Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet büntetni egy 4...

Hogyan lehet büntetni egy 4 éves kisgyereket?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 5. 22:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
probáld neki ész érvekkel elmondani,h nem szabad és mért nem ha nem érti meg, akkor azt csináld hogy (mondjuk nagyon szereti a csokit minden nap kap egy kicsit,és avval büntesd h egy héten keresztül nem kap semmi csokit és a boltba se veszel neki).motválni kell h ne kövesse el legközelebb,és ha ütés helyett a tetteinek - akár ilyen is - de következményei vannak akkor megfogja érteni. megvonással lehet tanitani. nem szabad a gyereket ütni mert félni fog(tapasztalatbol mondom,engem anyu ütött és félek töle és nem merek neki elmondani semmit,mert félek,h ütés lesz ezt ne kövesd el. beszéld meg először vele és utána vegyél el tőle vmit amit szeret.ez menni fog.
2008. ápr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk van egy "butaságláda", ha valami rosszat csinál, akkor abba kell egy játékot betenni és csak úgy lehet újra az övé, ha segít Anyának teregetni, teríteni stb, vagy a Huginak segít valamiben, vagy csak valahol jól viselkedik.

Remélem, segítettem kicsit. Nálunk jól bevált!

2008. ápr. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Meg kell vele értetni, hogy miért rossz az amit tett. Én azt csinálnám, hogy ígérnék valami jutalmat, ha legközelebb hasonló helyzetben nem teszi meg azt, ami szerintem helytelen. Én nem adnék büntetésből házimunkát, mert nem szeretném, ha azt érezné, hogy ez valami kínzás, inkább szeretném arra szoktatni, hogy a házimunkában segíten egy természetes dolog. Igyekeznék megtudakolni, hogy miért volt "rossz" és hagyni, hogy ő maga jöjjön rá, hogy miért helytelen az, amit csinál. Illetve a büntetést is vele együtt beszélném meg. Pl. úgy, hogy amikor már a beszélgetésben eljutottunk oda, hogy már ő is belátja, hogy nem volt jó, amit tett, akkor megkérdezném, hogy szerinte mit is érdemelne. Vagy nálunk az én gyerekkoromban elég hatásos bünti volt, hogy nincs tévé két napig, meg hasonlók.
2008. ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket! Én úgy vettem észre, hogy nálunk a megvonás nem annyira hatásos módszer, mert pl. ha elrakom a kedvenc játékát, akkor még mérgesebb lesz, és még kevésbé fogad szót. Ez a "butaságláda" viszont aranyosnak tűnik, igy talán jobban elfogadja a gyerek a büntit, ki fogom próbálni.

A kisebbik fiamnál (2,5 éves) még bevált a büntetőszék (le kell ülnie egy kis sámlira) addig, amigy lenyugszik, és megfogadja, hogy jól fog viselkedni. Ezt az ötletet egyébként a nagyobbik fiam adta, azt mondta, hogy az oviban ültetik le őket a büntetőszékbe, ha rosszak, vagy ha csányán beszélnek. Itthon viszont ha leültetem, akkor csak vigyorog, és ugyanúgy folytatja a rosszalkodást.

2008. ápr. 6. 13:49
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a jutalom oldaláról fogom meg a 4 éves fiamat, kartonból kivágtam csillagokat, kapott egy dobozt, és ha szót fogad, jól viselkedik stb., kap egy csillagot. Ha összegyűlik 10 db, akkor azt beválthatja matricára (ezt szereti nagyon). Ha nem fogad szót, akkor mindig elmondom, hogy most kaphatott volna csillagot... nálunk működik, bár a fiam eléggé "lányos" lelkületű :)
2008. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

mert tudja nálad meddig mehet el.


