Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak ha gyermekem...

Mit csináljak ha gyermekem bün rossz?

Figyelt kérdés
Arra értem hogy egyszerüen gondol egyet s bárhol bármikor van akkor összerogyik s leül lefekszik a földre s tele torokbol ordit s ha felveszem kézbe akkor lök el magátol ha leteszem akkor meg lefekszik. Ez minden apro dolog miatt van ha nem adok oda neeki valamit amit nem szabad , vagy ha nem ugy van ahogy ö szeretné, megbeszélni nem lehet mert tulorditja a hangom ha meghalja akkor mindenre az a válasz hogy nem.Mit tehetnék ha keveset jár közöségbe emberek közé s nem tud várakozni sem ,fél az idegen emberektöl is. Mit tegyek ha annyi idöt nem tölt el mellettem egyhelyben mig leparkol a busz s felszálnak az emberek? 2és fél éves a kisfiam problémás gyermek ö vagy másé is ilyen...? Hogyan neveljem szotfogadóvá?

2012. márc. 8. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

konzekvenciával.Ő most azt látja, hogyha ordít akkor megkapja amit akar. Tehát ordít.

Ha nem engedsz neki,akkor rá fog jönni,hogy ezt nem működik.

Egy pszichológusi vizsgálatot azért én csináltatnék,hogy egyébként minden rendben van-e

2012. márc. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 IgaziLulu121 válasza:
26%
Kérdezd meg míért csinálja ezt folyton
2012. márc. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

mindegyik ilyen ebben a korban. Próbáld meg elkerülni ezeket a helyzeteket, elterelni a figyelmét. ha nem megy, lehetőleg hagyd figyelmen kívül. Ha muszáj, vonszold el a kezénél fogva, vagy emeld fel. Mi is ezt csináljuk. Ki fogja nőni, amint megtanulja kifejezni amit akar

Kitartás!

2012. márc. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
emeld fel, vidd el! Mire olyan nehezek lesznek, hogy nem tudjuk felemelni, addigra megtanulnak viselkedni. Tanítgasd mindig türelmesen, dícsérdmeg ha sikerül. Menjetek sokat olyan helyre, emberek közé, ahol tudtok gyakorolni! Ne érdekeljen, mit gondolnak, általában sokkal jobbat gondolnak, mint anyuka hinné..
2012. márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Elszaladgálni ne engedd, szorítsd a kezét, nem baj, ha üvölt is! Így biztonságos, majd megszokja!
2012. márc. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

VAnnak neki engedve dolgok, és játszotok is vele eleget, és szóltok hozzá szépen ?

Amikor összrogyik, leül lefekszik, olyankor azt miért csinálja ?

Siettek valahova és másfele akar menni, vagy mit gondolsz miért ?

Kitartónak, következetesnek, türelmesnek kell lenni az biztos.

És bár nem minden gyerek ilyen, de sokszor ebben a korban sok igen.

2012. márc. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Dackorszak. De ne hagyd, hogy ő irányítson! Amikor földhöz vágja magát és ordít, akkor hagyd ott, rá se nézz, ne foglalkozz vele. Ha otthon vagytok épp egy ilyen helyzetben, akkor még az ajtót is csukd be magad mögött. Először még hangosabban fog üvölteni, hátha bemész hozzá, aztán majd elcsendesedik. Várd meg amíg lenyugszik és akkor menj be hozzá, mintha mi sem történt volna. Lényeg, hogy maradj higgadt teljesen.

Az én fiam is csinált olyat pl bevásárlóközpontban, hogy a játékoktól nem akart eljönni húzott vissza és hisztizett, leült a földre. Elengedtem a kezét és pá-pát intettem neki, majd úgy csináltam, mint aki tényleg otthagyja. Persze figyeltem. Totál megszeppent és rohant utánam. Kb. 2-szer kellett ezt végigcsinálnom és onnantól kezdve soha többet nem volt ilyen gondunk. Azóta már nagyfiú, de ha elmegyünk vásárolni, akkor is végig mellettem van, nem kóborol el.

2012. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Én Dr. Ranschburg Jenő erre vonatkozó válaszát írom tanácsként: ha hisztizik, lefekszik, csinálj úgy mintha eltűnt volna a gyermeked. Hová lett Pistike (nem tudom hogy hívják)? Merre lehet? Ne vedd észre őt ilyenkor.

Amikor meg feláll és "magához tér" örülj, hogy milyen jó hogy előkerült,már úgy hiányzott:)

Azért merem leírni ezt a tanácsot mert szerintem ez a kedves ember valóban értett a gyerekekhez.

2012. márc. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

nem tudom miért pontoztátok le a 8. válaszolót, ugyanis szerintem nagyon jó tanácsot adott

nem fenyegetni kell, hogy otthagyod, meg becsukni rá az ajtót, nem kell lelkileg terrorizálni (mert az említett 2 dolog egy ilyen kicsinek bizony az) hanem meg kell tudni miért teszi, ismerni kellene a picik lelki fejlődését, és határtalan szeretettel, türelemmel (ami tudom sokszor nehéz) különböző játékos taktikákkal elterelni a figyelmét a dühéről

és az öreg valóban értett a gyerekekhez!!!

2012. márc. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek az utolsókkal, még annyit szeretnék hozzátenni, hogy a gyereked nem rossz, ilyet se neki, se róla ne mondj. Amit leírtál, az a hiszti klasszikus esete. Nagyon fontos, hogy ne ijedj meg ilyenkor, ne kezdj vele alkudozni, fenyegetőzni. Ha ordít, hadd ordítson, maradj nyugodt, ne törődj mások véleményével. Te mindig próbálj nyugodtan, de határozottan viselkedni vele szemben.
2012. márc. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!