Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Igaz, hogy ha a pici babának...

Igaz, hogy ha a pici babának kimarad a mászás, később problémái vannak az írásban?

Figyelt kérdés

Azért itt teszem fel a kérdést,mert arra lennék kiváncsi,hogy akinek már problémája van nagyobb gyerekével pl. az írásban,hogy az a gyerek mászott-e?

Tényleg van a két dolog között összefüggés?


2009. máj. 29. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Igen lehet belőle probléma. Legalábbis fejlődéspszichológiából ezt tanultam. A mozgásfejlődés és a pszichés és kognitív fejlődés nagyon egymásra épül, emiatt fontos az, hogy a pszichomotoros fejlődés minden szakaszán átmenjen a gyerek.Ha nem így történik később gyakran előfordulnak különböző tanulási nehézségek, sajnos(diszgráfia, diszkalkulia, diszlexia stb). Az nem gond, ha nem pontosan abban a sorrendben történik, hogy forgás, kúszás, mászás, felállás, járás. Sokszor hamarabb feláll a gyerek, mint ahogy elkezd mászni és még akár lépegetni is elkezdhet a tárgyakba kapaszkodva, de rá kell jönnie a mászás technikájára is.
2009. máj. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Úgy veszem ki a szavaidból, hogy a babádnál felcserélődtek egy picit a sorrendek. Egyáltalán nem jelent gondot. Én egészségügyis vagyok, azt mondom annak a legjobb, aki nem tud a témáról semmit. Hidd el nekem nagyon szép, okos babád van, aki egyelőre lusta mászni :) Majd fog, ezen ne aggódj. Ráadásul én nem hiszek ebben a fejlődéslélektanban. Az általános és személyiséglélektant is sületlenségnek tartottam, de ezt a fejlődéslélektant végképp. Sok pszichológus, sok véleménnyel, amiből végül össze van kovácsolva egy elfogadott és elnevezték fejlődéslélektannak :) Mivel azt írtad pici a babád így szerintem sorrendcseréről lesz szó, hamarabb tanul meg járni, mint mászni. Ne félj semmi baj sem lesz :)
2009. máj. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Elvileg így van, én is így tanultam. Gyakorlatilag az öcsém sosem mászott, és nem lett vele semmilyen baj az iskolában.
2009. máj. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

A barátnőm kisfia előre nem mászott csak tolatva és elég sokára kezdett el menni. Diszlexiás lett és koordinációs problémái vannak a gyereknek, 10 éves most és sokat szenvednek vele. Szerintem ha van ilyesmi probléma, a mászással és fejlődésével, egy mozgásterapeuta vagy gyógytornász segíthet. Így elkerülhető ill. megelőzhető a kamaszkori probléma a tanulásban.

2009. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Szia, nem hiszek ebben, vagy ha igen, akkor biztosan van olyan gyerek is, aki végig sorra megy a dolgokon és mégis tanulási nehézségei vannak.

Az én véleményem az, ha valaki foglalkozik a gyermekével és meg tudja neki tanítani, hogy legyen elvárása saját magával szemben, az a gyermek sikeres lesz az életben. Sok múlik a szülőkön. Ha nem mászik, nem baj. Ha nehezen ír nem baj, majd lehet éppen sikeres zenész lesz, vagy éppen grafológus :O)

2009. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
80%
Én javaslom, hogy keress egy gyógytormászt - én leginkább a Dévény-féle tornát ajánlom. Igen, van bizony összefüggés a mászás és a későbbi tanulási és egyéb problémák között. Nem törvényszerű az összefüggés, de az esetek legtöbb százalékában bizony kimutatható a kapcsolat ezek között. Ugyanis a mászással, annak megtanulásával és gyakorlásával aktivizálódnak azok a keresztezett agyi, központi működések, amelyek majd pl. abban is szerepet játszanak, hogy a gyermek mennyire lesz képes a vonalrendszerbe beírni a betűket és a négyzetrácsba a számokat. Én, mint logopédus és tanító azt javaslom, hogy igenis keress fel egy "dévényes" gyógytornászt, aki segít ebben. Nem szabad ráhagyni, mert bár lehet, hogy később magától mászna, de mi van, ha nem!? És ne akkor kelljen sopánkodni, sajnálkozni meg kapadozni, amikor már feltorlódim esetleg több probléma.
2009. máj. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
8 hónapos a kislányom. El van egyáltalán maradva a mászással?? Már most vigyem gyógytornászhoz?
2009. jún. 1. 10:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 8 hónapos, nem mászik, csak forgolódik hasról hátára és fordítva és nem kúszik.

a nagyobbik lányom 10 hónaposan kezdett el mászni, 10 hónaposan állt fel, 12 és fél hónaposan indult el magától. Nem tudom, hogy ez jó vagy nem ,most 7 éves lesz szept.ben, a tanulás megy neki, igaz vannak jóval ügyesebbek nála. Sokszor nagyon bamba, kis ügyetlen, sokára tanult meg biciklizni, járt korizni de nem tudta megtanulni, a görkori úgyszint, nem tudom, hogy minek tudható be, de elfogadom, hogy ilyen természetesen.

2009. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Ez így igaz, mert az, hogy kimaradt a mászás, utalhat erre a későbbi problémára.

Az orvos nem mond semmit???!!!!

Szerintem is vidd gyógytornászhoz(Dévény-torna), mert az segít!

2009. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
SZia! Hány kg a kisbabád? Mert az én elso gyermekem aki fiu soha nem mászott,most 10 éves és utya baja sincs!A második gyermekem kislány ,most 18 hónapos és 11 hónapos korában kezdett el kúszni mászni.Rá egy olyan 3 hónapra csak térden volt hajlandó kozlekedni kúszás mászás helyett,és 18 hónaptt már betoltve elindult!Ja és persze egészséges nagyon szépen fejlodo okos,ugyes baba!!!Azért kúszott mászott sokara mert nagyon dagi volt.8 hónaposan 10kg volt.
2009. jún. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!