Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mikortól és miből lehet...

Mikortól és miből lehet tudni, hogy egy gyerek hiperaktív?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 18:58
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk 1 éves gyerekről már megállapítható???
2012. jan. 17. 19:17
 2/17 anonim ***** válasza:

[link]

oldalt vannak a tesztek.

2012. jan. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Eszedbe jutott, hogy a tiéd esetleg az?
2012. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát néha nem hagy nyugodni a gondolat az igaz!

1 éves, de folyamatosan megy, szalad, mászik.Hiába olyan álmos, hogy már majdnem leesik a feje, akkor sem akar aludni.Ha már meglátja a hálózsákját, akkor hisztiben tör ki.Sosem lehetett altatni!!!!Hiába vettem magam mellé, vagy simogattam a fejét az ágyban, egyszerűen nem aludt el.Csak sír, vergődik és menne és menne...Nem volt 7 hónapos, hogy már felállt, és 10 hónapos kora előtt el is indult, és pár napon belül már szaladt is.Mozgásfejlődése az tényleg gyors, de értelmileg nem igazán akar fejlődni.Tudunk pápázni, meg tapsolni és itt vége is van. :/ Egész nap magyaráz baba nyelven, de nagyon ritka ha valami emberi nyelvhez hasonlót hallok tőle!! :)

Most kitöltöttem a tesztet, amit az első válaszoló belinkelt, de szerintem a 0-7 éves kategória az elég tág..Sok kérdésre egy ilyen pici babával kapcsolatban nem is lehet válaszolni.Tegnap voltunk dokinál, és 9100grammos a kisasszony, nem tudom, hogy ez jó-e, de nem mondott semmit, úgy, hogy gondolom.Ja arról ne is beszéljünk, hogy a váróban a gyereket le se lehetett lőni...

Várok még 1 évet, akkor már majd kiderül mi van.Mert ahogy tudom a tanulás nehézsége is egy jel..

És a te babádnál/kis gyerekednél milyen jelek vannak?Miből gondolod, hogy az lehet?

2012. jan. 18. 17:26
 5/17 manyi 74 válasza:

Szia!

Az én kislányom 1,5 éves és ugyanezek elmondhatók róla.

Egy ilyen apró emberkének még az a dolga, hogy menjen,menjen...

Így nyílik ki számára a világ. Ebben az életkorban ez a normális, egyik gyerek fárasztóbb a másik szépen játszik.

Bőven van még idő kideríteni ha nem stimmel valami, türelem...

Üdv

2012. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Szerintem még korai. Felsőben tanító tanárként csak annyit tudnék ajánlani a fel-felcsipegetett tudásommal erről, hogy a tesztek, mások tapasztalatai a gyanút alátámasztják, de annyi hasonló többé-kevésbé ideiglenes viselkedési gond lehet egy gyereknél, hogy szakértő nélkül ne könyveld el a gyereket hiperaktívnak semmiképpen. Sőt az a legjobb, ha több véleményt is kérsz majd, ha nem változik a helyzet.
2012. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Szia!


Az én kislányom is ilyen volt, 2,5 év kellett mire az éjszakát átaludta, ma már jobban alszik, megesik, hogy délután is sikerül letenni. 2 évesen mondta ki az első értelmes szavait, 10 hónaposan járt, szaladt - most korrigálják a lábát, mert szintén nagy súlyú gyerekként a csontjai nem bírták a terhelést, a térde és bokája befelé áll - 1,5 évesen már biciklizett (szabályosan tekerte a pedált). Most 3 éves múlt és még mindig nem szobatiszta. A járására jellemző, hogy lábujjhegyen járt nagyon sokáig. A betegség ha lehet így mondani nem hiperaktivitás, hanem túlmozgásos figyelemzavar. Mi TSMT tornára járattuk, ahol nagyon kemény hetek után eljutottunk oda, hogy hajlandó volt egyáltalán figyelni ránk, mert addig csak ment és ment se látott se hallott. Voltunk korai fejlesztőben - nagyon nem vált be!!!!!

