Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata TSMT-vel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ha lehet, konkrét dolgokra lennék kíváncsi, tehát nem arra, hogy próbáld meg mit veszíthetsz, hanem akinek volt/van dolga vele, és használt/nem használt, stb.

köszi!


2012. febr. 29. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Figyelemzavaros,viselkedésproblémás,alvászavaros kisfiamnál rövid idő alatt észrevehetőek voltak a változások.

Az alvászavar elmúlott,könnyebben irányítható,együttműködőbb,kevésbé indulatos,kiegyensúlyozottabb,hosszabb ideig is leköthető lett.


Amennyiben hosszabb kihagyás történt a tornában (több hetes) ,akkor jöttek vissza a problémák,fontos a rendszeresség nagyon,ha egyszer elkezdi egy gyermek,akkor gyakran évekig csinálni muszáj vele.

2012. febr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi még csak 5ször voltunk. DE azt hallom mindenkitől hogy nagyon jó, jót tesz a gyerekeknek. Én még nem látok változást.
2012. febr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi a válszt. mennyi idős a ikisfiad? mennyi volt, mikor kezdtétek? nmennyire volt súlyos a gondotok? otthon csináltátok?


az én kislányom 3 éves múlt, nála hiperérzékenység van meg beilleszkedési zavarok, vagyis, jobban mondva, nem tart igényt gyerektársaságra egyáltalán, sőt, kerüli a gyerekeket. félek az óvodától (szeptembertől megy, mertt kistesója van, akivel itthon vagyok, nem vették fel).

most kezdtük, megállapította a tsmt-s szakember, hogy van egy olyan reflexe, aminek már rég nem kéne (ATNR), meg egyéb mozgásos, egyensúlybeli dolgok is, amik csak kisebb bizonytalanságokban látszanak a mozgásában.

félek, hogy itthon nem tudom én megfelelően csinálni neki (heti 2), meg hogy egyáltalán, hatékony lesz-e....

2012. febr. 29. 14:26
 4/9 A kérdező kommentje:
kedves 2. ti nem otthon csináljátok, hanem eljártok a foglalkozásokra?
2012. febr. 29. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:

"félek, hogy itthon nem tudom én megfelelően csinálni neki (heti 2), meg hogy egyáltalán, hatékony lesz-e"


Az ,hogy csinálni tudod e az csak a te elhatározásodon múlik,igenis tudod csinálni ha akarod,nem könnyű az biztos,de ki kell tartani és akkor a gyermek is megszokja,hogy ebben nincsen alkudozás,egyszerűen muszáj az ő érdekében.

Az én kisfiam mikor kezdtük a tornát rúgott,csípett,harapott ,ám rendszeresen csinálva belátta jobb neki is ha együttműködik,mert bizony ez nem eldöntendő kérdés,hogy van e kedve vagy sem.


Ha hosszabb kihagyás után ismét kezdjük itthon a tornát,akkor a kisfiam mindent kitalál(feje,hasa fáj,nagyon fáradt stb.) ,de nem engedek neki,minden áron ráveszem,hogy csinálnia KELL !!!

Sokat tanul egyébként a szülő a tornáztatás során arról is,hogy milyen módszerekkel irányítható a gyermeke,tehát még erre is jó a torna,hogy még a határozott ,következetes nevelési stílust is erősíti benned, a gyermeked tisztelni fog,mert láttja,hogy amit egyszer kimondtál(tornázni fogunk most) az bizony úgy is van.


Az ,hogy milyen eredményeket tudtok elérni,az csak akkor fog kiderülni,ha belevágtok és több hete csináljátok legalább,tudom nagyon nehéz egy problémásabb gyermeknél a szülőnek megbírkózni a folytonos aggódással,hogy vajon mi lesz a gyermekkel később ,később képes lesz a e jobban beilleszkedni,alkalmazkodni...ha te megtornáztatod a gyermekedet,akkor elmondhatod,hogy tettél az ügyért,jobb kilátásai lesznek a jövőre nézve,a lelked így lehet nyugodt,emellett persze lehetnek kétségeid,támadhatnad kérdések benned...

