Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Pszichológus kell 2 éve...

Pszichológus kell 2 éve kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Régebben 2-3 hónaponként tört rá egy-egy hisztiroham, de mindig akkor, mikor nem tudott elaludni a foga miatt, vagy felébresztették a délutáni alvásból. + hete felhúzták a bőrt a kukiján,nagyon szenvedtünk vele... 2 hete mindennaposak az őrjöngőrohamok, és odáig fajulnak, hogy 2 kézzel esik nekem, karmol, csíp... De olyan dolgokért, hogy pl. nem akar pizsamát vagy zoknit felvenni... Ez már sokkal több, mint dackorszak. Teljesen magán kívül van,mint aki ijedtében harcol vmi szellemmel... Eldöntöttem már, hogy szakemberhez viszem, de hogy működik ez? mit tud kezdeni egy pszichológus egy 2 éves kisfiúval? És mennyibe kerül?
2010. nov. 17. 23:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
7%
nem kell doki,minden 3.gyerek ilyen.Majd kinövi vagy megnevelhetnéd,ahelyett h itt netezel,amit a férjed fizet(oh,bocs te is fizetsz ,a segélyből):)
2010. nov. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%

szia

védőnővel beszéltél már erről,próbáld meg a gyerekorvosotokat is megkérdezi,lehet,hogy fáj a fütyije,az előzővel pedig ne törődj mindenki saját magát minősíti.amúgy én fiam kb 1,5 évesen csinált néha ilyen karmolósdit de ilyenkor mindig megfogtam a kezét finoman és nyugodtan de határozottan közöltem vele,h anyának ez fáj nem szabad ilyet csinálni.nála valahogy abbamaradt pár alkalom után.

2010. nov. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kristen87!

A hozzászólásod tökéletesen minősít téged. Nagyon remélem, hogy nem erre a stílusra fogod majd nevelni a gyerekedet.

A kérdező kulturált volt, te ellenben a legkevésbé sem. Csak azért mert nem jött össze a randi, vagy az éjjel nem azt kaptad, amit szerettél volna, ne aggódó anyukákon töltsd ki a frusztrációdat.

A kérdező nem tudja valóban, hogy okos vagy-e vagy sem, csak következtet a hozzászólásod alapján (teljesen helyesen), hogy túl okos nem lehetsz. Vajon mi lehet a foglalkozásod? Nyilván semmi, mert a stílusodból ítélve az emberekkel való kapcsolatod sem igazán tökéletes. Így nem csoda, ha senki nem akar veled dolgozni.


Milyen meglepő, hogy a megjegyzésesen felhúzta magát a kérdező (látod, ezt is lehet intelligens ember módjára kifejezni), amikor olyan dolgokban osztod ki, amikhez semmi közöd, és amiben még igazad sincs. Lehet elfogadná a kritikát, ha értelmes embertől jönne, nem egy toporzékoló, hisztériás kislánytól.

Valóban borzasztó rossz anyja lehet a gyereknek, amiért aggódik, és szeretné szakember véleményét kikérni arról, hogy normális ami történik a gyerekkel. Véleményem szerint ez inkább felelősségteljes szülői gondolkodás, mint a tiéd, főleg, mivel ő ismeri a gyerekét, te meg nem. Ha valóban lenne eszed, belátnád, hogy lehet más oka is annak, ha egy gyerek így kifordul önmagából. Valószínűleg csak egy durvább dackorszak, de te ugyan honnan is tudnád ezt látatlanban megítélni?

És bármilyen furcsa, a tapasztalatok, és a tanácsok évezredek óta fontos részét képezik a gyereknevelésnek. Persze honnan is tudnád ezeket...

Babós anyukafélék? Nyuszika, te tényleg nagyon frusztrált vagy, szerintem kérd meg a kérdezőt, vigyen téged is magával, amikor mennek a pszichológushoz, mert nagyobb szükséged lenne szakember segítségére, mint a gyereknek.

Végezetül, az utolsó mondatodhoz annyit tennék hozzá, hogy te már csak tudod. A szüleid helyetted is csinálhattak volna inkább kisszéket.


Kérdező, bocsi az offért, de ez kikívánkozott. Majd frusztrált liba kisasszony visszatér, és lepontoz:) De ez legyen a legnagyobb öröme az életben.

