Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavaros hiperaktivitás...

Figyelemzavaros hiperaktivitás kinevelésére milyen nevelési stílus alkalmas?

Figyelt kérdés
Mennyi időn belűl lesz a gyermek a hiperaktív gyermek a neveléstől átlagos (nyugodt,szófogadó,együttműködő,jól alvó,jól evő) ?
2012. febr. 7. 09:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%

"Átlagos"? Mármint "normális"????

Kicsit fogalomzavarban vagy. Nem tudom, hogy diagnosztizáltan "hiperaktív"-e a gyermeked, vagy csak a mozgékonysága, szófogadatlansága miatt gondolod őt annak. Ráadásul a figyelemzavar megint más téma, bár a hiperaktivitáshoz figyelemzavar is társul, de lehet figyelemzavara hiperaktivitás nélkül is.

Szerintem vidd el egy pszichológushoz, kellene neki egy részképesség-felmérés is. Egyébbként türelemmel, odafigyeléssel, megértéssel sokat lehet javítani rajta!

"Kinevelni" viszont nem lehet, ez nem nevelés kérdése!

2012. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem egy hiperaktív gyerek soha nem lesz átlagos.Ők mások,máshogy szerethetők. Az én hugom is hiperaktív és a neveléstől nem lett nyugodtabb,mert nem tud más lenni,mint ami.17 éves,de még mindig egy sajtkukac,közbeszól a beszélgetésbe mert nem tudja kivárni amig a másik befejezi,stb.Sok türelem és szeretet.
2012. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sokan tudni vélik,hogy a nevelés hiányosságaitól alakulhat ki a hiperaktív gyerekekre jellemző viselkedés,arra lettem volna kíváncsi ,hogy ők milyen biztos módszerrel tudnak szolgálni az állapot "kinevelésére" .


Ők azt vallják,hogy a szülőnek nagyszerű kibúvó egy ilyen diagnózis,hogy megvédje magát a jogos számonkéréstől,kritikától.

2012. febr. 7. 09:39
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok. Az én gyermekem is hiperaktivitás gyanuval került "kivizsgálásra". Voltunk pszichológusnál, fejlesztő pedagógusnál, gyógytornásznál. A diagnózis a következő lett: a fiam átlagon felüli inteligenciával rendelkezik, bár inteligenciastruktúrája kiegyenlítettlen. Nem hiperaktív, de túlmozgásos. Jelenleg tornára járunk, mivel az egészet a túl gyors mozgásfejlődésére vezetik vissza. Állítólag alapreflexek nem épültek le nála, mivel bizonyos mozgásfajtákat túl hamar lépett át (pl. 1,5 hétig ment négykézláb, majd egyből felállt és ment.)

Bocs ha egy kicsit az előbb keményen fogalmaztam, de felháborít, amikor neveletlennek titulálják. Mellette van egy másik gyermekem is, kis korkülönbséggel születtek (=ua.úgy neveltük őket) és teljesen más tipusú személyiség. Szerintem türelmesnek kell lenni velük, még ha ez sokszor lehetetlennek is tűnik!

2012. febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A hiperaktivitás nem nevelési hiányosság! Akik tudni vélik, azoknak nincs gyerekük.

"Kedves" anyósom is megpróbálta kinevelni a férjemből.

Egy zárkózott, verekedős, balhés, lógós kamasz lett belőle.

Ekkor ismertem meg. Nekem sokáig pszihológushoz kellett járnom és elrángattam egyszer őt is.

2012. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

Én hiperaktív gyereket nevelek. Falusi óvoda, elmaradt óvónők. Minden nap gyomorideggel mentem az oviba, hogy na ma mit csinált a lányom. Kaptam én osztást nagymamáktól akik szerint körmöst kéne osztanom, meg kukoricán térdeltetnem. Egy évig normál iskolába járattam. Ott sem bírt megülni.

Soha nem felejtem el, amikor megkapta az első osztályfőnökijén. Miközben olvastam, ott zokogott hogy : Anya én jó gyerek akarok lenni. Én pedig megtörtem. Nekiálltam ritalint adni a gyereknek. Két hétig szinte boldogságban úsztam, megvan a megoldás. Aztán egy délután leesett a rózsaszín hályog a szememről. A lányom husisabban bámulta a tévét. Egész nap. Ha szóltam neki hogy nem akar kimenni az udvarra, elmenni a játszótérre: nincs kedvem.

Jelenleg minden nap 30 kilométert autózunk a legközelebbi Waldorfba. Imádja a kislányom, dícsérik, hogy milyen okos és ügyes. Milyen könnyen tanul. Telljesen mást mondanak mint az előző iskolában.

2012. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Soha nem felejtem el, amikor megkapta az első osztályfőnökijén. Miközben olvastam, ott zokogott hogy : Anya én jó gyerek akarok lenni. Én pedig megtörtem"


:,-( Nagyon szomorú ,hogy az ilyen gyerekeknek nem elfogadni segítenek saját magukat,hanem a gyerek önbecsülését teljesen tönkreteszik bűntetéssel azért amit nem szándékosan csinál.

Könnyeket csaltál a szemembe ahogy olvastalak ,elképzeltem,hogy te mint szülő mit érezhettél,mennyire igazságtalannak érezhetted a bűntetést,azt hogy nem értik meg,nem fogadják el a gyerekedet és bármit tettél abban az iskolában nem találtatok elfogadásra.


Nagyszerű,hogy megtaláltátok a helyeteket végül

:-) ,jó,hogy létezik ilyen iskola,ilyen pedagógusok akik a pozitívumot is megtalálják az ilyen gyerekekben és erősítik ezáltal a gyerek önbizalmát,nagyobb eséllyel fog beilleszkedni bárhová ,megóvják a másodlagosan ráépülő magatartásproblémáktól !Megéri az autózás ,később megtérül majd !

2012. febr. 7. 10:55
 8/17 A kérdező kommentje:

Most azonnal meg is néztem,hogy hol van a környékünkön Waldorf iskola és van szerencsére 15 km-en belűl,jövő szeptembertől(2013) megy a kisfiam iskolába,évvesztes.

Azt hiszem tájékozódom hogyan lehet bejutni,milyen költségek vannak stb....

2012. febr. 7. 11:01
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
gondolom, te magad vagy akinek hiperaktív a ygereke...nos, semmiylen módszer, ez nyilvánvaló. ami segít a türelem, meg a gyrek önbizalmának megőrzése, hogy felnőttként mikor már önmaga tudja kezelni hogy hiper, legyen önbizalma, és ne egy romhalmz maradjon a helyén...na és, amit ajánlani tudok, mert egyfajta csodaszer: tsmt terápia.
2012. febr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ásványi anyag hiánya is lehet, vagy az oltások mellékhatása. Olvass utána a mamamin.

Homeopátiás oltáskivezetés.

2012. febr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!