Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek ki a hibás ebben...

Szerintetek ki a hibás ebben az esetben? (rajz)

Figyelt kérdés

[link]


Na a kék vonal az ahogy szoktuk csinálni.Pontosabban ahogy mindenki szokta csinálni mivel jobbra lefele ami már nincs a rajzon (BEJáró után) egy igen meredek domb ami kővel vankirakva és nekünk pl leér a kocsi eleje + télen mikor havas jeges akkor nem lehet lemenni max szánkóval.


Így szokott ez a gyakorlatban kinézni.: kiállunk a garázsból,aztán az első kék nyíl végéig tolatunk utána balra index és befordulunk a (felső ) utcába ahol egyébként van egy tábla ugye hogy csak balra lehet kanyarodni mivel ahol a bejárónk van az egyirányú.

Na ez ma úgy nézett ki hogy kiálltunk,hátratolattunk 15métert aztán belénk jöttek a másik utcából gyakorlatilag fékezés nélkül...Ki a hibás?

Egyirányú utcában tilos tolatni kivéve ha parkolni akarsz tudtommal,VISZONT aki balra akar kanyarodni annak pedig jobbkézszabály van mivel jobbról ugye jöhetnek.


2011. júl. 16. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ti két okból is, mert ahogy említetted is ha az utca egyirányú tilos tolatni, másrészt aki hátramenetet végez: "33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza." továbbá "Ha a személy- és vagyonbiztonság megkívánja, a hátramenethez a járművezetőnek gondoskodnia kell arra alkalmas irányító személy közreműködéséről. Az irányító személynek úgy kell elhelyezkednie, hogy folyamatosan lássa a jármű mögötti területet és a jármű vezetőjével is kapcsolata legyen."


Másképp mivel tolattatok mindenképp ti vagytok a hibásak majdhogynem mindegy, hogy a másik kocsi mit csinált, kivéve ha a másik vezető ittas volt.

2011. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ő csak úgy kanyarodhat be balra ha előtte megáll mivel jobbkéz szabály van.
2011. júl. 16. 17:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Az oké, viszont neki nem kell arra számítania, hogy egyirányú utcában valaki tolat. Nem egyszerű azért, lehet hogy 50-50 is kijöhet belőle. Volt rendőr, vagy csak kárbejelentő?
2011. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Semmi se volt mivel vele nem történt semmi,nekünk pedig csak egy kis karcolásunk lett a lökhárítón horpadás nélkül.

Betétlapot kitöltötte,de mivel azt írta rá hogy én voltam a hibás ezért nem írtam alá...arról nem is beszélve hogy nincs is mit javítani a kocsin.


Ezt egyébként sosem értettem hogy egyirányú utcánál mért nem ,,kell arra számítani"..és ha egy kisgyerek jön veled szembe? HA esetleg egy biciklis jön (most már szabályosan) akkor mit mondasz? ,,ja bocs egyirányú így csak jobbra néztem".

Én valamiért ezt úgy szoktam meg hogy akármilyen tábla van kint,szétnézek reflexből jobbra is és balra is.

Ha mondjuk egy b*szott nagy gödör van az úton csőtörés miatt akkor ,,ja erre nem számítottam.. egyirányú út"...

2011. júl. 16. 18:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Megnéztem még1x a rajzot, ha jól látom a kereszteződéstől jobbra történt a bibi, vagyis akkor amikor tolattatok, azaz neki ti balról jöttetek tehát nincs jobbkéz, nem kellett volna elsőbbséget adnia nektek, épp ellenkezőleg nektek kellett volna biztosítani a biztonságos tolatást. :(
2011. júl. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én értelek, sőt maximálisan megértelek, de szerintem ezt mindenképp megszívtad, a biciklis más tészta. De ne agyalj rajta, ha nem írtad alá hogy te vagy a hibás és a biztosítóhoz kerül, akkor majd ott eldönti valaki az íróasztalnál. A lényeg hogy nem lett nagy baj.
2011. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen mi neki balról jöttünk,de mivel jobbkéz szabály van és beláthatatlan a kanyar ezért illett volna megállni mert HA esetleg jobbról jön autó akkor azt is összetöri mert olyan lendülettel jött.

De egyébként nézzük máshogy.: ha én le akarok parkolni a házunk elé (ez meg engedélyezett tudtommal) akkor is belénk jön és kb ott történt az eset...nem kell tudnia hogy én oda akartam befordulni ahonnan ő jött.


Ezután mi lesz egyébként ? Bemegy a biztosítóhoz bejelenteni a semmit? Mert a szar pandáján műanyag fekete lökhárító van amin még karcolás se lett...(?)

2011. júl. 16. 18:39
 8/14 anonim ***** válasza:

Na akkor pár alap dolog:

Vitás esetben nem hivatkozhatsz a másik szabálytalanságára.

Vitás esetben nem mondhatod azt, hogy "mi lett volna ha, meg így meg úgy".


