012. jan. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Nem, a repkedés az repkedés, tehát "lebegteti" a két kezét - közben még esetleg ugrál, tátog, grimaszol is.

Nálunk ez volt az első tünet, amire mindenki csak legyintett, hogy "majd kinövi". Nem nőtte ki. Most már sokkal komolyabb problémáink vannak, és igen, autisztikus (beszélni gyönyörűen beszél, de rengeteg kényszeres vonása van, és szociális problémái - nem érti a gyerekek viselkedését, nem tud alkalmazkodni hozzájuk).

Most ott tartunk, hogy verem a fejem a falba, hogy engedtem magam elhajtani, mert jövőre lesz az utolsó évünk az oviban, és bizonyos dolgokban iszonyatosan le van maradva (finommotorika), miközben az IQ-ja 129, olvas, ír, elképesztő szókincse van, de nem fog tudni oviba menni, ha nem kapja meg azt a fejlesztést, ami "jár" neki. (A pszichiáter szerint úgy heti 3-4 óra fejlesztésre lenne szükség.) Márpedig egy megfelelő diagnózis hiányában nem fogja megkapni, és még nagyjából 3 helyre kell elmennünk ahhoz, hogy legyen SNI-s papírunk... nagyon bonyolult menet. :(

2012. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

Egyébként, akik szerint az autizmus "divat", azok gondolkodjanak már el egy kicsit...

Szerintetek én divatból választottam, hogy olyan gyermeket neveljek, aki nem néz a szemembe, nem adhatok neki egy puszit, akiről tudom, hogy valószínűleg soha nem lesz normális párkapcsolata?! Szívből kívánom, hogy soha ne kelljen megtudnotok...

2012. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
"de nem fog tudni oviba menni" - bocsánat, iskolába menni!
2012. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!