Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Viselkedésproblémás alsótagoza...

Viselkedésproblémás alsótagozatos kisgyereket nevelek, mi a helyes hozzáállás a pedagógusával való együttműködésben?

Figyelt kérdés

Itthon is láttjuk,hogy nagyon komoly probléma van vele,a testvére nagyon nyugodt,alkalmazkodó,nem értjük,hogy miért ilyen a másik gyermek.Vért izzadunk a neveléssel,de sehogy sem sikerül a helyzeten javítanunk.

Gyomorgörccsel megyek az iskolába a gyerekért ,tudom,hogy teljesen jogos a pedagógus részéről a panasz,hogy nem bírtak vele aznap sem,de a sját gyerekemet mégsem gyalázhatom,a pedígógust pedig nem kezelhetem ellenségként,mert tudom,hogy igaza van.Azt szokatm mondani,hogy én együttműködöm,megteszem amit tudok.


2011. márc. 16. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Az iskolában a pedagógusnak kell fegyelmeznie a gyereket, nem neked! Szép és jó, hogy együttműködsz, de a tanítási idő alatt nem a te dolgod ez! A pedagógust (elvileg) erre készítették, ezt tanulta, az ő dolga, hogy iskolában fenntartsa a rendet és a fegyelmet. Ha erre képtelen és tőled vár el megoldást iskolaidőben is, akkor alkalmatlan tanárnak. Mondom ezt úgy, hogy a legkevésbé sem vagyok tanárellenes: a közvetlen ismerősi körömben és rokonaim közül több tanár is van és magam is annak készülök.
2011. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ,hogy válaszoltál.

Valójában mérhetetlenűl el vagyok keseredve,hogy nem tudok a gyermekem viselkedésére hatással lenni.

2011. márc. 16. 14:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez igaz a pedagógusnak kell fegyelmezni, csak hát neki nem ez a dolga. 45 percbe, legyen ott bármennyi gyerek nem fér bele az órai anyag (hiszen más szülő joggal várja el, hogy haladjon az ő gyereke a tanulásban-hiszen nyilván ezért járatja iskolába)és a fegyelmezés. Egy óvódai környezetben el tudom képzelni, hogy valóban az óvónőnek van arra ideje, hogy gyereket neveljen.


Legjobban úgy tudsz együttműködni, ha otthon tudjátok kezelni a dolgot, akkor elmondod a pedagógusnak hogyan? Milyen módszereket alkalmazol? Nem veszel tudomást róla, adsz neki feladatot, hogy lekösse a figyelmét, kiemeled a helyzetből. A pedagógus, hogyan látja mi a probléma gyökere. Próbálj meg beszélni nevelési tanácsadóval, pszichológussal és üljetek le a pedagógussal átbeszélni, mit mondott, mit tanácsolt. Esetleg áldozz rá egy napot, hogy ott maradsz az iskolában a folyosón. És kérdezd meg a gyerekedet, menjetek el sétálni, ő hogyan látja a dolgokat. Mert lehet elmondaná.


Nekem egyszer volt problémám a fiammal, úgy két és féléves volt, a kicsi meg 8-9 hónapos és azt mondta, dobjuk ki a tesót a kukába, és döbbenetemre, mikor mondtam másnap, itt vannak a kukások, odarohant a kistesóhoz és mondta "Fogjad gyorsan, vigyük akkor" És kiderült, mert elbeszélgettünk, hogy teljesen jogos dolgokat hánytorgat fel, hogy a kicsi nem ült stabilan, ő hozzá ért és a kicsi feldőlt (gondolom valaki meg rászólt, hogy ne bántsd a kicsit). Átbeszéltük a dolgot és nem volt semmi baj többé.


Lehet a fiadat is valami bántja, ami a kezelhetetlenségét okozza és az is lehet valami banális dolog, és akkor leülhettek átbeszélni a pedagógussal és a gyerekkel, ahogy a mi óvónénink fogalmaz, minden reggel tiszta lappal indul, mindegy mi volt tegnap.


És javaslom még a Szuperdadus című műsort, könyvet, nagyon-nagyon jó és hasznos módszereket alkalmaz. És próbáljátok ki, mert nálunk beváltak és sokan dícsérték.