A bíróság a szabályokat és a tényállásokat veszi figyelembe egyszerű igen/nem döntések mentén.


Aki nektek jött jól járt el? Igen? Ti balról voltatok hozzá képest? Igen. Neki kellett volna balról elsőbbséget adni? Nem. Ti végeztetek tolatást? Igen. Megadtátok neki az elsőbbséget? (a tolató mindig hátrányban van) Nem.

Tolattatok egyirányú utcában olyan mértékben ami már NEM fedi le a parkolóhelyről való elindulás fogalmát? Igen. Szabály szerint ugyanis így nem állhatnátok ki. Elindultuk az egyirányún befele és majd valahogy kikeveredtek oda, ahova akartok....


Tehát akárhogy is nézem, mindenképpen, több szempontból is hibásak vagytok...

2011. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Akkor sem merném kijelenteni hogy egyértelműen én vagyok a hibás mivel.: mi van akkor HA én csak a házam elé akartam beállni? Az teljesen szabályos ..mivel kitolattam a garázsból aztán az egyirányúban hátra pár métert hogy fel tudjak állni a járdára ami a házunk előtt van..és pont ott történt az eset.

Persze nem ezt akartam csinálni,de ezt is csinálHATTAM volna -ezt neki nem kell tudnia- akkor is belém jött volna mert olyan lendülettel jött.

Ilyenkor viszont tudtommal parkolásnál még elő is kell segíteni a manővert vagy rosszul tudom?


Egyébként a google kidobott egy nagyon hasonló esetet felemás válaszokkal.:

,,sziasztok,


ma hajnal óta sérült a kisautóm :( tolattam egy egyirányú utcában, mert le akartam parkolni és kb 20m-re volt egy parkolóhely visszább amit elmulasztottam,

gondoltam visszatolatok. de közben van egy kis mellékutca, és onnan kijött egy busz /elsõbbségadás kötelezõ táblája volt de gondolom az egyirányú utcában tolató jobbról érkezõkre ez nem vonatkozik/, a sofõr ugye csak balra nézett, mert balról várt autókat, én meg a jobb oldaláról jöttem:( aztán hiába vettem észre és fékeztem, megcsúszott a kocsi és nekimentem. a lökhárító bal hátulja sérült kicsit, de azis lehet hogy visszalehet pattintani. meg a csomagtartó hátsó részén a toyota jel mellett vagy 15 centivel balra behorpadt 2-3 centit, meg alatta a rendszámtábla izzó takaró mûanyagja kitört. A busz kára meg: elsõ lökhárító bal eleje sérült meg, a vonóhorgom lyukat ütött rajta. a felelõsséget elismertem nagy ijedtségemben, bár fogalmam sincs, tényleg én vagyok e a hibás, a buszsofõr szerint igen. Totalcaron azt olvastam, hogy parkolás céljából lehet tolatni, de az lehet, hogy nem 20 métert.. szóval alapban egyirányú utcában tolatni tilos.

hát, ennyi így hirtelen.."


-,,Egyirányú utcában lehet tolatni, azt meg nem kell a másiknak tudni, hogy 20 m-t akartál visszamenni. Sztem legrosszabb esetben osztott felelõsség... :hmm:"


-"Nem lehet tolatni, kivéve parkoláshoz való beállás céljából. És ez természetesen nem jelent 20 méteres tolatást.

A dolgok tálalása persze más lapra tartozik.


Sajnálom a történteket!"


Mindegy...a lényeg h egy karcolás nekem,és 0 a másiknak...de ennek ellenére erőszakoskodott hogy betétlap betétlap..és SEMMI,SEMMI , 0 volt a kocsiján..kitöltötte de nem írtam alá.

2011. júl. 17. 01:13
 10/14 anonim ***** válasza:

"Akkor sem merném kijelenteni hogy egyértelműen én vagyok a hibás mivel.: mi van akkor HA én csak a házam elé akartam beállni? Az teljesen szabályos ..mivel kitolattam a garázsból aztán az egyirányúban hátra pár métert"


A pár méter maximum 3-4, de nem 20, ebben szerintem egyetértünk :) A kettő között 16 méter különbség van, ezen a távon nagyjából egy szóló busz elfér (de lehet még kettő is).



"

Vagyis egy sz hogy fel tudjak állni a járdára ami a házunk előtt van..és pont ott történt az eset."


Ez sem állja meg a helyét, ugyanis akkor az autó mozgásának azt kellett volna tükrzönie, hogy a járda fele tartasz vele. Ritkán szoktunk az út közepéről felállni a járdára, ebben szerintem szintén egyet érhetünk. PLáne ritkán ha van saját kapubeállónk. Nincs bíró aki ezt bevenné. Márpedig a csatt az út közepén történt.



Én meg akár még űrhajós is lehetTEM volna, de nem az lettem, így az Atlantis utolsó útját nélkülem teszi meg. Pedig akár én is vezetHETTEM volna!

2011. júl. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!