Most terápiás lovaglásra jár, ami szintén nagyon sokat segített. Megtanulta elfogadni, hogy türelemmel és szeretettel kell közelíteni a többiek felé. Kegyetlenségnek tűnhet de mi bölcsibe adtuk 2 évesen, ami szintén nagyon sokat segített és ami még jó módszernek bizonyult, a sarokbaültetés. Sokszor még agresszív, mert nem tudja másképp levezetni a dühét vagy nem tudja kifejezni magát, de kezelhető lett. Igaz, tud kellemmetlen helyzeteket teremteni, de megtanultunk nevetni ezeken! :)

Sok sikert nektek és remélem nem ugyanez a gondotok, mert ez iszonyat erő, kitartás és pénz kérdés!

2012. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az én lányom is pont ilyen volt, mint a tiéd. Aztán nagyobbacska korában, mindig rettegni kellett milyen baleset éri, mert mindenre felmászott, hajmeresztő, veszélyes ötletei voltak. A pedagógusoknak megoszlott a véleménye, volt, aki azt mondta, hiperaktív, volt aki szerint egyszerűen eleven. ( Egyébként valóban bármelyik eleven, szétszórtabb figyelmű gyerekre ráhúzható ez a fogalom, ami szerintem elég elítélendő, főleg, ha még gyógyszerrel is kezelik, amivel gyakorlatilag drogossá teszik a gyakran egész kicsi gyerekeket...!) Nem azt állítom persze, hogy ilyen betegség nincs, de pusztán csak azért mert túl "pörgős", még nem hiperaktív.

Na, és hogy szavam ne feledjem, lányom ma 14 éves, és olyan lusta lett, mint a föld....:)

2012. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én gyerekeim is elevenek voltak ennyi idősen. Igen, a "addig vagyok ébren, amíg össze nem esem,", az figyelmeztetőjel lehet, ha társul mellé az agresszió.

Azért vagyok ennyire biztos benne, mert 9 gyermekem van, és van közöttük már 22 éves is, a legkisebb most 10 hónapos.

Ha esetleg azt megpróbálnád, amikor ennyire nem akar lefeküdni, hogy az öledbe veszed, és mesélsz neki, na nem mesekönyvből, hanem saját kút fejedből, az nagyon sokat segíthet.

Nem kell feltétlenül mesét kitalálnod, elég ha a napi eseményeket mondod el neki. Én, kaptam egy nagyon jó könyvet, amit a 9 gyerek után is nagyon szívesen olvasok. Ha szeretnéd, írj magánban, és elküldöm.

e-mail: gubajanosne@gmail.com

Még egyet javasolnék. Ha ennyire nagyon túl mozgásos a kislány, akkor érdemes lenne neki B1 vitamint adni, mert a B1 vitamin, lelassítja az agysejtek gyors mozgását.

És, ha a sejtek lassabban mozognak, akkor a gyermek is lassabb lesz. Még mielőtt azt írná bárki is, hogy ne kuruzsoljak, az én fiamnak az ideggyógyász szakorvos írta elő, hasonló problémák miatt!

Viszont, szerintem a szeretetnél jobb orvosság nincs!

Én nem ültetném feltétlenül sarokba!

Nem a gyerek nevelés csúcsa!

És, a verést sem részesíteném előnybe!

Tehát, ha gondolod, írj magánba, és elküldöm a könyvet!

2012. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

A hiperaktivitás nem azt jelenti, hogy a gyerek sokat mozog (mert minden gyerek sokat mozog, az a dolgok, ha nem mozogna, akkor lenne gond!), hanem akkor is jár keze-lába, ha nyugalmi helyzetben van (tehát ülve, fekve is, sőt, sokszor még álmában is).

A hiperaktív gyereknek az önkontrolljával is gondok vannak: közbeszól, amikor nem kéne, előbb cselekszik, aztán gondolkodik, nem látja előre a tettei következményeit.

Nagyon röviden így lehetne összefoglalni. Ezek a dolgok viszont legkorábban óvodában derülnek ki, de iskolás kor előtt (ha nincs komoly gond, vagy más tünetek is), nem nagyon szoktak címkézni.

2012. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!