A férjem iszonyúan cinikusan állt a TSMT-hez,aztán kezdett csodálkozni,hogy nem kell éjszakázni végre az 5 éves gyerekkel,mert nem pavorozik,nem jár alva..aztán csodálkozott milyen jó irányba változik a viselkedése a gyermekünknek...most már ő is népszerűsíti a TSMT-t,pedig eleinte bizony kinevetett engem.

2012. febr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"mennyi idős a ikisfiad? mennyi volt, mikor kezdtétek? nmennyire volt súlyos a gondotok? otthon csináltátok? "


Szeptemberben lesz 6 éves,7 hónapja tornázik,súlyosak voltak a gondok,itthon sem működött együtt és az óvodában is folyton probléma volt(egyedül játszott,nem akart a csoportfoglakozásokon részt venni,akaratos volt.

Itthon csináljuk hetente átlagosan 4 X,a csoportos tornába azok a gyerekek illeszthetőek akik már könnyebben irányíthatóak,de a terapeuta azt mondta ,hogy szerinte az otthoni ha rendszeresen csinálja a gyermek bőven elég,ert acsoportsan azért bizony nem minden gyerek képes odafigyelni,bohóckodnak a többi sem úgy csinálja ahogy kellene.

2012. febr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nem, csoportba járunk heti 1x meg itthon gyakorlunk. Amit lehetőségem van beszerezni hozzá...(karika, ugrálós labda vödör zsák bólya szőnyeg forduláshoz bukfenchez) de pl. akárhogy gondolkozom, zsámlit nem tudom helyettesíteni...

Az én fiam "csak" figyelemzavaros, nehezen koncentrál és beszédértési problémáink vannak (beszélni is későn kezdett).

Neki kifejezetten hasznos a csapatmunka mert sokkal hajlamosabb más gyerekekkel EGYÜTT és őket utánozva dolgozni mint velem itthon!!! Nálunk itthon úgy megy ha 1. én is csinálom vele de mondjuk nem is baj egy kis plusz testmozgás 2. ha utána azt játsszuk, ő az edző és én vagyok ő:))

5 alkalomból nem lehet még levonni következtetést:) talán a nyári szünet előttre (május vége) már lesz vmilyen eredmény is:)

2012. febr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk használt, látványos volt az eredmény.


Viszont az én lányom mindig kiakadt az új feladatsoron, mert elsőre egyiket se tudta megcsinálni. Ezért első nap kiválogattam a legkönnyebb 3-4 gyakorlatot, másnap megint azt csinálta, harmadik nap amikor már ezek jobban mentek, akkor beletettem megint két újat, és általában 1-1,5 hét múlva tudtuk csinálni a teljes feladatsort egészében. Muszáj volt így, mert az én lányom kiborult a folyamatos kudarctól.

2012. márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok


Bocsi kérdező, hogy nincs még tapasztalatom, de szertnék gyűjteni, azért írok ide. Köszi a kérdésért !


Letudnátok írni néhány (akár mindet) torna gyakorlatot nekünk ?!

Légyszi !

Mi még nem járunk, nem tudom fogunk e.

Külföldön lakunk más a rendszer, most van folyamatban a dolog, de nem mondják, hogy kapna a gyerek ilyenfajta fejlesztést, pedig én is azt hallom (gyakorin), hogy igen hatékony tud lenni a TSMT.

Elszeretnék vele kezdeni ilyen gyakorlatokat csinálni ha más nem segít, legalább én próbálkozzak, ahogy csak tudok.

Remélem kapok néhány konkrét ötletet, gyakorlatot !

Előre is köszönöm !

7 éves, többnyire figyizavaros, nem kimondottan hiper, csak izgága.

Köszi !

2012. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!