pl nekem van egy barátnöm vele napi szinten talizunk. a gyereke 2,5 éves. üti az anyját üti az apját, minden olyat megcsinál amit nem lehet. teljesen félre nevelik. én oda megyek szépen eljátszika z ölembe ül, ha vigyázok rá sem hisztizik akár hova eltudok vele menni, még a játék részlegen sem csapja magát földhöz a barátnöm meg minden bevásárláskor egy halom játékkal jön haza.

tudja hogy ha rám nem emelhet kezet, már sokszor probálta de én egyböl lefegyelmeztem és mondtam neki csúnya dolog és ha még egyszer elöfordul akkor nem játszom vele nem jöhet velem. DE én ezt be is tartom, ha legözelebb csap akkor játszhat egyedül vagy akár otthon hagyom ha felvan öltözve is és nem viszem magammal. a boltban tudja hogy veszek neki egy pici csokit amit én választok ki de ennyi ha elkezd másért sírni akkor azt mondom neki ha a csoki nem jó akkor semmi sem lesz. volt hogy üres kézzel jöttünk ki a boltbol de legközelebb jó volt a kis csoki is.


pl a barátnöm kint tartja a porcelán figuráit az elsö perctöl tilos volt hozzá nyúlni és mit ad isten soha nem nyul hozzá, de pl a kamerát a kezébe adták és játszhatott vele így addig bömböl amíg oda nem adják, ha nem adják akkor mint egy kis gonosz. ha egyedül vagyok vele eszébe sem jut elkérni mert tudja én soha nem adnám neki.


szóval ha valamit nem akarsz neki megengedni akkor nem. de ne csinálj hülyét belöle hogy na jó most játszhtsz a drága kmerával , aztán legközelebb nem, mert mi az hogy egyszer igen aztán nem.

2008. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! Csak sokszor egy szülőnek nehéz minden esetben következetesnek lennie. Nem tudom, hogy neked vannak-e gyerekeid, és velük is ennyire következetes tudsz-e lenni. Gondolok itt olyanra pl. hogy reggel megkérdezi a 4 évesem, hogy elviheti-e az egyik játékát az oviba. Mondom, hogy nem, elmagyarázom, hogy miért miért nem. Nem akarja megérteni, és elkezd hisztizni. Igyekszem tartani magam ahhoz, hogy a "nem", az "NEM". De olyankor, amikor mondjuk sietnem kell a munkahelyemre, és már amúgy is késésben vagyok, közben még a 2,5 éves kicsi is nyafog, végül feladom, mert nem szeretnék még 10 percet azzal tölteni, hogy győzködjem, miért nem jó ötlet magával vinni a játékát az oviba. Tudom, hogy ezzel rontjuk el a dolgot, és inkább el kellene viselnünk néhény 10 perces hisztit, hogy cserébe egy kezelhetőbb gyereket kapjunk, csak ehhez néha kötélidegekre lenne szükségünk. :)
2008. ápr. 7. 21:27
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtál, hogy győzködni, miért nem lehet... szerintem itt kell a sarkadra állni, hiszen te vagy a szülő, néha elég azt mondani nem és kész, és ezt neki el kell fogadni. Marha nehéz... Nekem 3 van, tudom miről beszélek :) Valóban a legjobb, ha kötélidegekkel nem figyelsz oda rá, amíg hisztizik, majd ha abbahagyta, lehet vele szót érteni. Én vittem már úgy oviba, hogy végig üvöltött a kocsiban, mert nem adtam oda az esernyőjét az autóban. Egyszer elmondtam, hogy nem lehet, mert hadonászik vele, majd ha megérkeztünk, megkapja. Sikerült itartanom, kiszálláskor odaadtam neki az ernyőt, mintha elvágták volna...
2008. ápr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5%
POFOZD MEG
2008. ápr. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Veréssel nem érsz el nála semmit, max annyit, hogy nem is fog meghallgatni. Jó ötletnek tartom én is a "Butaságládát", próbáldd ki, és ha végképp nem megy és nem válik be semmi, üljj le vele beszélni, hogy mi az ami bántja!
2008. ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!