2010. nov. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
49%
utolsó vagyok. Így már kevésbé van értelme a hosszú hozzászólásnak, de az üzenetet remélem vetted kristen87. Hiszen te úgyis tudod milyen ostobaságokat írkáltál.
2010. nov. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%
Mi is így vagyunk a 2,5 éves fiunkkal.Bár ő is már régóta ilyen volt,de mostanra már katasztrofális.Reggel az öltözködés ordítással működik csak.Mondjuk engem nem bánt,de az apját állandóan megmarja,megcsípi,de utána,mintha megbánná és sír.Nem tudom...Az igaz,hogy jön a foga,de alapjában véve ilyen ...akaratos,hisztis,irigy,ha más gyerek jön hozzánk,akkor nem akarja,hogy játsszon a játékaival és szinte állandó az üvöltés,pedig mindig azon vagyunk,hogy osztozkodjon,ne verekedjen,de nem megy...Mondjuk nekünk ez 2 évesen kezdődött és most még rosszabb,csak azt nem tudom,hogy ennél még lehet e még rosszabb...?
2010. nov. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
63%
Ja,és ő is annyira tud apróságokon őrjöngeni,hogy félelmetes,szinte sokkot kap és kiizzad.Nem játékért,ha bemegyünk egy boltba,hanem például ha zoknit akarok húzni.Legalábbis még a játékboltos hiszti nem volt.
2010. nov. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

köszönöm!


Egyébként én nem tudom, mit válaszolt az első, mert vszínűleg a rendszer már törölte. De nem is fontos...

Ma reggel beszéltem a védőnővel, ő is azt mondta, ez az egészséges személyiségkibontakozáshoz hozzátartozik, persze nem általános jelenség. Szerinte nem kell pszichológus, csak kitartás, következetesség, és szigor, de persze érezze a gyerek, hogy szeretem. Hát, ezt eddig is így csináltam, de még várok egy picit, megpróbálok neki pl. válaszlehetőséget adni, ma pl.ez bejött: nem akarta a pelust, így választhatott, melyiket vegyük fel (még pelusba pisil és bilibe, félúton vagyunk a szobatisztaság felé). Tehát megpróbálok én is kompromisszumot kötni, ahol lehet, de amiben nem, akkor ott jön a "bünti", következetes maradok... Azért még várok véleményeket, a sorstársaimnak meg kitartást! köszönöm még 1X!

2010. nov. 18. 14:12
 8/27 anonim ***** válasza:
13%

kedves 08:31-es!


Előszöris:soha nem pontozok le senkit!Véleményt alkotni vagyunk itt ki-ki a maga módján.Másodszor lehet h iskolázottabb vagyok és a munkám is többet ér a társadalomnak mint a tiéd.Harmadszor,azt tanácsoltam h ki fogja nőni.Nos,mit írtak a többiek és a védőnő mit mondott?Negyedszer nem vagyok sem kislány,hisztis,frusztrált és köszönöm a szexuális életem tökéletesen működik.Ötödször,céloztam a netre ill. arra h ezt bárki meg tudja csinálni(gyereket),ami igaz is.Lehetséges h annak a gyereknek sokkal több figyelem kellene és nem azzal kéne ellennie h itt pötyögtet.Na,ennyit erről.Lehet lepontozni,uhh,bele fogok halni.

2010. nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
49%

Én sem pontozok, mert nem tartom mérvadónak a százalékomat. Lehet hogy iskolázottabb vagy és a munkád is többet ér a társadalomnak mint az enyém, de ez azért kevéssé valószínű. Inkább úgy mondanám, kicsi a valószínűsége.

És végezetül: nem a tanácsoddal volt gond, hanem a stílusoddal. Már megbocsáss, de ha értelmes embernek tartod magad, akkor erre te is rájöhetsz.

Kizártnak tartom, hogy hasznos lehetnél ezzel a stílussal bármelyik közösségben, de valószínűleg csak egy anonim oldalon van ilyen nagy szád. Elég álszent dolog, de nem vagyunk egyformák. Szerencsére, teszem hozzá.


És javaslom, csiszolj a stílusodon, mert a stílus maga az ember, és ha egyszer elrontasz valamit, és lehull az álarcod, sokan fognak döbbenten tekinteni arra, aki mögötte van.

Én személy szerint nagyon sajnállak téged. (tudom, nincs rá szükséged, nem is tartom fontosnak, hogy én elégítsem ki akár az ilyenfajta szükségleteidet, félre ne értsd)

Csak szánlak, és kívánom, hogy változtass, mert így nem sok jó vár rád az életedben.

2010. nov. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
34%

kristen87 válasza:


nem kell doki,minden 3.gyerek ilyen.Majd kinövi vagy megnevelhetnéd,ahelyett h itt netezel,amit a férjed fizet(oh,bocs te is fizetsz ,a segélyből):) Ezt írta az első

2010. nov. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!