Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kérhetem pszichológus segítség...

Druida43 kérdése:

Kérhetem pszichológus segítségét egy 17 éves fiúhoz?

Figyelt kérdés
Férjem elöző házasságából született 17éves fia is velünk él,valamint az én két lányom,13,16évesek.Nem elöször fordul elő,hogy a kisebbik lányomat kukkolja a fiú...sőt,a szennyesben levő bugyijainkat eddig kétszer találtam meg a párnája alatt.Egyszer már találtam takarítás közben a fiúnál egy tampont,ami...hát hogy is írjam,..sz...ros volt.Találtam már olyan levelet a fiúnál,hogy ő meg fogja dugni a kislányomat..stb.Szerintem a srác szexuálisan aberrált...az apjának hiába szólok,nem szól rá,és nem beszélget el vele.Most meg ismerősöktől hallom vissza,hogy a fiú engem meg akar ölni,sőt egy másolatot is kaptam erről.az ismerősétől...hogy elvágja a torkom.A kislányom már fél tőle..én meg arra gondoltam,hogy nagyon elverem,mert senki nem tesz ellene semmit,hiába szólok bárkinek.Asrácnak már sokszor mondtam,hogy fejezze be,szépen kértem,de hasztalan.Teszem hozzá kisegítő szakképzőbe jár,diszleksziás,és visszamaradott.Na de nem kell egy lassan felnőtt embertől mindent eltűrnöm??Mit tegyek?Megüthetem e ha védeni akarom magam vagy a lányomat?Amúgy meg még a fürdésre se lehet rávenni,,van hogy egy hétig nem fürdik és nem lehet rászólni,mert agresszíven szól vissza....sok dolog van ami nem fér el ezen az oldalon..
2012. jan. 31. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Tehetsz feljelentést gyermekvédelmi szolgálatnál.
2012. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ez nagyon durva amit leírsz.Pszichológushoz is csak úgy vihetnéd ha ő menne,akarna menni.A két lány a te gyermeked nem közös jól értem?Az apjának hiába szólsz nem tesz semmit ez felháborító,milyen apa lehet az ilyen?Majd akkor ha valami történik esetleg felébred?Mióta éltek együtt így?Biztos hogy a fiúnak orvosi segítség kell,de az apja mindenképp el kell hogy beszélgessen vele.Bár ahogy leírtad ha a fürdésnél se tudtok rá hatni falra hányt borsó.Az anyja hol van?Megütni nem javaslom,oka van hogy ilyen,ha megütnéd olaj lenne a tűzre.De én a Te helyedben elgondolkoznék hogy lakjak-e velük egy lakásban,már a lányok miatt is.Nekem nem kéne ilyen férj,és a gyermekem állna és áll is az első helyen nálam,azt védeném.Ha látnám hogy veszélyben van akár testileg vagy lelkileg nem tenném ki ennek.
2012. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van...4éve élek együtt a férjemmel,a fiút még a férjem kérésére vettük magunkhoz két évvel ezelőtt.Azóta van sok probléma a fiúval mióta az anyja visszaköltözött a faluba...azt hiszi a gyerek,hogy az anyja megint összejön az apjával...pedig azt már megmondta neki az apja,hogy ide vissza nem jöhet,mert állandóan csalta,anyagilag kihasználta őt...csak ezt nem fogja fel...most az anyja élettársa öngyilkos lett,egyedül van a férjem kislányával,az első házasságából született nagylányával annak gyerekével,valamint az élettárstól született kislánnyal egy egyszobás kis házban.De az biztos,hogy ha a férjem nem lép ebben az ügyben,és mégegy ilyen este lesz,akkor itthagyom...
2012. jan. 31. 15:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Hát érdekes családi viszonyok úgy látom,és lehet a fiú ennek az áldozata.Nem tudtok leülni vele beszélgetni?Persze miután beszéltél a férjeddel.A nevelt fiad nem találja a helyét,és kamasz korban érték dolgok amit lehet nem tud feldolgozni.Nemsokára nagykorú is lesz,nem tudtok tenni semmit.Én családsegítőt kérdezném meg.
2012. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez szörnyű és szomorú.

Adjátok be egy otthonba, mert nem alkalmas rá, hogy normális emberek között éljen. Komolyan beszélgess el erről a férjeddel.

Ha erre nem hajlandó, én a helyedben elköltöznék, de nem tenném ki ilyen veszélyeknek a lányaim.

Na meg én sem akarnék egy elmebeteggel együtt élni. Sosem lehet tudni mikor kattan be súlyosan.

2012. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen menj el a helyi családsegítőkhöz. Mi Bp. II. kerületben fantasztikusan sok segítséget kaptunk tőlük. Ingyenes szolgáltatás, jó szakemberek sok területen... Kezdj náluk. De minél előbb. Nálunk biztosan van jogi tanácsadás is. És megvallom, én is hajlok arra, hogy az apától fiával együtt meg kéne szabadulnod... De nyilván van láthatás... és egyebek. Nem irigyellek.
2012. febr. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!