Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás gyerek az ovodában,...

Problémás gyerek az ovodában, vita a szülökkel. Ti mit tettetek volna? Bövebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy kisfiú a csoportam ahová az én kisfiam is jár. Ez a kisfiú nevelési tanácsadóhoz jár mert (gondolhatni való hogy miért)

Ma direkt felbuktatta a fiamat az udvaron és belül szétrepedt a szája és most bevan dagadva.

Pont ott volt az anyukája az oviba és kisfiam mutatta hogy ki buktatta fel.Mondom a kisfiunak hogy ne bántsa már a fiamat hanem "szeressék" egymást és játszanak hisz egy csoportba járnak.Visszamentem az ovónénihez hogy mégis hogy volt ez.Mire kimentem már ott volt a gyerek apja is aki (roma) és nekem esett hogy én miért basztatom az ő feleségét meg miért bántom a fiát.

mondom álljon már le , én csak ennyit mondtam a gyereknek hogy..."szeressék..."(nem ismétlem magam)

Azt mondja az apa hogy rosszal kezdtem ki , meg mit háborgok , meg vetessek látleletet és jelentsem fel, vagy fizessen kártérítést? Nem is értettem mi baja van.E közben odahívtam a feleségét aki háttérbe vonult hogy mit uszítja rám a férjét hazugságokkal az meg csak dadogott.

Na meghogy mit háborogok én emiatt amikor gyerekeknél közösségben ez előfordul.Ja mondom igen , csak nem szándékosan.

Erre elkezd üvölteni hogy neki elege van hogy őket mindenki basztatja még a nevelési tanácsadó is hogy neveletlen a gyerek.

Na nekem ennyi elég is volt ahhoz hogy lezárjam a vitát mert ha az apa ilyen akkor mit várok a gyerektől.

Ti mit tettetek volna a helyembe?


2012. márc. 1. 15:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Szülők hibája :/ dehát mint írtam "mit várhatnék a gyerektől ha a szülőkből se nézek többet".

Na ezt jó kiveséztük :) Köszi :)

2012. márc. 1. 17:08
 12/18 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk is volt egy hasonló incidens.Itt is van egy kisfíú,aki minden baj forrása.A lányom szintén most esett át lábműtéten,így csak látogatóba voltunk lent.És elmondtam az óvónéninek hogy a lányomat csúfolta ez a fiú.Az óvónő mondta hogy figyeljem kicsit a gyereket,és látom az minden ok nélkül odamegy egy másikhoz,hátulról és jól fejenvágja.Rengeteg ilyen dolga kiderült azóta,és őt még a nevelésibe se küldik.Halkan hozzáteszem soha nem volt gondom különösebben a romákkal,de ez az egy félig roma gyerek van itt az oviban.A férjem olyan ideges lett hogy majdnem elment hozzájuk beolvasni.Visszafogtam,mert az eset az oviban történt,az ovónéninek elmondtam azt is hogy azon dolgozunk a férjemmel hogy a lányunk ne élje meg így a lábproblémáját,nem szeretném ha ez később gond lenne.És beszélgessenek már a gyerekekkel a másságról.A veletek történt eset felháborító de sajnos tipikus,én se hagytam volna szó nélkül,a férjem meg szó nélkül nekiment volna.
2012. márc. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Sajnálom a kislányod.Igen nagyon gondosan elkell rendezni mindent hogy ne legyen lelkileg problémája a lába miatt.

Tudod azt nem értem hogy az ilyen nevelési tanácsadóhoz való gyerekeket miért engedig normális viselkedésű gyerekek közé?Vajon milyen lehet az életük otthon az ilyen gyerekeknek?

Az erőszak nem vezet semmire, főleg oviban gyerekek előtt.Én meg nem fordulok neki egy 100kilós ürgének mert a felesége árulkodott neki hogy azt tanácsoltam a fiának h inkább játszanak mint verekedjenek ,ő meg másként adta elő.Áhh szánalmas :( Én sose szólnák a páromnak hogy intézze el helyettem a dologot mint ez a nő tette. Sőt sokszor a párom csitit le engem :D De ha egyszer kinyítja a száját ott nem lesz köszönet.

2012. márc. 1. 18:18
 14/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok,de megkérdezhetem miért kellett gyerekeitek lábát műteni?

Remélem már jól vannak :)

2012. márc. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Az enyémnek bekapta a küllő a lábát és kettétört a bokája így drótozták neki és még vár rá egy műtét mert kinőtt a drót helyére egy csont,ami nyomja a sípcsontot, és még tengelyferdüléses maradt a sípcsontja a törés következtében , de most arra várunk hogy kinövi e. Nem sántít feltünően de ha csak arra koncentrálsz akkor észre lehet venni egy pici bicegést.


Erre is azt mondták előfordul...és lám az apuka ellen rendőrségi ügy indult kiskorú veszélyeztetése és maradandó testi sérülés miatt.


Ezért is borul el az agyam mikor mondják az oviba hogy "ez előfordul"

2012. márc. 1. 20:58
 16/18 anonim ***** válasza:
Hát hogy miért nem küldik a nevelésibe főleg ha látják hogy gond van...fogalmam sincs,de ez az eset nyáron történt és most bukott ki a gyerekemnél(annak aki kérdezte miért műtötték:Mert fejlődési rendellenességgel született,ez volt a 2.műtét)aki konkrétan sírt mert ez a kis...undorítónak nevezte a lábát.És a kis drágám azt hitte ez most a műtéttel megváltozik.Mellesleg van egy aranyos kis duci gyerek is és azt is csúfolta.A férjem szerencsére nagyon nyugodt természet kivéve ha a családról van szó.Én is hasonlóan reagálok mint Te,igyekszem nyugodtan intézni,de nem mindíg lehet.A lányom nagyon jószivű és kedves sose bántana senkit,viszont nagyon érzékeny is.Ugy látszik meg kell keményednie mert már az oviban ez van.
2012. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Nem vagyok fasiszta, de érdekes, hogy mindig a romák csinálják ezt a sz*rságot...
2012. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Természetesen mindenért az òvònéni a hibás. Amikor a gyerek lábát elkapta a küllő, akkor a szülő miért nem figyelt? Pedig neki csak egy gyermekre kellett volna figyelnie- a sajátjára....
2014. okt. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!