Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinálhatnánk? Tanácstalan...

Mit csinálhatnánk? Tanácstalanok vagyunk és kétségbeesettek

Figyelt kérdés

Egy 7 éves kislány nővéreként írok ide.Én 16 vagyok. Az a problémám,hogy a húgom hihetetlenül....hogy is mondjam...hisztis. De nem csak ezzel van a baj,parancsol,kényeskedik,ha valami nem úgy történik ahogy ő akarja sír,ordít..Sajnos az iskolában sem az a kitűnő tanuló,bár még csak most elsős,de az akkori magamhoz viszonyítva szörnyen elhanyagolja a tanulást.Míg más gyerek (szerintem) elsős korában szalad haza boldogan,hogy megírja a leckéjét ő magasról tesz rá és ez látszik is aztán az osztályozáson.

Nem lehet őt mivel lefoglalni,nem érdekli semmi..

Bevallom én és a szüleim sem vagyunk ártatlanok.Anyukám éjjel-nappal dolgozik,alig van itthon,és ha itthon is van mindent megenged a kicsinek..mintha valami bűnbánatot gyakorolna,és ezzel szeretné őt kiengesztelni..Apukám egész héten egy másik városban melózik.Én pedig szörnyen agresszív és türelmetlen vagyok...Nincs türelmem sem idegeim a gyerekekhez,amit szörnyen bánok,mert nem szeretném ezzel a testvérem gyerekkorát elrontani.Próbáltam már így-úgy megnevelni (igen,tudom,hogy ezt a szülőknek kellene,de látjátok,ez a helyzet!) de egyik sem sikerült,ha szigorú voltam az volt a baj,ha túl kedves akkor meg az..

Na de összevetve a problémát:

Mit lehetne csinálni egy ilyen kislánnyal?Hogy tudnánk őt és ezzel saját magunkat is megnevelni?

Légyszi értelmes válaszokat adjatok,mer már tényleg nem tudom mit csináljak...Köszi!


2012. febr. 22. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem napkozis? Mert ott kenytelen lenne megirni a leckejet. Milyen viszonyban van az osztalytarsakkal?
2012. febr. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de az,de hát át kellene ismételni. az osztálytárssai szeretik sőt,ahogy elnéztem szinte istenítik.pedig nem az a vezéregyéniség
2012. febr. 23. 00:36
 3/6 anonim ***** válasza:
En se ismeteltem soha megis kituno voltam. De megis mit szeret csinalni? Csak mert irtad hogy nem erdekli semmi. Valamit csak csinal. Egyebkent ezt szuloknek kene tudni kezelni. Némi szigorral, de ha mar ilyen nagy akkor nehez lehet.
2012. febr. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szüleidnek kellene megbeszélni vele, hogy amikor ők nincsenek otthon, te vagy a főnök, azt kell csinálnia, amit te mondasz. Ha hétközben nincs rá panaszod, valamilyen jutalmat lenne jó kitűzni neki hétvégére. Mivel a szüleiteket keveset látja, lehet, hogy attól lenne boldog, ha valami kis közös családi program lenne hétvégén (akár csak az egyik szülővel, akit ő választ), ezzel talán lehetne motiválni. Vagy ha ezzel nem, jó lenne megtudni tőle, mire vágyik.

Ha ez működne, már a te kezedben lenne az irányítás. Ha otthon nem tanul vagy foglalja el magát értelmesen, be kell fogni a házimunkába. Ha kicsit is lusta a házimunkához, talán szívesebben ül le tanulni... Vagy addig nincs tévé, számítógép, játék, amíg nem néztétek át a leckéit.

Hétköznap minden nap végén gyűjthetne egy piros pontot, ha minden rendben ment. Ha nem voltál elégedett, magyarázd el neki, miért, mi lenne az elvárásod.

Hát én ezt javasolnám. Tudom, ez elég nagy felelősség lenne számodra, kicsit olyan, mintha te lennél anyu és apu egy személyben, de már most is valahogy így van, nem? Annyi különbséggel, hogy most nem hallgat rád és lázadozik.

A lényeg, hogy le kell fektetni (akár menet közben is) a játékszabályokat, mit szabad, mit nem, és mik a kötelességek. Ebben az egész családnak egyet kellene értenie, így ő is kénytelen lesz elfogadni. És a megfelelő jutalmazás szerintem többet ér, mint a szidás, büntetés, könyörgés, üres fenyegetőzés.

2012. febr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Lehet,hogy pont az miatt ilyen az iskolában ,hogy figyeljenek rá , viszont hogy otthon miért ilyen arra nincs tippem sem megoldásom. Eleinte énis türelmetlen voltam testvéremmel de mostmár játszok vele és többet foglalkozom vele. Ennek köszönhetően szótfogad nekem és már nincsenek viták .
2012. márc. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ekeke ***** válasza:
Az osztály egy önszervező közösség, hisztit nem tűr, csak együttműködést. Otthon meg a hiszti elkezdett működni, ő meg erre rájött. Hát ne működjön, tojjatok rá. Idő, türelem, erő és kitartás, pár hónap alatt változik.
2012. márc. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!