Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam elvétve sétál, egyébké...

Kisfiam elvétve sétál, egyébként mindig fut. Ez hiperaktivitás lehet?

Figyelt kérdés

Játéknál nem tudja, hol a határ, mindig eldurvul.

Akaratos, önfejű, földhözcsapósan hisztizős.

Képtelen figyelni rám, sokszor csetlik-botlik-elesik emiatt. Átesik dolgokon, nekiszalad a szekrény oldalának.....

Megígéri, hogy nem bántja a játszópajtását, de két perc múlva már bántja.

Nevelési tanácsadó nem tud segíteni

Pszichiátriára küldtek, de olyan messze van és félek a megbélyegzéstől.

Szerintetek nagyon nagy a gond?

3 éves gyerek általában ilyen?


2011. dec. 7. 16:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem egy átlagos 3 éves.
2011. dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%

Egyszerűen rosszul nevelt,elkényeztetted.

Határozottan és következetesen kellene leszoktatni a durvaságról és a hisztiről. Elég furcsa,hogy a nevelési tanácsadó nem segített. Nyugodtan vidd el a pszichiátriára,ott majd adnak tanácsot. Emiatt nem lesz megbélyegzett a fiad.

2011. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Egész nap szigorú és következetes vagyok. Nincs elkényeztetve. Túlontúl is szigorú vagyok. Ez lehet baj?

Mindig betartom a szavamat, ezt is tudja.

2011. dec. 7. 16:31
 4/20 A kérdező kommentje:

Vadaskertet ajánlotta a nevelési tanácsadó.

Nincs kocsink, ez több napos vizsgálat lenne. Messze lakunk nagyon és van egy 9,5hós babám is. Semmi, de semmi, senki segítség.

Idegennel soha nem volt a fiam még eddig.

2011. dec. 7. 16:32
 5/20 A kérdező kommentje:

Mindig kérem, hogy ne fusson, de még ezt sem tudja teljesíteni. Már rohan is tovább. Nem tud megülni fél percnél tovább, csak ami érdekli annál. Akkor is jár keze, lába. Folyton matat.

Ezen mit neveltem rosszul?

Kössem ki vagy üssem? Vagy mit csináljak?

2011. dec. 7. 16:34
 6/20 anonim ***** válasza:

Maradj szigorú és következetes, de legyél szeretetteli is és azt többször, és játsz vele.

A megbélyegséstől félést pedig verd ki a fejedből. Mégis mi a fontosabb, hogy idegenek, akár ismerősök tudatlanul mit gondolnak (amit egyébként csak te gondolsz, hogy negatív) mert egyebek mellett, ha tényleg baj van, lehet akkor bélyegeznek meg téged, hogy nem segítessz a saját gyerekednek. Szóval ez bocsi, de butaság. A gyereked legyen az első, és hogy megadd neki a lehetőségeket a normális fejlődéshez. Nem ?

Van 3 éves aki szeleburdi és semmi baja, de lehet, hiperaktív is. Nyugodtan nézesd meg.

Nálunk is van valami gond, de soha eszembe nem jutna, hogy ráhagyjam, mert bárki is megbélyegez minket.

2011. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Mi nemrég voltunk a vadaskertnél 3!!gyerekünk van, legkisebb még szopik (segítségünk zéró és 120kmre lakunk), mégis úgy éreztem,jobb ha szakértő nézi meg a fiamat, nem volt több napos program! 2 óra volt az utána való beszélgetéssel együtt. Megtudhatnád, hogy jogos e az aggodalmad és tavasszal indul adhds szülő tréning pár alkalom, addig meg hátha meg tudjátok oldani hogy elmenj rá.És ha nem is akkor is tudni fogod valóban ez e a baj és adhatnak tanácsot, vagy kereshetsz hasonló szülőket.
2011. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Milyen volt a vizsgálat?

Én csak bkv-val tudnék menni, párom estig dolgozik. Kb 3 óra bkv túra:(

Máshol nem tudnának segíteni? Esetleg kerületi szinten?

2011. dec. 7. 16:52
 9/20 anonim ***** válasza:

Ne hibáztasd magad, nem nevelted rosszul. Nekem ikreim vannak, 2 fiú. Egyikőjük ilyen, másik nyugodtabb. És egyformán nevelem őket. Mióta rossz idő van, nálunk egész nap a tombolás van, mert nem tudunk kimenni délelőtt és délután is. Nálunk a séta sokat segít, rengetege megyünk, hogy levezessék a mozgásigényüket. Csetlés-botlás nálunk fáradtan van, ha napok óta össze-vissza van minden, és nem alszanak eleget, akkor túlpörögnek. Most 3,5 órája alszanak, de 1 hét után már rájuk fért. Én bízom az oviban, majd ott rend lesz, és a többiek is jó példát mutatnak majd.

A pszichológussal történő beszélgetés nem megbélyegzés, én a helyedben kivizsgáltatnám, ha úgy látnám, hogy nagy a baj. Bántja a játszópajtását, de miért? Veszekednek 1 játékon, vagy vmi miatt nézeteltérésük van? Kisfiaim is tudják piszkálni egymás, de alapjában szeretik a másikat. A verés a lehető legrosszabb megoldás, mert ő is ütni fog másokat, vagy pont Téged. Mert ha anyának lehet, neki miért ne? Próbáld mg vmivel büntetni, nincs mese, nincs kedvenc játék, ilyesmi. Jut eszembe, az édességtől is b tudnak vadulni.

2011. dec. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mi vidékiek vagyunk és felvonatoztunk ezért a 3 pici gyerekkel!!! Nem volt semmi, de inkább ez mint a bizonytalanság hogy esetleg valamit elnézek.

Nekünk itt vidéken még a tanulási képességet vizsgáló bizottságot mondták hogy oda menjünk el. Még nem voltunk februárra kaptunk időpontot. De én örülök hogy egy elismert, jó hírű helyen vizsgálták meg TÖBB szakember bevonásával akik nap mint nap problémás gyerekekkel foglalkoznak, így ők csak tudják már mit beszélnek.

2011. dec. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!