Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetséges az hogy a lányom a...

Lehetséges az hogy a lányom a óvodába menés előtt elkezd majd beszélni?

Figyelt kérdés
A kislányom 2 éves elmúlt.Azt tudni kell róla hogy corpus callosum hiánnyal született gyógytornász sokat foglalozott vele hogy a mozgását behozza már elég ügyes.Én tanitom neki az evést meg hogy egyedül tudjon inni.de a beszédével bajban vagyok mert azt észre veszem hogy ha mondok neki valamit egy szót figyeli a számat de nem mondja utánam de már sokszor ismételtem ugyanazt.Mit tegyek még hogy tanulja a szavakat?
2012. jan. 22. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 és fél éves, makk egészséges de elég keveset beszél, és nem ismétli a szavakat utánam, ha akarom:) Azért már elég sok mindent mond, de beszédnek még nem nevezném:) Tehát Gondolom, ha egyéb gondok miatt egyébként is nehezített a beszédfejlődés ez még inkább kitolódhat, ezért nem érzem targikusnak. A gyerekorvos, vagy bármilyen fejlesztő pedagógus véleményét kellene kikérni, hogy szükséges-e ezirányú fejlesztés. Egyébként néhány hét alatt is meg tud lendülni egy-egy képesség fejlődése:)
2012. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lakatos Katalin: Állapot- és mozgásvizsgálat

[link]

TSMT és/vagy HRG-terápiák is hatékonyak lehetnek.

www.bhrg.hu

2012. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta. Keress TSMT vagy HRG terápiát. mindkettőt lakatos Katalin dolgozta ki, az egyik szárazföldi, a másik speciális vízi torna. Semmi köze a szokásos babúszáshoz.

Fordulhatsz a Beszéd- vagy a Tanulási képességet Vizsgáló Szakértői bizottsághoz, vagy korai fejlesztő központhoz is. A gyógytornász nem mondta ezeket?

2012. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, Lakatos Katalin, nagybetűvel.
2012. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már fordultam tanulási bizottsághoz is de az még egy éves kora elött volt a mozgása miatt mert akkor még nem sokat csinált de azt már behozta söt rendeltek ki hozzá gyógytornászt is aki a mai napig sokat segit neki és javasolja miket tanitsak neki
2012. jan. 23. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!