Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 27 hónapos kisfiam mikor fog...

27 hónapos kisfiam mikor fog már végre elkezdeni mondatokban beszélni?

Figyelt kérdés
22 hónaposan született tesója, de addig sem törte magát a beszéd terén. aztán 24 hónaposan pár nap leforgása alatt lett kb 10 új szava. Azóta néha-néha mondogat új szavakat, van olyan amit kristály tisztán, de van amit csak mi értünk meg. Annyira szeretném már h ő is mondatokban beszéljen mint a társai. Sokat mondókázunk, cumi egy hónapja már teljesen nincsen. El vagyok keseredve teljesen. Szerintem ő sosem fog mondatokban beszélni. Teljesen megérteti magát, azzal nincsen baj. Mióta nincsen cumi egész nap be sem áll a szája, de csak azokat a szavakat ismételgeti, amiket tud. Kb 30-40 szót (vagy a szavak 1-2 betűjét) mond. Forduljak szakemberhez?
2011. dec. 5. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:

türelem, türelem..(nekm az egyik 3 évesen lendült bele)

addig is iratkozz be egy nyelvtanfolyamra -olyanra, amit még nem tanultál, mondjuk arabra?: vagy ami tetszik, és figyeld, mikor fogsz érteni és folyamatosan beszélni:))

Hihetetlen nagy munkát végeznek a kicsik 3 éves korukig

2011. dec. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, értem, hogy miért mondod a nyelvtanfolyamot, de azzal sajnos a kisfiamon nem tudok segíteni.
2011. dec. 5. 22:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha négyévesen sem beszél mondatokban,akkor izgulhatsz. Általában 3 éves kor után mondanak rövid,pár szavas mondatokat. Sok gyerek 27 hónaposan még ennyit sem mond,mint a tied.
2011. dec. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 30 hónapos.Az ABC betűit ismeri,de mi is csak a kétszavas közléseknél tartunk.Én 2 évesen vittem fejlesztőbe és ott különböző tornákat,gyakorlatokat,játékokat javasolnak.A fiamnak a beszéd mozgató izmok gyengék.Havonta járunk kontrolra.Szerintem vidd el és megnyugszol,hogy időben léptél és ott a szakember megmondja,hogy mi a helyzet.
2011. dec. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kedves utolsó! Mik a beszédmozgató izmok? És az hogyan derült ki, h azok a gyengék?

most próbálom minél többet mászatni, mert az tudom h az fontos. mászott amúgy de nem sokat, kb 3 hónapot.

direkt vettünk neki alagutat és most abban mászik minden nap.

2011. dec. 6. 10:08
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyit h milyen fejlesztőbe vitted?
2011. dec. 6. 10:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Motoros fejlesztő gyakorlatok

Ajaktorna - kerekítés, terpesztés, pattintás, zöngésítés, zöngétlenítés

Nyelvtorna - szájtéren kívül (cica nyalogatás) és szájtéren belül, fogsor mögött

Ajak és nyelvtorna kombinálása

Fúvógyakorlatok és lágyszájpad gyakorlatok - gyertyafújás, szappanbuborék, célba fújás stb.

Légzés - szövegmondás, rövidebb, hosszabb ki- és belégzés

Ritmus - minden játék egyben a ritmusfejlesztést is magában foglalja, a szájtornát ritmusra gyakoroljuk

II. Oldó - lazító gyakorlatok


III. Auditív fejlesztő gyakorlatok

hangutánzók

hangfelismerők

hangot, ritmust differenciálók, fonémahallást fejlesztők, analizálók, összehasonlítók

IV. A koordinációt, folyamatosságot, az aktív élő beszédet elősegítő gyakorlatok - mindezeket a testnevelés, mozgásos, énekes bábozható játékok keretében lehet gyakorolni.

Most néztem,hogy a pontos megnevezés:Érd Nevelési Tanácsadó.Mint írtam az értelmi képességével nincs gond,mégis egy nagyon komoly szakember szokott vele foglalkozni.Ferencz Éva.Ezt csak azért írom,hátha utána akarsz nézni a neten.

2011. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja ilyeneket mond: kamion-kimimimo,szeretlek-tetetete,szita-tita,sajt-ta,fa-ta,fóka-kóka,stb.Mindent mond utánunk,de eléggé K és T-sen.Ringatni kellett volna,de én nem tudom.Görgetni,bukfencezni,ugrálni(sokáig nem ugrált)pl.gördeszkán gurigatni.
2011. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!