2011. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
A másik oldalról írok. Pedagógusként sok gyerek van rám bízva, s valóban a mi dolgunk napközben a gyerekek fegyelmezése. Természetesen, ha a szülő együttmúködő, sokkal jobb mindenkinek. Az iskolában nekem még nem sok gondom volt gyerekkel, szinte minden helyzetben tudom fegyelmezni őket, de mindenkit másképp. Rá kell jönni, az adott gyermekkel melyik a legjobb módszer. Egy biztos, szinte sosem panaszkodok a szülőknek, (inkább ők nekem, én meg nyugtatgatom őket:). A következetesség és a szótartás mindennek az alapja. 30 éve tanítok, de ha kimondok valamit, azt betartom, akár pozitív, akár negatív dolog. A gyerekek nagyon hamar megértik ezt, pl. pontosan tudják, kivel szemben mennyit engedhetnek meg maguknak. Nagyon sokat játszok velük, szeretem a vidám feladatokkal tarkított órákat, de pontosan tudják, mikor "komoly" a dolog, és még a legrakoncátlanabbak is elcsitulnak olyankor. Nem kell ötször elmondani valamit, legyen foganatja annak, amit mondtok neki. Türelem és következetesség, de kell egy egészséges szigorúság is, meglátod, nem lesznek komoly gondok.
2011. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


DE jó lenne az én kisfiamnak egy ilyen tanárnéni,aki tudja kezelni,nem tőlem várja feltételenül a megoldást,aki miatt nem minden nap gyomorgörccsel érkezem a gyerekért,mert a jelentéktelen dolgokat el sem mondja,csak ha valami igazán nagy rosszalkodás történt.Azt érzem,hogy nem tudok megfelelni sem én mint szülő és hiába minden igyekezetem a gyerekemet sem tudom olyan formán fegyelmezni,nevelni,hogy az elvárható módon viselkedjen,nagyon nagy teher,hogy az ember tehetetlennek érzi magát,holott mindent igyekszik megtenni,de az sem elég,mert nem változik a gyerek viselkedése... :-(

2011. márc. 17. 08:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad ennyire elkeseredni. Hidd el, jóra fog fordulni. Maradj türelmes és következetes, meglátod, eredményes lesz! A gyerkőcök meg úgyis érnek, a te kisfiad is be fog érni, ezt nem értem, néhány kollega miért nem akarja megérteni (:
2011. márc. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia.Teljes mértékben megértelek csak az tud tanácsot adni vagy veled érezni aki ebben a helyzetben van MINT PL ÉN Nekem ugyan ez volt de ami a legfájobb,hogy 3-évessen az oviban kezdödött.Minden nap félelem,fájdalom,bánat és csak a töménytelen NEGATÍVUM.Játszótéren sem volt maradásunk,ismerösök is úristen ez a fiú lelkileg már többször feladtam de az én drága Anyukám mondta édes lányom ha te is feladod akkor kire számitson csak te vagy neki egyedül. És ebböl merítettem erőt .Elváltam a volt férjem nem vett róla tudomást az utcán nem köszönt a gyereknek stb Úgy hogy egyedül bele vágtam Iskolában is ugyan ez a helyzet volt .Boldogan vittuk Csabi fiamat és csak a panasz a negatívum,a fájdalom,bánat hazáig sirtam nem birtam normálisan dolgozni.Mindenhol csak a tanács okoskodás Én is mondtam,hogy mindent megteszünk vele kapcsolatban.Most megyünk ötödikbe 2-éve suli váltás nem miatta csak költözés teljesen meg változott de kellett a 2-év befogadták segitettek mire Csabi fiam is rájött,hogy csak így lehet .Akinek ilyen a gyermeke annak milyen hehéz egy perc,félóra óra,és Én évekről beszélek.Szegénykémet mindenhová küldték a kedves pedagogusok mert szerintük (HIPERAKTÍV)pedig MONDTAM ne küldjék mert már voltunk kivizsgáláson és semmi baja.De ennek ellenére is erőlették a dolgot.És tudod azért az élet ténleg beigazol én megszenvedve de sikerrel hátra dulve egy kis mosolyal az arcomon hallgatom azt a sok okoskodó,bántó,sértő,fájdalmat okozo embert aki csak bántott minket,hogy mos az Ő unokája és az Ő gyereke ide küldik oda küldik elküldték a sulibol nem birnak vele és akkor a szomorú tekintet rám irányul Anyuka a maga csabikája hogy van És én oda fordulok boldogan És büszkén Az én Csaba fiam kitünő tanuló a legjobb népitáncos,templomba járó legyszebb elsőáldozo kisfiú mindenki imádja szereti az osztály büszkesége.És Méltóság teljessen felkelk és megyek büszkén és BOLDOGAN.Csak kitartást tudok javasolni hidd el nagyon szurkolok neked soha ne add fel Tisztelettel Zsuzsa
2011. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!