Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányom szeptember óta...

Beatrix 0120 kérdése:

Kislányom szeptember óta ovodás nem beszél senkivel csak a fejével bólint igen-nemet . Játszik néhány dologgal de igazából megszólalni csak ha megyek érte akkor hajlandó. Mit tegyek hogy komunikáljon a többiekkel?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon tudsz vele semmit csinálni. :(

Én is ezt csináltam 25 éve.... Így sztrájkoltam és azt gondoltam, hogy ha elmondják anyunak, hogy egész nap nem beszélek senkivel, akkor másnap nem kell mennem, hanem otthon marad velem. :( Persze ez nem így működik....

El kellett telnie egy időnek, azt mondják volt vagy 1 év is, mire megértettem, hogy hiába az egész.... és akkor megszólaltam végre.


Kiscsoportos? Esetleg beszélj vele erről. A lényeg az, hogy ne azt hangsúlyozd, hogy neked dolgozni kell, hanem azt hogy neki milyen jó, hogy mehet játszani, mert olyan játékok vannak, amik otthon nincsenek. Meg lesznek barátai, együtt játszanak, stb.

2012. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a bölcsiben csinálta ezt a lányom. Szeptemberben kezdte az óvodát, rettegve mondtam az óvónőknek, hogy így telt el egy év a bölcsődében. Erre ők csak legyintettem, hogy figyeljem meg, náluk egy kis idő múlva már egy életvidám, cserfes kislány lesz. Egy-két hét alatt áttörték a gátat nála az óvónők. Ha huzamosabb ideje csinálja ezt a gyereked szerintem nem jó az óvónőgárda. Én átvinném másik óvodába, ahol megfelelően foglalkoznak vele.
2012. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az óvónők egy év után azt mondták, hogy onnan tudták, hogy a gyerek beszél, hogy a többi gyerek mondta róla. Ők egy évig nem hallották. Aztán egyszer csak kinyílt, be nem áll a szája. Nagyon sokat tudnak változni pár hónap alatt!
2012. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen kiscsoportos,sajnos másik ovodába nem tudom átvinni mert ahol lakom csak ez az egy van.nagyon sokan vannak 1 csop -31 -en szerintem ez is zavarja.azt jav a másik csop ovó nénije vigyem el kineziológushoz,mi a véleményük erről?mit tud ő segiteni?
2012. márc. 2. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:
hát kiscsoportosan a kinez semmit nem fog vele csinálni, legalábbis ha jó kinez, veled fog dolgozni és lehet hogy meglesz az oka és a megoldás, csuda dolgokat tudnak ám csinálni:-) tapasztalat
2012. márc. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!